Jedynie prawda jest ciekawa


Mastalerek: Zakazy stadionowe dla sportowych VIP-ów

18.10.2012

Nie milkną echa kompromitacji związanej z przełożeniem meczu Polska-Anglia. Okazuje się, że nie ma winnych tego blamażu, o którym głośno było w mediach wielu krajów.

 PZPN zrzuca winę na Narodowe Centrum Sportu, te z kolei na PZPN i delegata FIFA. Przedmiotem sporu jest dach na stadionie i pytanie dlaczego i kto zdecydował, że nie został zasunięty, choć prognozy pogody przewidywały, że będzie padał deszcz. Jest kompromitacja narodowa, ale winnych nie ma. Jedynymi którzy ponoszą konsekwencje prawne są kibice, któryż w ramach żartu i nikomu nie zagrażając wtargnęli na murawę stadionu, jak wiemy o dużo gorszej jakości niż powinna być, którym grożą zakazy stadionowe. W żaden sposób nie zakłócili meczu, bo taki się nie odbył i nie stanowili zagrożenia dla bezpieczeństwa. Zostali okrzyknięci nawet „bohaterami” ze Stadionu Narodowego.

To kibice, jako jedyni potrafili zachować klasę i pokazali się z najlepszej strony. Cierpliwie, bez zadym i awantur opuścili we wtorkowy wieczór zalany stadion, choć mieli powody do złości i frustracji. W środę ponownie licznie stawili się na meczu i jak zawsze gorąco kibicowali biało-czerwonym. Należą im się słowa podziękowania i pochwały. 

To nie kibice są winni wtorkowej kompromitacji. To nie oni powinni być objęci zakazem stadionowym. Zakaz stadionowy powinien być orzeczony dla obecnej minister sportu i byłych ministrów: Mirosława Drzewieckiego i Adama Giersza. To oni odpowiadają za obsadę kierownictwa NCS. To oni tolerowali w zarządzie NCS panów Kaplera i Wojtasia. To oni zgadzali się na gigantyczne premie dla tych panów i nie wyciągali konsekwencji z ich nieudolności. Zakaz stadionowy dotyczy, i jest to słuszne założenie, stadionowych chuliganów, osoby które swoim zachowaniem stwarzają realne niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia innych kibiców, a także przez swoje zachowanie kompromitują Polskę na świecie. We wtorkowy wieczór powodem kompromitacji Polski na świecie nie byli chuliganie, ale minister sportu, powołane przez nią władze NCS i dygnitarze PZPN. Najlepszą dla nich karą powinien być zakaz stadionowy. Ich personalia są łatwe do ustalenia.

P.S. Platforma Obywatelska znalazła się w trudnej sytuacji, bo tym razem nie może zrzucić winy na Prawo i Sprawiedliwość i Jarosława Kaczyńskiego, ani na poprzedni rząd, którego premier był Donald Tusk.

Marcin Mastalerek

[fot. PAP/Paweł Zborowski]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook