Jedynie prawda jest ciekawa


Mastalerek: Kamiński płaci za walkę z bandziorami

03.04.2015

„Nie dziwię się, że 52 proc. Polaków nie ufa sądom, kiedy zapadają takie haniebne wyroki, jak ten na Mariusza Kamińskiego.”

„Nie tylko nie wyrzucimy, ale będziemy go bronili w Europie. Nagłośnimy tę sprawę w Parlamencie Europejskim. Pokażemy, jakie są w Polsce standardy demokracji.” - deklaruje w rozmowie z „SuperExpresem” Marcin Mastalerek, rzecznik PiS zapytany czy jego partia wykluczy ze swoich szeregów Mariusza Kamińskiego skazanego przez sąd na 3 lata więzienia.

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości podkreśla, że obok nagłośnienia sprawy na arenie międzynarodowej, będą podjęte starania aby także w naszym kraju oddalić ten kuriozalny wyrok. „To, że Mariusz Kamiński będzie się odwoływał, jest oczywiste. Liczymy, że ten wyrok będzie uchylony. Jeśli jednak tak haniebne wyroki zapadają w Polsce, to przedstawimy tę sytuację w PE.” - zaznaczył.

Jak podkreślił Mastalerek kwestią nagłośnienia sprawy Kamińskiego na arenie europejskiej zajmie się europarlamentarzysta Janusz Wojciechowski.

Z drugiej strony jak zaznaczył poseł PiS obecnie konkurencja polityczna nie atakuje Mariusza Kamińskiego z takim impetem, z jakim wszyscy się tego spodziewali. „Wszyscy zdają sobie sprawę, że ten wyrok jest kuriozalny. Nie dziwię się zresztą, że według rządowego CBOS 52 proc. Polaków nie ufa sądom.” - stwierdzał Mastalerek.

Poseł opozycji zwracał po raz kolejny uwagę, że wszystkie ówczesne działania CBA były zatwierdzane przez prokuraturę i sądy dlatego tym bardziej obecny wyrok sądu budzi oburzenie i sprzeciw.

Mastalerek zwrócił uwagę, że w przypadku korupcji są dwie strony - wręczająca łapówkę i otrzymująca ją - które są od siebie uzależnione i żadnej nie zależy na tym, żeby sprawa wyszła na jaw. „Mamy liczyć, że się pokłócą i jeden doniesie na drugiego? Przecież to naiwne. Trzeba stosować prowokacje, bo to jedyna skuteczna metoda walki z korupcją.” - stwierdził.

Ocenił, że wyrok na byłego szefa CBA zapadł właśnie dlatego, że skutecznie walczył z korupcją i naruszył interesy pewnych szemranych grup. „Jestem dumny, że jestem z Mariuszem Kamińskim w jednej formacji. Walczył z bandziorami i korupcją i teraz płaci za to wysoką cenę. Rozmawiałem z nim o tym wyroku i mówił, że nie da się zastraszyć.” - podsumował Mastalerek.

Wyb. ŁS

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook