Jedynie prawda jest ciekawa

Mazurek i Zalewski we „wSieci”: PO uznała, że państwo jest jej

08.10.2015

„Obraz, rzeźba, wieża — można do domu zabrać. Pewnie łyżki i papier toaletowy też zabierali”.

Robert Mazurek i Igor Zalewski wracają do zniknięcia z Pałacu Prezydenckiego ponad 100 przedmiotów. Jak wynika z doniesień medialnych wraz z prezydentem Komorowskim zniknęły meble, obrazy, sprzęt hi-fi... Część z nich trafiła do instytutu, jaki założył były prezydent.

„Jakoś nam nie pasowały do ekipy Bredzisława Komorowskiego te obrazy, co to zniknęły z Kancelarii Prezydenta. No i mieliśmy właściwą intuicję, bo z Pałacu zniknęła też japońska wieża stereo z 2009 r. Konkretnie Yamaha. Jeśli ma dobre basy, to jakiemuś działaczowi posłuży do organizacji domówek. Działacze też muszą coś mieć z życia” - piszą w swojej satyrycznej kolumnie Robert Mazurek i Igor Zalewski.

Cytują również szefa Kancelarii Prezydenta. „Były szef kancelarii Bredzisława Jacek Michałowski tłumaczył, że nie informowano o zaginionych rzeczach, bo urzędnicy sami chcieli najpierw ich poszukać. Wcześniej już bowiem się zdarzało, że przedmioty zmieniały miejsca swego pobytu” - przypominają autorzy tygodnika „wSieci”.

„Nam natomiast zdaje się, że chłopaki z Platformy po prostu przyzwyczaili się do władzy i uznali, iż państwo jest ich, całkiem dosłownie. Obraz, rzeźba, wieża czy co tam jeszcze — można do domu zabrać. Pewnie łyżki i papier toaletowy też zabierali” - kpią autorzy.

Zaznaczają przy tym, że „na miejscu szefostwa pałacu pod Blachą, w którym Bredzisław ma teraz siedzibę, antyki obwiązaliby łańcuchami”.

Cała rubryka tylko we wSieci
[Fot. wSieci]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook