Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Mec. Wąsowski alarmuje o dramacie kibica Legii!

01.09.2015

– Nie ma dowodów na winę Maćka, nikt nie potwierdza zeznań świadka koronnego – podkreśla mecenas Krzysztof Wąsowski, który broni Macieja Dobrowolskiego, kibica Legii Warszawa, przetrzymywanego bez wyroku w areszcie przez ponad trzy lata.

– Jedyne do czego Maciek się przyznaje, to że znał tego faceta (handlarza narkotyków Marka H., ps. „Hanior" również zatrzymanego w maju 2012 roku - red.). Niektórzy świadkowie z tego źródła narkobiznesu też nie potwierdzają jego winy, nikt tego nie potwierdził – mówił adwokat w Telewizji Republika.

Jak zaznacza stacja, chociaż nie ma dowodów, a Dobrowolski nie był wcześniej karany, zatrzymany kibic decyzją sądu pozostanie w areszcie na kolejne trzy miesiące. Bulwersującym przypadkiem obiecał zająć się prezydent Andrzej Duda. TV Republika przypomina, że mimo upływu czasu przeciwko przetrzymywanemu w areszcie kibicowi Legii wciąż nie rozpoczęła się sprawa.

- To jest klęska wymiaru sprawiedliwości, trzymać go bez wyroku ponad trzy lata – ocenił mec. Wąsowski.

W sprawie Dobrowolskiego interweniowała Helsińska Fundacja Praw Człowieka, ręczyli za niego parlamentarzyści, a akcję „Uwolnić Maćka” poparło już prawie dziesięć tysięcy internautów.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JKUB/telewizjarepublika.pl

[fot. legia.com]
Słowa kluczowe:

Andrzej Duda

,

narkotyki

,

kibice

,

telewizja

,

mecenas

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook