Jedynie prawda jest ciekawa


Mazurek i Zalewski we „wSieci”: PO uznała, że państwo jest jej

08.10.2015

„Obraz, rzeźba, wieża — można do domu zabrać. Pewnie łyżki i papier toaletowy też zabierali”.

Robert Mazurek i Igor Zalewski wracają do zniknięcia z Pałacu Prezydenckiego ponad 100 przedmiotów. Jak wynika z doniesień medialnych wraz z prezydentem Komorowskim zniknęły meble, obrazy, sprzęt hi-fi... Część z nich trafiła do instytutu, jaki założył były prezydent.

„Jakoś nam nie pasowały do ekipy Bredzisława Komorowskiego te obrazy, co to zniknęły z Kancelarii Prezydenta. No i mieliśmy właściwą intuicję, bo z Pałacu zniknęła też japońska wieża stereo z 2009 r. Konkretnie Yamaha. Jeśli ma dobre basy, to jakiemuś działaczowi posłuży do organizacji domówek. Działacze też muszą coś mieć z życia” - piszą w swojej satyrycznej kolumnie Robert Mazurek i Igor Zalewski.

Cytują również szefa Kancelarii Prezydenta. „Były szef kancelarii Bredzisława Jacek Michałowski tłumaczył, że nie informowano o zaginionych rzeczach, bo urzędnicy sami chcieli najpierw ich poszukać. Wcześniej już bowiem się zdarzało, że przedmioty zmieniały miejsca swego pobytu” - przypominają autorzy tygodnika „wSieci”.

„Nam natomiast zdaje się, że chłopaki z Platformy po prostu przyzwyczaili się do władzy i uznali, iż państwo jest ich, całkiem dosłownie. Obraz, rzeźba, wieża czy co tam jeszcze — można do domu zabrać. Pewnie łyżki i papier toaletowy też zabierali” - kpią autorzy.

Zaznaczają przy tym, że „na miejscu szefostwa pałacu pod Blachą, w którym Bredzisław ma teraz siedzibę, antyki obwiązaliby łańcuchami”.

Cała rubryka tylko we wSieci
[Fot. wSieci]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook