Jedynie prawda jest ciekawa


Masłoń: Cieszę się z Nobla dla Dylana

15.10.2016

„Bob Dylan jest ciekawą postacią zasłużoną dla kultury. Jego dorobek płytowy jest znakomity i różnorodny. Dylan cały czas tworzy, koncertuje i nagrywa. Jest wielką postacią popkultury, ale trzyma się od niej z daleka” - mówił Krzysztof Masłoń, krytyk literacki, pytany o przyznanie Literackiej Nagrody Nobla dla Boba Dylana.

Krzysztof Masłoń przyznał, że ta decyzja była zaskoczeniem dla wszystkich. Zaznaczył też, że cieszy się z werdyktu Akademii. Dodał, że muzyka wielokrotnie wymieniano jako możliwego zwycięzcę Literackiej Nagrody Nobla. 

Podkreślił jednak, że ma wątpliwości co to twórczości literackiej Dylana. „Za wiele tego nie ma. Jest jego proza poetycka "Tarantula". Jego autobiografia niczym szczególnym się nie wyróżnia. Dylan zapowiadał, że napisze powieść, ale nigdy jej nie wydał. Jednak jego teksty piosenek są ciekawe” - ocenił. 

Krytyk literacki stwierdził także, że „z tegorocznego werdyktu cieszą się bardowie i tekściarze”. „Są osoby, które zżymają się na to, że Dylan otrzymał Nobla. Jednak jestem ciekaw, jakby te osoby zareagowały, jakby Jacek Kaczmarski dostał taką nagrodę. Na pewno wszyscy byliby zadowoleni” - powiedział Masłoń. 

Pytany na koniec, czy polski poeta Adam Zagajewski otrzyma Nobla, Masłoń odparł: „Myślę, że nie. Prędzej czy później Literacką Nagrodę Nobla może otrzymać Olga Tokarczuk”. 


ak/”Super Express” 

[fot. YouTube/Telewizja Republika]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook