Jedynie prawda jest ciekawa


Markowski: nominacja biskupia to więcej niż Grammy

05.11.2013

„Rafał to piękny człowiek i będzie się pięknie realizował” – tak wczorajszą nominację biskupią dla ks. Rafała Markowskiego komentuje jego brat Grzegorz. Lider zespołu „Perfect” wyznał w rozmowie z KAI, że większej radości nie przyniosłaby mu nawet nagroda Grammy.

„Uważam, że Rafał absolutnie na to zasługiwał” – powiedział muzyk dodając, że jego brat „oddał życie i ciało Kościołowi”, a po nominacji biskupiej będzie miał jeszcze większe możliwości w pracy dla Kościoła. „Wierzę, że jego decyzje będą wyważone, mądre i dobre, bo on tak postępuje w życiu – wszyscy go łakną, bo ma w sobie szczególną delikatność” – charakteryzuje brata Grzegorz Markowski.

Zwraca też uwagę, że dzięki swojej osobowości, zwłaszcza otwartości na innych, ks. Rafał jest ceniony i lubiany przez otoczenie, zaś ludzie do niego lgną. „Myślę, że będzie się na tym stanowisku pięknie realizował, że pociągnie młodych” – ocenia muzyk. Jego zdaniem kimś, co budzi wielką nadzieję jest papież Franciszek. „Mamy wzorzec, coś co nas mobilizuje i «ukwieca» od środka” – zaznaczył.

Wspominając wspólne dzieciństwo, znany muzyk mówił z podziwem o cierpliwości, z jaką młodszy o 5 lat Rafał znosił jego „szalone” pomysły. „Miałem bardzo dużo adrenaliny i testosteronu. Urodziłem się «wojownikiem indiańskim», dlatego szarpałem dzieciaki, wiązałem obecnego biskupa, zaciągałem go na drzewo i udawałem, że to jest mój niewolnik. Wtedy ciotki się zbiegały...” – przyznaje Grzegorz Markowski.

Przynajmniej raz w roku starał się zabierać brata-księdza na kilkudniowy wypoczynek, który był okazją do szczerych rozmów. „Zawsze «trzepaliśmy» sobie mózgi, oczywiście delikatnie, bo to nie były dyrektywy. Nie musiał mi przypominać 10 przykazań, bo je pamiętam, ale takie dość subtelne uwagi zawsze były dla mnie bardzo ważne” – mówi Grzegorz Markowski. – Z nim chce się być, zjeść śniadanie, iść na spacer, bo ma w sobie coś tak ciepłego, delikatnego, miłego – mówi muzyk dodając, że ktoś, to działa w taki sposób między ludźmi i tworzy taki Kościół, jest dla tej instytucji szczególnie cenny.

„Rozmawialiśmy bardzo poważnie o jego i o moim życiu, o perspektywach, słabościach” – przyznaje lider Perfectu, że profesja muzyka rockowego niesie różnego rodzaju pokusy a w związku z tym także pytania: jak to zwalczać, opanować, jak się temu nie dać.

Markowski zwraca uwagę, że w każdym środowisku, także kapłańskim, można spotkać ludzi pogubionych, poplątanych, samotnych oraz, że alkohol przynosi słabe rozwiązania, ale jest wszechobecny.

„Śmieję, że teraz, gdy został biskupem, przestanę przy nim przeklinać, a jak wiadomo, język muzyków rockowych jest dosyć plugawy, w związku z tym będę się musiał jakoś na szybko weryfikować” – deklaruje muzyk.

Pytany, czy pod wpływem wczorajszego wydarzenia nie zamierza uzupełnić słynnej „Autobiografii”, lider Perfectu odparł z uśmiechem: „Poproszę Bogdana Olewicza [autora słów do tej piosenki - KAI], on zrobi to najlepiej”.

Przypomnijmy, że wczoraj 55-letni ks. Rafał Markowski, rzecznik prasowy archidiecezji warszawskiej, został mianowany przez papieża Franciszka biskupem pomocniczym tejże archidiecezji.

Zainteresował Cię artykuł? Zapraszamy na facebook.com/stefczyk.info?fref=ts">profil Stefczyk.info na Facebooku!

KAI/aż 

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook