Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Mec. Pszczółkowski: Widać zmowę niedomówień

03.04.2015

„Krystyna Kwiatkowska to nie jedyna osoba, która zgłosiła wątpliwości dot. pochówku jej męża”.

„Pani Krystyna Kwiatkowska to nie jedyna osoba, która zgłosiła wątpliwości dotyczące miejsca pochówku jej męża. Podobna sytuacja dotyczy rodziny pani Anny Walentynowicz, czy pana Stefana Melaka” – mówił mec. Piotr Pszczółkowski. Pełnomocnik rodzin ofiar tragedii smoleńskiej komentował szokujące informacje wdowy po gen. Kwiatkowskim. Ujawniła, że po pięciu latach od tragedii nie ma pewności, kogo pochowała w rodzinnym grobie.

„Skąd wzięła się sytuacja, że rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej nie wiedzą, gdzie znajdują się szczątki ich najbliższych, choć od tragedii minęło już pięć lat? Z faktu, że polscy prokuratorzy spóźnili się na sekcję dokonywaną przez Rosjan w Moskwie, że dokumentacja sekcyjna spływała z Rosji trzy lata. Co oni robili przez trzy lata?” – mówił Pszczółkowski w TV Republika.

Dodał, że „sekcji w Polsce nie wykonano dlatego, że prokuratorzy, którzy zostali w kraju nie wiedzieli o tym, że delegacja spóźniła się na sekcję w Moskwie”. „W tej sprawie występuje zmowa niedomówień. Okazało się po latach, że żaden polski prokurator nie był przy ani jednej procedurze sekcyjnej w Moskwie, ani jeden patomorfolog, ani jeden lekarz” - przypomniał.

Pełnomocnik zaznaczył, że nawet w Polsce nie dokonano żadnych czynności, które zweryfikowałyby, czy właściwie przeprowadzono sekcje w Rosji. „To był obowiązek prokuratora. Nie dość, że nie uczestniczyli w procedurach w Moskwie, nie wykonali ich także w kraju” – stwierdził. „Dokumentacja rosyjska już przez samą prokuraturę wojskową jest traktowana jako niewiarygodna. Prokuratorzy wojskowi zawiadomili nawet powszechną jednostkę prokuratury o tym, że mamy do czynienia z fałszerstwem” – zaznaczył.

ez
[Fot. M.Czutko]

Słowa kluczowe:

mecenas

,

katastrofa smoleńska

,

polityka

Warto poczytać

 1. Stuhrok 24.10.2016

  Stuhr: Kaczyński jak Hitler

  Aktor przekonuje, że w naszym kraju panuje dyktatura.

 2. woler 24.10.2016

  Piotr Zaremba we "wSieci": "Wołyń" niepoprawny

  Polecamy esej poświęcony zamieszaniu po nowym filmie Wojciecha Smarzowskiego!

 3. lisisiew 24.10.2016

  Lisiewicz: Macierewicz ograniczył wpływ rosyjskiej agentury

  Dziennikarz "Gazety Polskiej" pisze o działaniach rosyjskich agentów w mediach.

 4. popopop 24.10.2016

  Terlikowska: Przybysz w końcu pęknie

  Małgorzata Terlikowska apeluje o modlitwę za kobietę, która dokonała aborcji.

 5. marcoashx 24.10.2016

  Król: Zastanawiam się nad zmianą płci

  "Jako kobieta mógłbym napisać takie rzeczy, które się w głowie nie mieszczą".

 6. piotrowiczSITVPINFO 24.10.2016

  Piotrowicz: Niezrozumiałe protesty kobiet

  Niezrozumiałe jest dla mnie, przeciwko czemu kobiety protestują, skoro nic się nie zmieniło. Przez 8 lat nie protestowały, a gdy rząd zapowiedział pomoc dla kobiet, które są w złej sytuacji to są protesty - twierdzi Stanisław Piotrowicz (PiS).

 7. maccc-st 24.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech te baby ktoś pogoni

  W ciasnym przejściu, zrobi się jakiś ruch, panika i ktoś może zostać stratowany. Mam nadzieję, że siły porządkowe nie dopuszczą do tego.

 8. rzep-sat 24.10.2016

  Kuźmiuk: Ten koń już nie pociągnie protestów, czyli jeszcze raz o prezesie Rzeplińskim

  Już w połowie grudnia kończy się kadencja profesora Andrzeja Rzeplińskiego i huczne obchody 30-lecia powstania Trybunału Konstytucyjnego miały być okazją do pokazania sukcesów tego organu pod jego światłym kierownictwem.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook