Jedynie prawda jest ciekawa


Mastalerek: konkurs na najgłupszą wypowiedź

15.03.2013

W partii trwa chyba jakiś konkurs na najgłupszą wypowiedź, a nagrodą w nim jest najprawdopodobniej awans na funkcję ministra w rządzie Donalda Tuska – pisze poseł PiS Marcin Mastalerek.

Wydawało się, że nikt i nic nie przebije Stefana Niesiołowskiego i jego słynnej wypowiedzi o szczawiu i mirabelkach: Dzisiaj te wszystkie gruszki, śliwki leżą i nikt tego nie zbiera. Chłopaki grają w piłkę na tych samych boiskach, szczawiu nikt nie zjada. Ja nie mogę słuchać o przynajmniej 800 tys. głodnych dzieciach. Rzeczywistość potrafi jednak zaskakiwać. Stefan Niesiołowski ma w Platformie konkurencję. W partii tej trwa chyba jakiś konkurs na najgłupszą wypowiedź, a nagrodą w nim jest najprawdopodobniej awans na funkcję ministra w rządzie Donalda Tuska.

Do rywalizacji ze Stefanem Niesiołowskim stanęła posłanka PO Elżbieta Radziszewska. O pacjentach czekających na oddziałach ratunkowych wyraziła się w następujący sposób: Część osób z wygody, zwykłego cwaniaczenia, udaje się tam. Teraz wiemy, dlaczego jest źle z polską służbą zdrowia. To wina pacjentów i ich „cwaniaczenia” jak mówi posłanka Radziszewska. Ciekawe na jaki awans liczy pani Radziszewska? Po ostatnich wyborach utraciła stanowisko ministerialne i widać teraz bardzo chce je odzyskać.

To nie pierwsza tak pogardliwa wobec pacjentów wypowiedź ważnego polityka PO. W lutym 2011 roku obecna minister sportu Joanna Mucha zasłynęła wypowiedzią, że nie ma sensu robić operacji biodra u 85-letniej osoby, która „nie chodzi i nie będzie chodzić, bo się nie zrehabilituje”. Recepta minister Muchy jest prosta, nie operować. Za tamtą wypowiedź w żaden sposób nie poniosła konsekwencji. Spotkał ją nawet awans partyjny. Została ministrem sportu, choć się na tym nie zna i jak pokazała wiele razy na to stanowisko się nie nadaje. Pani Mucha nie widzi sensu w pomaganiu osobom starszym, ale widzi sens w ponad milionowych premiach dla szefów spółki, którzy nie mogą pochwalić się żadnymi sukcesami w zarządzaniu Stadionem Narodowym.

„Cwaniaczkami” nie są pacjenci czekający na pomoc lekarską, tylko pseudomenadżerowie dostający ponad milion złotych premii za samo bycie prezesami.

 

autor: Marcin Mastalerek

Poseł Prawa i Sprawiedliwości

 

[fot: PAP, Jakub Kamiński]

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 8. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook