Jedynie prawda jest ciekawa


Mec. Pszczółkowski: Widać zmowę niedomówień

03.04.2015

„Krystyna Kwiatkowska to nie jedyna osoba, która zgłosiła wątpliwości dot. pochówku jej męża”.

„Pani Krystyna Kwiatkowska to nie jedyna osoba, która zgłosiła wątpliwości dotyczące miejsca pochówku jej męża. Podobna sytuacja dotyczy rodziny pani Anny Walentynowicz, czy pana Stefana Melaka” – mówił mec. Piotr Pszczółkowski. Pełnomocnik rodzin ofiar tragedii smoleńskiej komentował szokujące informacje wdowy po gen. Kwiatkowskim. Ujawniła, że po pięciu latach od tragedii nie ma pewności, kogo pochowała w rodzinnym grobie.

„Skąd wzięła się sytuacja, że rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej nie wiedzą, gdzie znajdują się szczątki ich najbliższych, choć od tragedii minęło już pięć lat? Z faktu, że polscy prokuratorzy spóźnili się na sekcję dokonywaną przez Rosjan w Moskwie, że dokumentacja sekcyjna spływała z Rosji trzy lata. Co oni robili przez trzy lata?” – mówił Pszczółkowski w TV Republika.

Dodał, że „sekcji w Polsce nie wykonano dlatego, że prokuratorzy, którzy zostali w kraju nie wiedzieli o tym, że delegacja spóźniła się na sekcję w Moskwie”. „W tej sprawie występuje zmowa niedomówień. Okazało się po latach, że żaden polski prokurator nie był przy ani jednej procedurze sekcyjnej w Moskwie, ani jeden patomorfolog, ani jeden lekarz” - przypomniał.

Pełnomocnik zaznaczył, że nawet w Polsce nie dokonano żadnych czynności, które zweryfikowałyby, czy właściwie przeprowadzono sekcje w Rosji. „To był obowiązek prokuratora. Nie dość, że nie uczestniczyli w procedurach w Moskwie, nie wykonali ich także w kraju” – stwierdził. „Dokumentacja rosyjska już przez samą prokuraturę wojskową jest traktowana jako niewiarygodna. Prokuratorzy wojskowi zawiadomili nawet powszechną jednostkę prokuratury o tym, że mamy do czynienia z fałszerstwem” – zaznaczył.

ez
[Fot. M.Czutko]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook