Jedynie prawda jest ciekawa


Mec. Hambura: Ws. Smoleńska otwierają się drzwi

31.03.2015

W sprawie smoleńskiej mamy nie tylko okno, ale i drzwi szeroko otwarte. Zastanówmy się dlaczego dopiero teraz dowiadujemy się o tym, że w niemieckich służbach są pewne dokumenty na temat Smoleńska - mówi mec. Stefan Hambura w rozmowie z portalem Stefczyk.info.

Stefczyk.info: Informacje ujawnione przez Jurgena Rotha w czasie rozmowy z Panem są szokujące. Niemiecki wywiad zna konkretne nazwisko osoby odpowiedzialnej za zamach w Smoleńsku. Co z tą wiedzą Polska powinna zrobić?


Mec. Stefan Hambura: Chciałbym zaapelować do dziennikarzy, by pytali prokuraturę wojskową i prokuratora generalnego, czy już wystąpili do RFN z wnioskiem o pomoc prawną, by uzyskać stosowne informacje i dokumenty. Ja z kolej na pewno będę sam wnioskował do prokuratury, by zwróciła się do Niemiec o udostępnienie wszelkich materiałów dotyczących Smoleńska.

Sprawa smoleńska to bardzo duża operacja, skala wydarzeń jest ogromna. Czy możliwe, że za zamach w tak poważnej sprawie odpowiada jedna osoba?

O której jednej osobie pan wspomina?

O tej wymienionej dziś przez Rotha, wskazanej w dokumentach niemieckiego wywiadu

Zaczekajmy do 8 kwietnia, gdy ma się ukazać książka Rotha. Wtedy zobaczymy, co tam jeszcze jest. W czasie naszej rozmowy Jurgen Roth studził moją ciekawość.

13 kwietnia 2010 roku odrzucono na spotkaniu w Moskwie wnioski o pomoc prawną w sprawie smoleńskiej. Są jakieś ślady wskazujące, że Polska chciała umiędzynaradawiać śledztwo smoleńskiej? Były takie szanse?

Bardzo kompetentną osobą w tej kwestii jest obecna premier Kopacz, a ówczesna minister zdrowia, która była na spotkaniu z premierem Putinem w Moskwie. Na tym spotkaniu pani Anodina mówiła, że pomoc unijna i innych państw nie jest potrzebna.

Wiele osób w czasie konferencji na UKSW wskazywało na geopolityczne zmiany, które mogą być szansą dla sprawy smoleńskiej. Czy widzi Pan rzeczywiście „okno szans” dla Smoleńska?

W sprawie smoleńskiej mamy nie tylko okno, ale i drzwi szeroko otwarte. Zastanówmy się dlaczego dopiero teraz dowiadujemy się o tym, że w niemieckich służbach są pewne dokumenty na temat Smoleńska. To nie jest przypadek.

Rozmawiał Stanisław Żaryn

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook