Jedynie prawda jest ciekawa


Joanna Mucha zostanie zdymisjonowana

05.07.2013

Nie wiem jakich jeszcze wygibasów retorycznych trzeba dokonać, żeby wmówić Polakom, że pieniądze wydane na koncert „wyblakłej gwiazdy” w dniu tak ważnego dla całego narodu święta, to pieniądze dobrze wydane – mówi poseł PiS Marcin Mastalerek.

Stefczyk.info: Panie pośle, na pana wniosek prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie organizacji koncertu Madonny na Stadionie Narodowym 1 sierpnia 2012 r. Urzędnicy ministerstwa sportu przekroczyli swoje uprawnienia i zmarnowali blisko 6 mln złotych. Na co miały zostać przeznaczone te pieniądze?

Marcin Mastalerek, poseł PiS: Prokuratura powinna wszcząć śledztwo z urzędu, bowiem taki jest jej obowiązek w chwili, gdy gołym okiem widać, że doszło do przekroczenia uprawnień urzędników. Jednak mając już szerokie – negatywne - doświadczenia w pracy z prokuraturą, postanowiliśmy jako Prawo i Sprawiedliwość złożyć wniosek w tej sprawie, od razu po publikacji raportu NIK, który wyraźnie mówił, że pieniądze publiczne zostały zmarnowane.

Dlaczego zmarnowane? Przecież „coś” na stadionie się odbyło...

W naszej ocenie zmarnowano blisko 6 mln złotych, publicznych środków, gdyż wydano pieniądze niezgodnie z ich przeznaczeniem. Pieniądze, który zostały wydane, miały wspierać polski sport i Euro 2012. Wspierały jednak „coś” innego...

Minister Joanna Mucha, broni się mówiąc, że miała prawo wydać pieniądze na koncert Madonny, bowiem była to „impreza testowa”.

Nie wiem jakich jeszcze wygibasów retorycznych trzeba dokonać, żeby wmówić Polakom, że pieniądze wydane na koncert „wyblakłej gwiazdy” w dniu tak ważnego dla całego narodu święta, to pieniądze dobrze wydane i przeznaczone na promocję sportu i mistrzostw europy, bo takie miały przeznaczenie. To jest tłumaczenie obłudne.

Minister Mucha powinna zostać zdymisjonowana przez premiera Donalda Tuska?

Oczywiście Joanna Mucha powinna zostać natychmiast zdymisjonowana, czego od początku żądaliśmy. Również w tym przypadku minister sportu oraz osoby odpowiedzialne za tę decyzję, powinny zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej. Odpowiedzialność polityczna z chwilą gdy marnuje się 6 mln zł., publicznych środków to za mało. Jednak Donald Tusk broni swojej „ministry” niczym raportu Anodiny i boi się podjąć konkretnej decyzji. To premier mianował Joannę Muchę na stanowisko ministra sportu, mianował osobę, która nie miała zielonego pojęcie jak rządzić w tym resorcie, dlatego teraz premier na siłę broni swojej złej decyzji. Bierze tym samym na siebie odpowiedzialność za zmarnotrawienie tych pieniędzy, których polscy podatnicy nigdy nie odzyskają.

Na ile ocenia pan szansę na odejście minister Muchy przy rekonstrukcji rządu?

Tu właśnie pojawia się problem. Joanna Mucha zostanie zdymisjonowana podczas tej słynnej rekonstrukcji, jednak nie za ogrom błędnych decyzji jakie popełniła podczas swojej kadencji, za liczne afery, zatrudnienie na wysokim stanowisku swojego fryzjera, skandaliczne premie, ale zostanie wyrzucona ze względu na gry frakcyjne w Platformie Obywatelskiej.

Jakie to gry?

Premier Tusk będzie musiał, któremuś z baronów PO, dać stanowisko ministra sportu. Może to być Ireneusz Raś, a może to być Andrzej Biernat – czyli członkowie komisji sportu, który walczą o to stanowisko od dawna. Tusk teraz będzie potrzebował ich głosów i wsparcia, dlatego przychyli się do ich prośby. Joanna Mucha w wyniku takich układów straci stanowisko. Politycy tracą stanowisko nie za błędy, ale za układy – tak ma wyglądać polska demokracja?

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał Łukasz Żygadło

[fot: PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook