Jedynie prawda jest ciekawa


Marta Kaczyńska: Rola Kopacz po 10/04 pozostaje niejasna

16.10.2014

Rola Ewy Kopacz w wydarzeniach po 10 kwietnia 2010 roku była i jest niejasna. Przypomnę, że pani Kopacz twierdziła jakiś czas temu, że po katastrofie przebywała w Moskwie jedynie po to, by służyć wsparciem rodzinom ofiar. Była jednak najwyższym przedstawicielem polskich władz i brała udział w rozmowach z Rosjanami jako oficjalny przedstawiciel rządu – przypomina Marta Kaczyńska.

- To najprawdopodobniej w trakcie tych rozmów podjęto decyzję o nieskorzystaniu z pomocy NATO w wyjaśnianiu przyczyn katastrofy. To najprawdopodobniej także wówczas ostatecznie oddano śledztwo przedstawicielom Federacji Rosyjskiej – mówi córka śp. Prezydenckiej Pary w wywiadzie dla „Gościa Niedzielnego”.

- Nie sposób także zapomnieć mijania się z prawdą w kwestiach „doskonale” przeprowadzanych sekcji zwłok czy też przekopania miejsca katastrofy „na metr w głąb ziemi”. Wymienione okoliczności powodują, że trudno darzyć panią premier zaufaniem – zaznacza Marta Kaczyńska.  

Zwraca również uwagę na to, że spora część mediów przedstawia Kopacz jako wrażliwą lekarkę – matkę narodu, w domyśle – gwarantkę spokoju.

- Wszystkie te zabiegi są kabaretowe. Gorzej, że część społeczeństwa przyjmuje je poważnie – stwierdza, odnosząc się do rządowej propagandy.

- Przez całe lata propaganda mediów mainstreamowych zrobiła swoje: ludzie do tej pory wierzą, że Platforma to mniejsze zło. Pokutują strach i irracjonalne przeświadczenie, że porażka PO oznacza powrót „strasznego Jarosława”. Tożsamość PO jest zbudowana na straszeniu PiS-em. A media popierające obóz rządzący powielają tę retorykę. Nawet w expose pani Kopacz był całkiem spory wątek dotyczący „złego” Jarosława Kaczyńskiego – przypomina Marta Kaczyńska.

Przywołując pamięć o Marii i Lechu Kaczyńskich opowiada o książce „Moi Rodzice” – wywiadzie rzece przeprowadzonym z Martą Kaczyńską przez Dorotę Łosiewicz, publicystkę tygodnika „wSieci” i portalu „wPolityce.pl”.

-Książka powstała z bardzo prostego powodu. Chciała opowiedzieć, jakimi ludźmi byli moi rodzice. Książka to mój zapis wspomnień dotyczących Marii i Lecha Kaczyńskich. Większość Polaków nie mogła ich przecież poznać prywatnie. Obserwowali ich wyłącznie przez pryzmat przekazu medialnego, a ten bardzo rzadko bywał rzetelny. Byłam winna to wspomnienie ludziom- mówi Marta Kaczyńska.

Przyznaje, że trudno było jej pisać książkę o zmarłych tragicznie Rodzicach.

-Pomogła mi red. Dorota Łosiewicz – zadając pytania, porządkując wątki. Książka powstała 4 lata po śmierci rodziców. Niektórzy mówili, że za wcześnie, że takie wspomnienie należy spisywać u schyłku własnego życia. Jednak wraz z upływającym czasem wiele szczegółów ze wspólnej przeszłości zaciera się. Chciałam pamiętać jak najwięcej i jak najwięcej przekazać -tłumaczy córka śp. Prezydenckiej Pary.

 Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!


JKUB/”Gość Niedzielny”

[fot. wordpress.com]

Warto poczytać

 1. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 2. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 3. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 4. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 5. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 6. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 7. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

 8. 1270lisinkapsszynka 06.04.2018

  Tomasz Lis nie wytrzymuje ciśnienia i bezpardonowo atakuje Jarosława Kaczyńskiego

  Ależ zabolała ich decyzja komitetu wykonawczego PiS i Jarosława Kaczyńskiego

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook