Jedynie prawda jest ciekawa


Mastalerek: konkurs na najgłupszą wypowiedź

15.03.2013

W partii trwa chyba jakiś konkurs na najgłupszą wypowiedź, a nagrodą w nim jest najprawdopodobniej awans na funkcję ministra w rządzie Donalda Tuska – pisze poseł PiS Marcin Mastalerek.

Wydawało się, że nikt i nic nie przebije Stefana Niesiołowskiego i jego słynnej wypowiedzi o szczawiu i mirabelkach: Dzisiaj te wszystkie gruszki, śliwki leżą i nikt tego nie zbiera. Chłopaki grają w piłkę na tych samych boiskach, szczawiu nikt nie zjada. Ja nie mogę słuchać o przynajmniej 800 tys. głodnych dzieciach. Rzeczywistość potrafi jednak zaskakiwać. Stefan Niesiołowski ma w Platformie konkurencję. W partii tej trwa chyba jakiś konkurs na najgłupszą wypowiedź, a nagrodą w nim jest najprawdopodobniej awans na funkcję ministra w rządzie Donalda Tuska.

Do rywalizacji ze Stefanem Niesiołowskim stanęła posłanka PO Elżbieta Radziszewska. O pacjentach czekających na oddziałach ratunkowych wyraziła się w następujący sposób: Część osób z wygody, zwykłego cwaniaczenia, udaje się tam. Teraz wiemy, dlaczego jest źle z polską służbą zdrowia. To wina pacjentów i ich „cwaniaczenia” jak mówi posłanka Radziszewska. Ciekawe na jaki awans liczy pani Radziszewska? Po ostatnich wyborach utraciła stanowisko ministerialne i widać teraz bardzo chce je odzyskać.

To nie pierwsza tak pogardliwa wobec pacjentów wypowiedź ważnego polityka PO. W lutym 2011 roku obecna minister sportu Joanna Mucha zasłynęła wypowiedzią, że nie ma sensu robić operacji biodra u 85-letniej osoby, która „nie chodzi i nie będzie chodzić, bo się nie zrehabilituje”. Recepta minister Muchy jest prosta, nie operować. Za tamtą wypowiedź w żaden sposób nie poniosła konsekwencji. Spotkał ją nawet awans partyjny. Została ministrem sportu, choć się na tym nie zna i jak pokazała wiele razy na to stanowisko się nie nadaje. Pani Mucha nie widzi sensu w pomaganiu osobom starszym, ale widzi sens w ponad milionowych premiach dla szefów spółki, którzy nie mogą pochwalić się żadnymi sukcesami w zarządzaniu Stadionem Narodowym.

„Cwaniaczkami” nie są pacjenci czekający na pomoc lekarską, tylko pseudomenadżerowie dostający ponad milion złotych premii za samo bycie prezesami.

 

autor: Marcin Mastalerek

Poseł Prawa i Sprawiedliwości

 

[fot: PAP, Jakub Kamiński]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook