Jedynie prawda jest ciekawa


Mastalerek: Kamiński płaci za walkę z bandziorami

03.04.2015

„Nie dziwię się, że 52 proc. Polaków nie ufa sądom, kiedy zapadają takie haniebne wyroki, jak ten na Mariusza Kamińskiego.”

„Nie tylko nie wyrzucimy, ale będziemy go bronili w Europie. Nagłośnimy tę sprawę w Parlamencie Europejskim. Pokażemy, jakie są w Polsce standardy demokracji.” - deklaruje w rozmowie z „SuperExpresem” Marcin Mastalerek, rzecznik PiS zapytany czy jego partia wykluczy ze swoich szeregów Mariusza Kamińskiego skazanego przez sąd na 3 lata więzienia.

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości podkreśla, że obok nagłośnienia sprawy na arenie międzynarodowej, będą podjęte starania aby także w naszym kraju oddalić ten kuriozalny wyrok. „To, że Mariusz Kamiński będzie się odwoływał, jest oczywiste. Liczymy, że ten wyrok będzie uchylony. Jeśli jednak tak haniebne wyroki zapadają w Polsce, to przedstawimy tę sytuację w PE.” - zaznaczył.

Jak podkreślił Mastalerek kwestią nagłośnienia sprawy Kamińskiego na arenie europejskiej zajmie się europarlamentarzysta Janusz Wojciechowski.

Z drugiej strony jak zaznaczył poseł PiS obecnie konkurencja polityczna nie atakuje Mariusza Kamińskiego z takim impetem, z jakim wszyscy się tego spodziewali. „Wszyscy zdają sobie sprawę, że ten wyrok jest kuriozalny. Nie dziwię się zresztą, że według rządowego CBOS 52 proc. Polaków nie ufa sądom.” - stwierdzał Mastalerek.

Poseł opozycji zwracał po raz kolejny uwagę, że wszystkie ówczesne działania CBA były zatwierdzane przez prokuraturę i sądy dlatego tym bardziej obecny wyrok sądu budzi oburzenie i sprzeciw.

Mastalerek zwrócił uwagę, że w przypadku korupcji są dwie strony - wręczająca łapówkę i otrzymująca ją - które są od siebie uzależnione i żadnej nie zależy na tym, żeby sprawa wyszła na jaw. „Mamy liczyć, że się pokłócą i jeden doniesie na drugiego? Przecież to naiwne. Trzeba stosować prowokacje, bo to jedyna skuteczna metoda walki z korupcją.” - stwierdził.

Ocenił, że wyrok na byłego szefa CBA zapadł właśnie dlatego, że skutecznie walczył z korupcją i naruszył interesy pewnych szemranych grup. „Jestem dumny, że jestem z Mariuszem Kamińskim w jednej formacji. Walczył z bandziorami i korupcją i teraz płaci za to wysoką cenę. Rozmawiałem z nim o tym wyroku i mówił, że nie da się zastraszyć.” - podsumował Mastalerek.

Wyb. ŁS

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook