Jedynie prawda jest ciekawa


Mazurek we "wSieci": Przyszło na mnie momentum

22.11.2014

Co stoi za pisowską niechęcią do poddania się obróbce piaru?

"Od siedzenia przed komputerem łacnie człek popaść może w obżarstwo – przestrzegał Wincenty Kadłubek, który z obawy przed tym pisał wyłącznie piórem. Ja bym dodał jeszcze, że przez to wydawać się może, iż świat realny wygląda jak ten z Internetu. Na przykład polityka. Sposobem jej opi- sywania i rozumienia rządzą dwie postawy skrajne, nazwijmy je histeryczną i cyniczną. Pierwszą uosabia jak nikt inny lubiana skądinąd przeze mnie blogerka Kataryna. Kasia, jak wiele kobiet – i nie jest to złośli- wość – czuje miętę do Prezesa. Rozumiem to, bo Jarosław Kaczyński jak mało kto po- trafi uwodzić erudycją (drugi taki egzem- plarz to Adam Michnik, który pokąsał swym urokiem drugą stronę), skrywanym przed światem, ale olbrzymim poczuciem humoru i dystansem do siebie. Co najmniej kilka zna- nych mnie kobiet kocha się skrycie w Kaczyńskim, ale – jak u Kataryny – jest to raczej Hassliebe" - pisze Robert Mazurek w najnowszym numerze tygodnika "wSieci". 

Drugą postawę opisaną przez Mazurka reprezentuje serwis 300polityka. "Można by zlekceważyć chłopaków, którzy bawią się w analityków pełną gębą, pokpić z ich nierównej walki z polszczyzną i chęcią do poszukiwania momentum (nie pytajcie, co to znaczy). Można, ale nie należy. Śmiem bowiem twierdzić, że to taka postawa – nie oni sami, lecz postawa – stoi choćby za pisowską niechęcią do poddania się obróbce politycznego piaru" - czytamy.

Skąd takie wnioski? Przeczytajcie państwo nowy numer "wSieci"!

LL

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook