Jedynie prawda jest ciekawa

Marta Kaczyńska we „wSieci”: Na opak, na Wschód

08.12.2014

„Wrak boeinga jest dowodem, szczątki Tu-154M są konsekwentnie symbolem”.

Słuchając fragmentów radiowego przeglądu prasy europejskiej, można odnieść wrażenie, że szefem Rady Unii Europejskiej został Jarosław Kaczyński, a nie Donald Tusk.

Zachodnie dzienniki informują, że stanowisko w strukturach UE zostało objęte przez polityka o poglądach konserwatywnych i należy się spodziewać zaostrzenia kursu Unii wobec Rosji. O wspieraniu przez środowisko PO wszelkiej maści antyrodzinnych inicjatyw gender nikt nie wspomina. O uniżonej postawie Tuska wobec Putina, prezentowanej od chwili, gdy został premierem, poprzez podpisanie umowy gazowej, której postanowienia musiała zakwestionować sama Unia, ani o oddaniu śledztwa w sprawie katastrofy Tu-154M nikt nie wspomni. Bohater określany przez rosyjskie media mianem „naszego człowieka w Warszawie” ma być od teraz sceptycznym wobec Rosji konserwatystą w Brukseli.

Rząd Holandii zorganizował transport do swojego kraju wraku Boeinga 737, który został zestrzelony nad Ukrainą. Szczątki samolotu to dowód w postępowaniu prowadzonym przez holenderskie organa. Zniszczone przez rosyjskie służby i zdekompletowane pozostałości po polskim tupolewie wciąż tkwią gdzieś w Smoleńsku. W marcu 2013 r. ówczesny szef MSZ Radosław Sikorski stwierdził, że wrak jest dla Polaków pamiątką, ale „nie już tak ważnym dowodem w sprawie”. Kilka dni temu ambasador RP w Moskwie stwierdziła, że powrót wraku Tu-154M ma dla Polaków symboliczne znaczenie. Wrak boeinga jest dowodem, szczątki Tu-154M są konsekwentnie symbolem.

Z komentarzy powyborczych wynika, iż ostatnie wybory były nierzetelne, ale hańbą jest kwestionowanie ich ważności i nieważne jest to, że do sądów wpłynęło ponad 1,5 tys. protestów wyborczych, a członkowie PKW podali się do dymisji…

CAŁY FELIETON W TYGODNIKU „wSIECI”.
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook