Jedynie prawda jest ciekawa


Mec. Hambura: Nie jestem już pełnomocnikiem mec. Rogalskiego

07.05.2013

Rozmowa z mecenasem Stefanem Hamburą, pełnomocnikiem części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej.

Stefczyk.info: Dochodzą do nas informacje, że wycofał Pan się z reprezentowania mecenasa Rafała Rogalskiego w postępowaniu dyscyplinarnym. Dlaczego się Pan na to zdecydował?

Mec. Stefan Hambura: W tej sprawie mogę jedynie powiedzieć, że nie jestem już pełnomocnikiem Pana Mecenasa Rogalskiego w postępowaniu dyscyplinarnym, które się toczy w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. To jedyne, co mogę powiedzieć.

Kiedy się Pan na to zdecydował?

Wczoraj wysłałem pismo w tej sprawie do ORA.

Jak Pan ocenia ostatnią aktywność medialną mecenasa Rogalskiego? Słychać opinie, że łamie zasady etyki zawodowej...

Mecenas Rogalski był moim mocodawcą, więc nie chcę komentować tej sprawy. Dochowuje zasad, które mnie obowiązują.

Rogalski mówił wielokrotnie, że w marcu 2012 roku do Polski trafiła nowa część dokumentów z Rosji, która udowadnia, że w tupolewie nie mogło dojść do wybuchów. Wie Pan, o jakie materiału może chodzić?

Niestety nie wiem, o co chodziło mecenasowi Rogalskiemu. Trzeba z nim o tym rozmawiać. Ja nadal reprezentuje rodziny smoleńskie. I będę je reprezentował.

W wywiadach Rogalski krytykuje ostatnio posła Antoniego Macierewicza, m.in. za to, że przez niego nie doszło do spotkania prof. Wiesława Biniendy z prokuratorami. Jak Pan to stwierdzenie ocenia?

Ja byłem z profesorem Biniendą, gdy prokuratura została zaproszona do Sejmu na rozmowę. Profesor również mnie prosił bowiem o obecność podczas tego spotkania. Oczywiście na to przystałem. Jednak prokuratura nie pojawiła się w Sejmie. Zarzut, jakoby profesor Binieda unikał prokuratury jest bezpodstawny. Jeśli prokuratura chciała, mogła przyjść i porozmawiać merytorycznie z profesorem Biniendą.

Jak Pan traktuje stanowisko prezentowane przez nowy zespół Macieja Laska, które głosi, że wszystko w tej sprawie jest jasne, że komisja Millera? Można uznać to stanowisko za zasadne, znając materiał dowodowy?

Sugerowałbym, żeby zespół Macieja Laska zajął się merytorycznie sprawą, a nie w sposób ideologiczno-PRowski. Jak wiemy zespół ministra Millera miał w swoim posiadaniu dodatkowe materiały i sądzę, że wszystkie powinny w całości być udostępnione pełnomocnikom i rodzinom w tej sprawie.

Media cytowały niedawno oświadczenie szef NPW. Płk Artymiak przyznawał w nim, że hipoteza zamachu w Smoleńsku wciąż jest badana. To ważne oświadczenie?

Przyjmuje to oświadczenie do wiadomości. Sądzę, że to jest profesjonalne podejście prokuratury w tej sprawie. Śledztwo przecież wciąż się toczy, postępowanie się toczy. Trzeba zaczekać na całość materiałów w tej sprawie, na ekspertyzy itd. Na tym etapie nie można niczego wykluczać.

Rozmawiał TK
[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook