Jedynie prawda jest ciekawa


Marta Kaczyńska: Rola Kopacz po 10/04 pozostaje niejasna

16.10.2014

Rola Ewy Kopacz w wydarzeniach po 10 kwietnia 2010 roku była i jest niejasna. Przypomnę, że pani Kopacz twierdziła jakiś czas temu, że po katastrofie przebywała w Moskwie jedynie po to, by służyć wsparciem rodzinom ofiar. Była jednak najwyższym przedstawicielem polskich władz i brała udział w rozmowach z Rosjanami jako oficjalny przedstawiciel rządu – przypomina Marta Kaczyńska.

- To najprawdopodobniej w trakcie tych rozmów podjęto decyzję o nieskorzystaniu z pomocy NATO w wyjaśnianiu przyczyn katastrofy. To najprawdopodobniej także wówczas ostatecznie oddano śledztwo przedstawicielom Federacji Rosyjskiej – mówi córka śp. Prezydenckiej Pary w wywiadzie dla „Gościa Niedzielnego”.

- Nie sposób także zapomnieć mijania się z prawdą w kwestiach „doskonale” przeprowadzanych sekcji zwłok czy też przekopania miejsca katastrofy „na metr w głąb ziemi”. Wymienione okoliczności powodują, że trudno darzyć panią premier zaufaniem – zaznacza Marta Kaczyńska.  

Zwraca również uwagę na to, że spora część mediów przedstawia Kopacz jako wrażliwą lekarkę – matkę narodu, w domyśle – gwarantkę spokoju.

- Wszystkie te zabiegi są kabaretowe. Gorzej, że część społeczeństwa przyjmuje je poważnie – stwierdza, odnosząc się do rządowej propagandy.

- Przez całe lata propaganda mediów mainstreamowych zrobiła swoje: ludzie do tej pory wierzą, że Platforma to mniejsze zło. Pokutują strach i irracjonalne przeświadczenie, że porażka PO oznacza powrót „strasznego Jarosława”. Tożsamość PO jest zbudowana na straszeniu PiS-em. A media popierające obóz rządzący powielają tę retorykę. Nawet w expose pani Kopacz był całkiem spory wątek dotyczący „złego” Jarosława Kaczyńskiego – przypomina Marta Kaczyńska.

Przywołując pamięć o Marii i Lechu Kaczyńskich opowiada o książce „Moi Rodzice” – wywiadzie rzece przeprowadzonym z Martą Kaczyńską przez Dorotę Łosiewicz, publicystkę tygodnika „wSieci” i portalu „wPolityce.pl”.

-Książka powstała z bardzo prostego powodu. Chciała opowiedzieć, jakimi ludźmi byli moi rodzice. Książka to mój zapis wspomnień dotyczących Marii i Lecha Kaczyńskich. Większość Polaków nie mogła ich przecież poznać prywatnie. Obserwowali ich wyłącznie przez pryzmat przekazu medialnego, a ten bardzo rzadko bywał rzetelny. Byłam winna to wspomnienie ludziom- mówi Marta Kaczyńska.

Przyznaje, że trudno było jej pisać książkę o zmarłych tragicznie Rodzicach.

-Pomogła mi red. Dorota Łosiewicz – zadając pytania, porządkując wątki. Książka powstała 4 lata po śmierci rodziców. Niektórzy mówili, że za wcześnie, że takie wspomnienie należy spisywać u schyłku własnego życia. Jednak wraz z upływającym czasem wiele szczegółów ze wspólnej przeszłości zaciera się. Chciałam pamiętać jak najwięcej i jak najwięcej przekazać -tłumaczy córka śp. Prezydenckiej Pary.

 Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!


JKUB/”Gość Niedzielny”

[fot. wordpress.com]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook