Jedynie prawda jest ciekawa


Mastalerek: Idźmy głosować, bo wygra Urban

27.11.2014

- Jesteśmy jedyną alternatywną, jedyną realną zmianą. Głosowanie na Platformę, PSL, SLD, tego hucpiarza spod Biłgoraja nie ma żadnego sensu - mówi Marcin Mastalerek, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości przed drugą turą wyborów samorządowych.

Stefczyk.info: - Czy to ogromne zamieszanie w pierwszej turze wyborów i skandal z liczeniem głosów oraz ogłaszaniem wyników przełoży się na frekwencję w drugiej turze wyborów?

Marcin Mastalerek: - Niestety ta ogromna kompromitacja państwa polskiego, ta kompromitacja Państwowej Komisji Wyborczej może przełożyć się na obniżenie frekwencji w drugiej turze wyborów. To jest rzecz oczywista i dlatego my, odpowiedzialni politycy, którym zależy na demokracji apelujemy do wszystkich Polaków: 30 listopada idźcie głosować w drugich turach wyborów. Idźcie głosować przeciwko władzy i pokażmy, że nie zgadzamy się na fałszerstwa, nie zgadzamy się na nierzetelne wybory, nie zgadzamy się na taką kompromitację. 

Mówimy też i apelujemy do wyborców Platformy Obywatelskiej - wczoraj, w jednej ze stacji telewizyjnych skompromitowany rzecznik komunistycznego rządu mówił, że głosuje na Platformę przeciwko Prawu i Sprawiedliwości. Zwracamy się do wszystkich wyborców Platformy - zastanówcie się, czy chcecie być w jednym rzędzie się z Urbanem? Dobrze się zastanówcie, czy chcecie głosować razem z Urbanem.

I zwracam się do wszystkich wyborców centroprawicowych z prośbą i apelem - idźcie na wybory bo Urban pójdzie. On pójdzie na wybory, przeciwko PiS-owi. Idźcie, bo inaczej on wygra.


Ale czy to zamieszanie, włącznie z poważnymi zarzutami wręcz o sfałszowanie pierwszej tury wyborów, przynajmniej w jakiejś części nie spowoduje demobilizacji elektoratu Prawa i Sprawiedliwości? "Bo skoro i tak nas oszukają..." 

- I właśnie dlatego cały nasz przekaz w końcówce wyborów jest podporządkowany jednemu celowi - mobilizacji naszego elektoratu. Idźmy na wybory, żeby nie dać wygrać Urbanowi, który popiera Platformę Obywatelską. Idźmy po to, żeby nie dać satysfakcji tym, którzy doprowadzili do tych ogromnych nieprawidłowości.


Prawo i Sprawiedliwość zapowiadało, że ujawni wszystkie przykłady nieprawidłowości i fałszerstw wyborczych. Kiedy to nastąpi?

- Jesteśmy wręcz zalewani informacjami o nieprawdłowościach. Na bieżąco pracujemy nad przekazywaniem tych informacji do poszczególnych sądów okręgowych z wnioskami o unieważnienie wyborów. Procedura jest bowiem następująca: najpierw wnioski do sądów, później ewentualnie prokuratura

Tych dowodów jest masa, mnóstwo - począwszy od komisji obwodowych - niepodstemplowane karty, głosowanie poza komisjami wyborczymi, po wypaczenia dużo wyższego szczebla, komisji wojewódzkich. Mówię tu np. o komisji na Śląsku, gdzie są dowody, również w postaci zeznań, które będą przedstawiane przed sądem okręgowym.


Czy powstanie mapa fałszerstw wyborczych w całej Polsce?

- Myślę, że na odpowiednim etapie tak, ale dziś jestesmy wszyscy skupieni na pracy nad wnioskami do sądów okregowych. Musimy zdążyć z terminami składania tych wniosków do sądów, tym bardziej, że jak wiadomo wyników wciąż nie ma na stronach internetowych i mamy niezwykle utrudnione zadanie.

W pewnym momencie oczywiście powstaną bardzo poważne analizy socjologów, matematyków, statystyków i to takich topowych, co więcej, niezwiązanych z Prawem i Sprawiedliwością. Powstaną też inne opracowania. Myślę, że taka mapa również, jest ona konieczna.


Jak Prawo i Sprawiedliwość zamierza zabezpieczać się, żeby w drugiej turze nie było potencjalnych fałszerstw?

- Oczywiście w drugiej turze, tak, jak i w pierwszej, będziemy starali się mieć wszędzie albo członków komisji obwodowej, albo mężów zaufania. Stąd apelowaliśmy, żeby dużo osób włączyło się w ten proces nadzoru wyborów i dużo osób się włączyło. Musimy wywierać presję medialną i w komisjach obwodowych, żeby patrzeć na ręce, o co do wszystkich apelujemy.   


Nie jest Pan zaskoczony, że Państwowa Komisja Wyborcza w dalszym ciągu nie nakazuje równoległego, ręcznego liczenia głosów obok liczenia przez system informatyczny, a tylko dopuszcza go, w przypadku ponownej awarii systemu informatycznego?

- Po tym, co zobaczyłem, po pierwszej turze wyborów, nic w Państwowej Komisji Wyborczej mnie nie zaskoczy. Absolutnie nic. 


A nie obawia się Pan, że w drugiej turze Prawo i Sprawiedliwość będzie walczyło z koalicją wszystkich przeciwko sobie?

- Wie Pan, my od siedmiu lat walczymy z koalicją wszystkich przeciwko sobie, polityków, mediów, itd. Jesteśmy w takiej sytuacji od siedmiu lat i jesteśmy już do tego przyzwyczajeni. Dlatego konsekwentnie pokazujemy, że jesteśmy jedyną alternatywną, jedyną realną zmianą. Głosowanie na Platformę, PSL, SLD, tego hucpiarza spod Biłgoraja nie ma żadnego sensu. My, konsekwentnie jesteśmy jedyną alternatywą.

not. zrk
[fot. YouTube/TV Trwam]


Zainteresował Cię artykuł? Znajdź nas na Facebooku!

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook