Jedynie prawda jest ciekawa

Marta Kaczyńska: Koniec zmowy milczenia

31.10.2012

Możemy z całą stanowczością stwierdzić, to fakt, że kurtyna kłamstw już opadła. Widzimy jak na dłoni kompromitację rządu i potrzebę powołania międzynarodowej komisji - pisze Marta Kaczyńska w GPC..

Informacja o możliwej obecności materiałów wybuchowych we wraku Tu-154M potwierdza wcześniejsze ustalenia wygłoszone przez niezależnych ekspertów na konferencji 22 października br., jak również wyniki ekspertyz zleconych przez zespół Antoniego Macierewicza - pisze Marta Kaczyńska w komentarzu opublikowanym w Gazecie Polskiej Codziennie.

Uważam, że należy jednak w tej sprawie zachować spokój – i pozwolić zespołowi parlamentarnemu oraz ekspertom na dalsze badania – pisze córka prezydenta. I podkreśla: To, co możemy z całą stanowczością stwierdzić, to fakt, że kurtyna kłamstw już opadła. Widzimy jak na dłoni kompromitację rządu i potrzebę powołania międzynarodowej komisji.

Marta Kaczyńska uważa, że należy sobie zadać pytanie, kto dotychczas prowadził tę sprawę – czy to byli tylko nieudacznicy, czy też funkcjonariusze wykonujący czyjeś polecenia.
I podkreśla, że jej zdaniem prawda wychodzi powoli na jaw – dzięki działaniu odważnych ludzi, takich jak wspomniani eksperci czy zespół Macierewicza.

Kolejne informacje przebijają zmowę milczenia i docierają do opinii publicznej. A ta, co widzę także wśród moich znajomych dotychczas niezainteresowanych polityką, wyciąga własne wnioski i zaczyna zdawać sobie sprawę z kompromitacji polskich władz – podkreśla Kaczyńska.

ansa/GPC

[fot. PAP/Tomasz Gzell]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook