Jedynie prawda jest ciekawa


Mastalerek: Bareja by tego nie wymyślił

21.05.2012

Obecny jak i poprzedni rząd Donalda Tuska nie ma na swoim koncie żadnych poważniejszych dokonań, sukcesów. Liczone w setki obietnice pozostały na papierze, potwierdzając stare porzekadło, że papier jest cierpliwy i wszystko zniesie. Ale brak realnych dokonań był skutecznie maskowany przez propagandę rządu i prorządowych mediów. Piszę propagandę by nie obrażać ludzi zajmujących się profesjonalnie i uczciwie PR-em.

Ale od jakiegoś czasu nawet coś zaczęło się zacinać w propagandowej maszynie. Oznaki tych usterek można było dostrzec już nawet w poprzedniej kadencji, jak choćby słynna „wyprawa życia” Donalda Tuska do Peru, po której został przydomek „Słońce Peru”. Takich wpadek było więcej, ale generalnie nie były one tak rażące, nie kłuły tak w oczy.

Ostatnio propagandziści Donalda Tuska chyba bardziej zajmują się pisaniem książek i już nie mają czasu na wymyślanie nowych trików, a stare nie są już tak skuteczne. Już nie działają jak kiedyś. Być może dlatego rządowym propagandystom pozostało tylko imitowanie wzorów Putinowskich. Wczoraj, właśnie wzorem Putina Donald Tusk przepytywał ministrów ze stanu przygotowań do Euro 2012. Wszystko jest gotowe raportowali usłużnie ministrowie i ministra sportu. A mi przypomniał się pewien dialog z filmu Stanisława Barei pomiędzy dyrektorem Krzakowskim, a jego podwładnym Dudałą:

- Jak wyglądamy z planem?
- Więc, jeżeli chodzi o plan to 96 procent!
- Prawdę mi mów!
- Więc, prawdę to 75 procent.
- Powiedziałem prawdę!
- Prawdę, no, prawdę to, no to kto to może wiedzieć, panie dyrektorze.
 
Po odebraniu raportów od ministry i ministrów wskazujących, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik Donald Tusk udał się helikopterem obejrzeć z bliska budujące się autostrady. Wybrał właściwy środek lokomocji, bo gdyby pojechał samochodem, to pewnie utknąłby w korkach, albo zatrzymał się na niedokończonym odcinku.

Marcin Mastalerek

[fot.PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook