Jedynie prawda jest ciekawa


Mec. Rogalski: "zarzuty wobec mnie, jak z Kafki"

24.12.2012

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie postawiła Mec. Rafałowi Rogalskiemu, pełnomocnikowi części rodzin smoleńskich zarzuty w związku ze skargą złożoną przez prokuratora Krzysztofa Parulskiego.

Rozmowę z prawnikiem publikuje "Nasz Dziennik".

"Przedmiotem zarzutów jest brak po mojej stronie umiarkowania, współmierności i oględności w wypowiedziach na temat Parulskiego i wypełniania przez niego obowiązków służbowych w związku z czynnościami śledztwa smoleńskiego w środkach masowego przekazu, takich jak „Nasz Dziennik” oraz tygodnik „Uważam Rze” w okresie od 1 stycznia 2012 r. do 11 grudnia 2012 roku. Przedstawiając mi te zarzuty, nie wskazano żadnej konkretnej mojej wypowiedzi, gdzie miałbym nie zachować umiarkowania i współmierności. Z przykrością muszę stwierdzić, że sytuacja przypomina mi „Proces” Kafki. W mojej głębokiej ocenie, zarzuty są pozbawione podstaw prawnych i dowodowych. Z ludzkiego punktu widzenia są dla mnie wyjątkowo krzywdzące. Do przedstawienia mi zarzutów nie powinno w ogóle dojść" - mówi mec. Rogalski.

Swoje dalsze postępowanie mec. Rogalski uzależnia od rozwoju sprawy. Najdziwniejszym dla niego jest to, że nie sprecyzowano, jakimi wypowiedziami prok. Parulski mógł poczuć się urażony.

"Dlatego do złudzenia sytuacja ta przypomina Kafkowski „Proces”. Narusza to podstawową zasadę procesu karnego, a mianowicie ścisłości zarzutów. Mam pewność, że zdaniem pewnej grupy osób, wypowiadanie się na temat śledztwa smoleńskiego, wyrażanie swoich ocen, zwłaszcza krytycznych, już samo w sobie powinno być penalizowane" - podsumowuje mec. Rafał Rogalski.

naszdziennik.pl/run

fot. PAP

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook