Jedynie prawda jest ciekawa


Max Kolonko: "Betonują media publiczne, tak samo, jak PO"

16.08.2016

„Jeśli „Wiadomości” przegrywają oglądalność z tak miernym programem jak „Fakty”; to mogę sobie wyobrazić, jakiego dna sięga TVP o 19:30” - mówił w rozmowie z tygodnikiem „Wprost” Mariusz Max Kolonko.

W rozmowie z Elizą Olczyk, Max Kolonko mówił o swojej wizji Telewizji Publicznej w  momencie kiedy zostałby jej prezesem. Dziennikarz podkreślił, że stanie do konkursu na prezesa TVP jeżeli ten będzie zorganizowany na jego warunkach: publiczne przesłuchanie kandydatów i głosowanie sms.

„Istotą konkursu jest wybór najlepszego. W przeszłości jednak w konkursach na prezesa TVP najlepsi jakoś nie wygrywali. Moja oferta jest poważna jak atak serca. (…) Jeśli Rada Mediów Narodowych ogłasza konkurs na prezesa TVP, to chyba nie ma na myśli tej samej farsy konkursowej, która organizowano za rządów PO?” - powiedział.

Dziennikarz odniósł się w rozmowie do działań obecnego prezesa TVP - Jacka Kurskiego. 

„Wybrali polityka na prezesa TVP, to tak mają. W tym programie MaxTVnews mówiłem, że na Woronicza już się pojawiła betoniarka. Już betonują media publiczne, tak samo, jak robiła to PO. Mówiłem, że prezes Jacek Kurski wykonuje dobre ruchy, wywalając skompromitowane beztalencia z anteny. To było w styczniu. Gdyby pan Kurski zrobił, co zrobił i odszedł, chodziłby teraz w aureoli zwycięzcy. Ale niektórym spodobało się zarządzanie przedsiębiorstwem medialnym” - podkreślił.

W opinii Mariusza Max Kolonko zwolnienie a następnie przywrócenie na funkcję prezesa Kurskiego było „kompromitacją Rady Mediów Narodowych jako niezależnego organu”.

„To są bardzo poważne błędy PiS. Oni nie mają trzech miesięcy na oglądanie, jak pierwsza i w mojej ocenie najważniejsza reforma PiS zamienia się w pogorzelisko” - tłumaczył.

Kolonko skrytykował także zwolnienie Tomasza Zimocha z Polskiego Radia. Podkreślił, że za jego prezesury to osoba, która wpadła na taki pomysł, zostałaby zwolniona.

„Tomasz Zimoch nigdy nie powinien zostać usunięty z mediów publicznych. (…) To była decyzja granicząca z zazdrością zawodową - represyjna, niesłuszna i głupia” - mówił.

Max Kolonko zdradził, że prezesem TVP byłby jedynie przez dwa sezony.

„Jeśli RMN przeprowadzi konkurs na warunkach, jakie podaje to wygram ten konkurs. Potem mój zespół w jeden miesiąc sprawdzi kondycję finansową TVP. Jeśli uznamy, że mogę im pomóc, pozostanę prezesem. Jeśli nie, zrezygnuję, wskażę następcę. Jeśli mogę pomóc, w dwa sezony poprawię oglądalność TVP - wyprowadzę TVP na lidera rynku i odejdę” - powiedział.

kk/WPROST

[fot. YouTube/MaxTVNews]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook