Jedynie prawda jest ciekawa


Mastalerek: "Tusk broni Muchy, jak raportu Anodiny"

05.06.2013

PiS żąda dymisji minister sportu i pociągnięcia jej do odpowiedzialności karnej.

Stefczyk.info: Jak ocenia pan decyzję NIK, która stwierdziła jednak, że organizacja koncertu Madonny na Stadionie Narodowym była jednak gigantyczną niegospodarnością minister Joanny Muchy?
Marcin Mastalerek:
Już po wstępnym raporcie NIK w tej sprawie żądaliśmy wyciągnięcia odpowiedzialności politycznej i karnej wobec Joanny Muchy. Już 9 maja żądaliśmy od Donalda Tuska dymisji minister Muchy, ale także w tym dniu złożyliśmy zawiadomienie o możliwości popełnienia przez Joannę Muchę i podległych jej urzędników przestępstwa do Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta. Przestępstwo miałoby polegać na zmarnotrawieniu 6 milionów środków publicznych, a także na działaniu na szkodę Narodowego Centrum Sportu. Donald Tusk broni jednak Joanny Muchy jak raportu Anodiny.

Stefczyk.info: Skąd taka zażarta obrona nieudolnej minister Muchy przez premiera?
Marcin Mastalerek:
Donald Tusk wymyślił Joannę Muchę, która nie miała wcześniej żadnego kontaktu ze sportem i teraz musi jej bronić. Wziął ją do resortu, o którym nic nie wiedziała. Mucha ma na swoim koncie wiele błędów i wpadek, a premier wciąż jej broni, mocno, skutecznie i z pełnym zaangażowaniem. Sprawa tego koncertu jest oczywiście kompromitująca dla Joanny Muchy, ale jeszcze bardziej kompromituje premiera. To jest w ogóle autorski rząd Tuska. Trzeba zatem otwarcie powiedzieć, że to on ponosi polityczną odpowiedzialność za zmarnowanie 6 milionów publicznych pieniędzy. Dziś po raz kolejny apelujemy o wyrzucenie Muchy z rządu i mamy nadzieję, że po raporcie NIK stanie się oczywiste podjęcie śledztwa przez prokuraturę.

Stefczyk.info: Mimo padających kolejnych mitów wielkości PO premier mówi w wywiadzie dla Polityki: jesteśmy dla Polski rozwiązaniem absolutnie najbezpieczniejszym i najsensowniejszym. Jak to rozumieć?
Marcin Mastalerek:
Jestem ciekaw o kim mówi Donald Tusk - "jesteśmy". My, czyli kto? Byli chłopcy Drzewieckiego, którzy pracowali w instytucjach podległych ministerstwu sportu i otrzymywali wielomilionowe premie? Czy wielu innych, skompromitowanych urzędników i polityków? Myślę, że premier dawno przestał wierzyć w słowa, które wypowiada. Jest cyniczny, pragmatyczny, mówi tylko to, co doradzają mu spece od PR-u.
Adam Hofman zauważył dziś, że na okładce Polityki jest stwierdzenie Tuska, że "nie odda Polski bez walki". Walczyć, to Tusk powinien ze złymi ministrami w swoim rządzie.

Rozmawiał Marcin Wikło
fot. facebook

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 8. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook