Jedynie prawda jest ciekawa


Mastalerek: W komisji Millera był jeden profesor

25.09.2013

Od kilku dni trwa bezpardonowy, zmasowany atak na naukowców pracujących na rzecz zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej, którym kieruje poseł Antoni Macierewicz.

Hasło do ataku dała Gazeta Wyborcza, która w tym celu wykorzystała wyrwane fragmenty zeznań ekspertów zespołu posła Macierewicza złożone w prokuraturze. Prokurator generalny Andrzej Seremet zamiast zająć się tym, w jaki sposób fragmenty tych zeznań wyciekły, chwalił prokuraturę wojskową, która po przecieku do Gazety Wyborczej, ujawniła pełne protokoły.                   

Po tej nagonce członkowie zespołu Millera-Laska odmawiają udziału w debacie naukowej z ekspertami zespołu posła Macierewicza. Piszę zespołu Millera-Laska, bo wszyscy członkowie obecnej komisji Laska byli wcześniej członkami komisji Millera. Debatę o katastrofie smoleńskiej zaproponował prezes Polskiej Akademii Nauk profesor Michał Kleiber. Debata pod auspicjami prezesa PAN miała gwarantować jej wysoki poziom merytoryczny.

Dlaczego członkowie zespołu Millera-Laska boją się debaty naukowej z ekspertami zespołu Macierewicza? Może dlatego, że wśród nich jest tylko jeden profesor. Tak, dokładnie jeden profesor Ryszard Krystek, który na dodatek jest ekspertem od bezpieczeństwa w ruchu drogowym. To nie żart. Przejrzałem listę członków komisji Millera. Oficjalną listę wraz z tytułami naukowymi, a raczej ich brakiem, znalazłem na oficjalnej stronie Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Obok wymienionego już profesora, eksperta od bezpieczeństwa ruchu drogowego jest jeszcze jeden doktor habilitowany, Marek Żylicz, specjalista od prawa międzynarodowego. Jest pięć osób ze stopniem naukowym doktora. Pozostali członkowie – jest ich ponad dwudziestu – nie mają stopni i tytułów naukowych.

Czy można się dziwić, że magistrzy z komisji Millera-Laska boją się debaty naukowej z profesorami, ekspertami zespołu parlamentarnego posła Macierewicza? To oczywiste, że strach ich obleciał przed taką debatą.

Akcja szkalowania i ośmieszania profesorów: Wiesława Biniendy, Jana Obrębskiego, Jacka Rońdy i innych naukowców pomagających w pracach zespołu parlamentarnego, ma dać członkom komisji Millera-Laska argument do ucieczki od debaty zaproponowanej przez Prezesa PAN.

Obawa przed kompromitacją to zapewne jeden, choć nie jedyny powód do ataku na zespół posła Macierewicza. Najważniejszym powodem jest jednak strach przed prawdą.

Marcin Mastalerek 

Zainteresował Cię artykuł? Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook