Jedynie prawda jest ciekawa


Mec. Pszczółkowski: "Czekamy na normalną pracę prokuratury"

11.11.2015

Od tygodnia prokurator referent pozostaje na zwolnieniu, to wyjątkowo niekorzystny moment dla Prokuratury Wojskowej na robienie konferencji prasowych czy wieszanie komunikatów. To, co powiedział mjr Maksjan, że nie potrzebny jest wrak i skrzynki do zakończenia śledztwa, przy czym opinia referenta jest zupełnie inna, to zwykła manipulacja - stwierdził na antenie Telewizji Republika mec. Piotr Pszczółkowski prawnik części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej i poseł PiS.

Prokuratura wojskowa twierdzi, że ma już całkowitą pewność, jak doszło do katastrofy rządowego tupolewa 10 kwietnia 2010 roku nad Smoleńskiem. Według ustaleń RMF FM, śledczy zakończyli analizę opinii uzupełniającej biegłych do wcześniejszych ustaleń. 

- Czekamy na podjęcie badań przez CLKP, na normalną pracę prokuratury. Próbki z CLKP należy zabrać i powierzyć dobremu autoryzowanemu laboratorium - podkreślał mec. Pszczółkowski. Zaznaczył, że wciąż liczy na to, że prawda o katastrofie smoleńskiej wyjdzie na jaw.

O manipulacji w tej sprawie mówił również Cezary Gmyz.

- To jak jest informowana opinia publiczna woła o pomstę do nieba. Media trąbią, że biegli już wiedzą, jaka była przyczyna, a przecież: nie dysponujemy opinią biegłych CLKP, która została zakwestionowana przez dwóch chemików z Polskiej Akademii Nauk oraz wciąż nie mamy kompleksowej opinii dotyczącej sekcji zwłok przeprowadzonych przez Rosjan, bez obecności polskich prokuratorów - tłumaczył dziennikarz śledczy.

- Należy się przyjrzeć pracy CLKP która została źle oceniona przed dwóch PAN-owskich profesorów - podkreślał.

Slaw/ "telewizjarepublika.pl"

[FOTO: wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 2. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 3. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 4. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 5. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 6. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 7. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 8. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook