Jedynie prawda jest ciekawa


Mastalerek: Kamiński płaci za walkę z bandziorami

03.04.2015

„Nie dziwię się, że 52 proc. Polaków nie ufa sądom, kiedy zapadają takie haniebne wyroki, jak ten na Mariusza Kamińskiego.”

„Nie tylko nie wyrzucimy, ale będziemy go bronili w Europie. Nagłośnimy tę sprawę w Parlamencie Europejskim. Pokażemy, jakie są w Polsce standardy demokracji.” - deklaruje w rozmowie z „SuperExpresem” Marcin Mastalerek, rzecznik PiS zapytany czy jego partia wykluczy ze swoich szeregów Mariusza Kamińskiego skazanego przez sąd na 3 lata więzienia.

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości podkreśla, że obok nagłośnienia sprawy na arenie międzynarodowej, będą podjęte starania aby także w naszym kraju oddalić ten kuriozalny wyrok. „To, że Mariusz Kamiński będzie się odwoływał, jest oczywiste. Liczymy, że ten wyrok będzie uchylony. Jeśli jednak tak haniebne wyroki zapadają w Polsce, to przedstawimy tę sytuację w PE.” - zaznaczył.

Jak podkreślił Mastalerek kwestią nagłośnienia sprawy Kamińskiego na arenie europejskiej zajmie się europarlamentarzysta Janusz Wojciechowski.

Z drugiej strony jak zaznaczył poseł PiS obecnie konkurencja polityczna nie atakuje Mariusza Kamińskiego z takim impetem, z jakim wszyscy się tego spodziewali. „Wszyscy zdają sobie sprawę, że ten wyrok jest kuriozalny. Nie dziwię się zresztą, że według rządowego CBOS 52 proc. Polaków nie ufa sądom.” - stwierdzał Mastalerek.

Poseł opozycji zwracał po raz kolejny uwagę, że wszystkie ówczesne działania CBA były zatwierdzane przez prokuraturę i sądy dlatego tym bardziej obecny wyrok sądu budzi oburzenie i sprzeciw.

Mastalerek zwrócił uwagę, że w przypadku korupcji są dwie strony - wręczająca łapówkę i otrzymująca ją - które są od siebie uzależnione i żadnej nie zależy na tym, żeby sprawa wyszła na jaw. „Mamy liczyć, że się pokłócą i jeden doniesie na drugiego? Przecież to naiwne. Trzeba stosować prowokacje, bo to jedyna skuteczna metoda walki z korupcją.” - stwierdził.

Ocenił, że wyrok na byłego szefa CBA zapadł właśnie dlatego, że skutecznie walczył z korupcją i naruszył interesy pewnych szemranych grup. „Jestem dumny, że jestem z Mariuszem Kamińskim w jednej formacji. Walczył z bandziorami i korupcją i teraz płaci za to wysoką cenę. Rozmawiałem z nim o tym wyroku i mówił, że nie da się zastraszyć.” - podsumował Mastalerek.

Wyb. ŁS

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook