Jedynie prawda jest ciekawa


Marta Kaczyńska: „Gender kroczy do szkół”

31.08.2015

Zgodnie z art. 18 Konstytucji RP małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną oraz opieką Rzeczypospolitej Polskiej - pisze Marta Kaczyńska w felietonie w tygodniku „wSieci”.

Ustawa zasadnicza stanowi zatem jednoznacznie, że wyłącznie związek kobiety i mężczyzny jest prawnie uznawany przez państwo i tylko taki związek korzysta z jego ochrony i opieki. Orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego potwierdza powyższy pogląd, opowiadając się wprost za istnieniem konstytucyjnej zasady heteroseksualności małżeństwa i wskazując na podstawową prokreacyjną funkcję rodziny, a także na konieczność ochrony rzeczywistości społecznej będącej sumą stosunków łączących przede wszystkim rodziców i dzieci.

W ostatnich latach pojawiają się poglądy, wedle których małżeństwo kobiety i mężczyzny stanowi jedynie podkategorię małżeństwa, którego struktura podmiotowa
jest obojętna. Wskazać jednak należy, że jednoznaczne brzmienie art. 18 Konstytucji RP nie pozostawia wątpliwości, iż państwo winno chronić związek kobiety i mężczyzny, a także rodzinę, którą tworzą.

Zdaniem rzeczoznawcy resortu edukacji, którego zadaniem będzie przygotowanie nowej podstawy programowej do przedmiotu Wychowanie do życia w rodzinie, wychowanie do heteroseksualnej, monogamicznej i trwałej rodziny, a także małżeństwa, to przejaw ideologii oraz dyskryminacji. W opinii krytyków aktualnie obowiązującej podstawy programowej przedstawiany w podręcznikach schemat życia człowieka, którego immanentnym etapem jest zawarcie małżeństwa, spłodzenie dzieci i ich wychowanie, jest „zideologizowany” i oparty na stanowisku Kościoła katolickiego, co ma go czynić we współczesnych realiach nieakceptowalnym. Twórcy genderowych podręczników, które do polskich szkół zamierza wprowadzić Ministerstwo Edukacji Narodowej, pozostają w przekonaniu, że od najmłodszych lat należy zapoznawać dzieci z wszelkimi odmianami nieheteroseksualnych związków.

CAŁY FELIETON W TYGODNIKU wSIECI. Do kupienia także w wersji e-wydania TUTAJ

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook