Jedynie prawda jest ciekawa


Mastalerek: Idźmy głosować, bo wygra Urban

27.11.2014

- Jesteśmy jedyną alternatywną, jedyną realną zmianą. Głosowanie na Platformę, PSL, SLD, tego hucpiarza spod Biłgoraja nie ma żadnego sensu - mówi Marcin Mastalerek, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości przed drugą turą wyborów samorządowych.

Stefczyk.info: - Czy to ogromne zamieszanie w pierwszej turze wyborów i skandal z liczeniem głosów oraz ogłaszaniem wyników przełoży się na frekwencję w drugiej turze wyborów?

Marcin Mastalerek: - Niestety ta ogromna kompromitacja państwa polskiego, ta kompromitacja Państwowej Komisji Wyborczej może przełożyć się na obniżenie frekwencji w drugiej turze wyborów. To jest rzecz oczywista i dlatego my, odpowiedzialni politycy, którym zależy na demokracji apelujemy do wszystkich Polaków: 30 listopada idźcie głosować w drugich turach wyborów. Idźcie głosować przeciwko władzy i pokażmy, że nie zgadzamy się na fałszerstwa, nie zgadzamy się na nierzetelne wybory, nie zgadzamy się na taką kompromitację. 

Mówimy też i apelujemy do wyborców Platformy Obywatelskiej - wczoraj, w jednej ze stacji telewizyjnych skompromitowany rzecznik komunistycznego rządu mówił, że głosuje na Platformę przeciwko Prawu i Sprawiedliwości. Zwracamy się do wszystkich wyborców Platformy - zastanówcie się, czy chcecie być w jednym rzędzie się z Urbanem? Dobrze się zastanówcie, czy chcecie głosować razem z Urbanem.

I zwracam się do wszystkich wyborców centroprawicowych z prośbą i apelem - idźcie na wybory bo Urban pójdzie. On pójdzie na wybory, przeciwko PiS-owi. Idźcie, bo inaczej on wygra.


Ale czy to zamieszanie, włącznie z poważnymi zarzutami wręcz o sfałszowanie pierwszej tury wyborów, przynajmniej w jakiejś części nie spowoduje demobilizacji elektoratu Prawa i Sprawiedliwości? "Bo skoro i tak nas oszukają..." 

- I właśnie dlatego cały nasz przekaz w końcówce wyborów jest podporządkowany jednemu celowi - mobilizacji naszego elektoratu. Idźmy na wybory, żeby nie dać wygrać Urbanowi, który popiera Platformę Obywatelską. Idźmy po to, żeby nie dać satysfakcji tym, którzy doprowadzili do tych ogromnych nieprawidłowości.


Prawo i Sprawiedliwość zapowiadało, że ujawni wszystkie przykłady nieprawidłowości i fałszerstw wyborczych. Kiedy to nastąpi?

- Jesteśmy wręcz zalewani informacjami o nieprawdłowościach. Na bieżąco pracujemy nad przekazywaniem tych informacji do poszczególnych sądów okręgowych z wnioskami o unieważnienie wyborów. Procedura jest bowiem następująca: najpierw wnioski do sądów, później ewentualnie prokuratura

Tych dowodów jest masa, mnóstwo - począwszy od komisji obwodowych - niepodstemplowane karty, głosowanie poza komisjami wyborczymi, po wypaczenia dużo wyższego szczebla, komisji wojewódzkich. Mówię tu np. o komisji na Śląsku, gdzie są dowody, również w postaci zeznań, które będą przedstawiane przed sądem okręgowym.


Czy powstanie mapa fałszerstw wyborczych w całej Polsce?

- Myślę, że na odpowiednim etapie tak, ale dziś jestesmy wszyscy skupieni na pracy nad wnioskami do sądów okregowych. Musimy zdążyć z terminami składania tych wniosków do sądów, tym bardziej, że jak wiadomo wyników wciąż nie ma na stronach internetowych i mamy niezwykle utrudnione zadanie.

W pewnym momencie oczywiście powstaną bardzo poważne analizy socjologów, matematyków, statystyków i to takich topowych, co więcej, niezwiązanych z Prawem i Sprawiedliwością. Powstaną też inne opracowania. Myślę, że taka mapa również, jest ona konieczna.


Jak Prawo i Sprawiedliwość zamierza zabezpieczać się, żeby w drugiej turze nie było potencjalnych fałszerstw?

- Oczywiście w drugiej turze, tak, jak i w pierwszej, będziemy starali się mieć wszędzie albo członków komisji obwodowej, albo mężów zaufania. Stąd apelowaliśmy, żeby dużo osób włączyło się w ten proces nadzoru wyborów i dużo osób się włączyło. Musimy wywierać presję medialną i w komisjach obwodowych, żeby patrzeć na ręce, o co do wszystkich apelujemy.   


Nie jest Pan zaskoczony, że Państwowa Komisja Wyborcza w dalszym ciągu nie nakazuje równoległego, ręcznego liczenia głosów obok liczenia przez system informatyczny, a tylko dopuszcza go, w przypadku ponownej awarii systemu informatycznego?

- Po tym, co zobaczyłem, po pierwszej turze wyborów, nic w Państwowej Komisji Wyborczej mnie nie zaskoczy. Absolutnie nic. 


A nie obawia się Pan, że w drugiej turze Prawo i Sprawiedliwość będzie walczyło z koalicją wszystkich przeciwko sobie?

- Wie Pan, my od siedmiu lat walczymy z koalicją wszystkich przeciwko sobie, polityków, mediów, itd. Jesteśmy w takiej sytuacji od siedmiu lat i jesteśmy już do tego przyzwyczajeni. Dlatego konsekwentnie pokazujemy, że jesteśmy jedyną alternatywną, jedyną realną zmianą. Głosowanie na Platformę, PSL, SLD, tego hucpiarza spod Biłgoraja nie ma żadnego sensu. My, konsekwentnie jesteśmy jedyną alternatywą.

not. zrk
[fot. YouTube/TV Trwam]


Zainteresował Cię artykuł? Znajdź nas na Facebooku!

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook