Jedynie prawda jest ciekawa

Marta Kaczyńska: Fałsz najwyższego przedstawiciela państwa

20.10.2014

"Wiadomość o tym, że list, z którym w sprawie budowy pomnika część rodzin miała się zwrócić do Bronisława Komorowskiego, został stworzony w komputerze należącym do Kancelarii Prezydenta, nie dziwi. Ukazuje w dobitny sposób fałsz najwyższego przedstawiciela państwa i jego urzędników" - pisze Marta Kaczyńska w felietonie opublikowanym w tygodniku "wSieci".

"Nie można było mieć złudzeń co do tego, że to nic więcej ponad kolejne cyniczne przedwyborcze zagranie" - mówi córka Marii i Lecha Kaczyńskich.

"Pomnikowa szarża prezydenta świadczy o tym, że nie udało się zrealizować pomysłu na pogrzebanie szeroko pojętej sprawy katastrofy smoleńskiej" - podkreśla Kaczyńska i dodaje, że "widocznie próba podjęcia tematu upamiętnienia ofiar może być przedsięwzięciem lukratywnym, a kto wie, może w nieco dłuższej perspektywie nawet znacząco wpływającym na reelekcję".

Przypomnijmy, że na początku października do Kancelarii Prezydenta wpłynął list części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, które zwracały się do prezydenta z prośbą o podjęcie inicjatywy budowy w centrum Warszawy pomnika upamiętniającego ofiary tragedii. Wkrótce potem portal wPolityce.pl poinformował, że list rodzin smoleńskich powstał tak naprawdę w Kancelarii Prezydenta.

Biuro prasowe kancelarii tłumaczyło się, że stało się tak w związku z zaangażowaniem w sprawę ministra Sławomira Rybickiego - ustalone z rodzinami zmiany w treści listu miały być wprowadzane przez asystenta ministra na służbowym komputerze, stąd we właściwościach pliku pojawia się "Kancelaria Prezydenta".

Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 20 października, także w formie e-wydania. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Greg/"wSieci"
[fot. wPolityce.pl]
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook