Jedynie prawda jest ciekawa


Max Kolonko: "Betonują media publiczne, tak samo, jak PO"

16.08.2016

„Jeśli „Wiadomości” przegrywają oglądalność z tak miernym programem jak „Fakty”; to mogę sobie wyobrazić, jakiego dna sięga TVP o 19:30” - mówił w rozmowie z tygodnikiem „Wprost” Mariusz Max Kolonko.

W rozmowie z Elizą Olczyk, Max Kolonko mówił o swojej wizji Telewizji Publicznej w  momencie kiedy zostałby jej prezesem. Dziennikarz podkreślił, że stanie do konkursu na prezesa TVP jeżeli ten będzie zorganizowany na jego warunkach: publiczne przesłuchanie kandydatów i głosowanie sms.

„Istotą konkursu jest wybór najlepszego. W przeszłości jednak w konkursach na prezesa TVP najlepsi jakoś nie wygrywali. Moja oferta jest poważna jak atak serca. (…) Jeśli Rada Mediów Narodowych ogłasza konkurs na prezesa TVP, to chyba nie ma na myśli tej samej farsy konkursowej, która organizowano za rządów PO?” - powiedział.

Dziennikarz odniósł się w rozmowie do działań obecnego prezesa TVP - Jacka Kurskiego. 

„Wybrali polityka na prezesa TVP, to tak mają. W tym programie MaxTVnews mówiłem, że na Woronicza już się pojawiła betoniarka. Już betonują media publiczne, tak samo, jak robiła to PO. Mówiłem, że prezes Jacek Kurski wykonuje dobre ruchy, wywalając skompromitowane beztalencia z anteny. To było w styczniu. Gdyby pan Kurski zrobił, co zrobił i odszedł, chodziłby teraz w aureoli zwycięzcy. Ale niektórym spodobało się zarządzanie przedsiębiorstwem medialnym” - podkreślił.

W opinii Mariusza Max Kolonko zwolnienie a następnie przywrócenie na funkcję prezesa Kurskiego było „kompromitacją Rady Mediów Narodowych jako niezależnego organu”.

„To są bardzo poważne błędy PiS. Oni nie mają trzech miesięcy na oglądanie, jak pierwsza i w mojej ocenie najważniejsza reforma PiS zamienia się w pogorzelisko” - tłumaczył.

Kolonko skrytykował także zwolnienie Tomasza Zimocha z Polskiego Radia. Podkreślił, że za jego prezesury to osoba, która wpadła na taki pomysł, zostałaby zwolniona.

„Tomasz Zimoch nigdy nie powinien zostać usunięty z mediów publicznych. (…) To była decyzja granicząca z zazdrością zawodową - represyjna, niesłuszna i głupia” - mówił.

Max Kolonko zdradził, że prezesem TVP byłby jedynie przez dwa sezony.

„Jeśli RMN przeprowadzi konkurs na warunkach, jakie podaje to wygram ten konkurs. Potem mój zespół w jeden miesiąc sprawdzi kondycję finansową TVP. Jeśli uznamy, że mogę im pomóc, pozostanę prezesem. Jeśli nie, zrezygnuję, wskażę następcę. Jeśli mogę pomóc, w dwa sezony poprawię oglądalność TVP - wyprowadzę TVP na lidera rynku i odejdę” - powiedział.

kk/WPROST

[fot. YouTube/MaxTVNews]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook