Jedynie prawda jest ciekawa


Markiewicz o Warszawie: Trzeba ocenić system

04.02.2017

„Czy została stworzona bardziej na potrzeby polityczne, czy bardziej na potrzeby Warszawy?” - mówiła w „Salonie Dziennikarskim” o projekcie utworzenia metropolii warszawskiej Dorota Łosiewicz, publicystka portalu wPolityce.pl.

Goście wspólnej audycji Radia Warszawa, tygodnika „Idziemy” i portalu wPolityce.pl komentowali plany stworzenia metropolii warszawskiej. 

„Rozrost miasta jest naturalny i to dotyczy wszystkich metropolii na całym świecie” – zauważył Piotr Zaremba, zastępca redaktora naczelnego tygodnika „w Sieci”. 

Jak dodał, decyzja Prawa i Sprawiedliwości w tej sprawie z pewnością jest motywowana wyborczo, ze względu na „inną barwę polityczną” gmin, które miałyby zostać włączone do metropolii. 

„Oczywiście mieszkańcy tych miejscowości, moim zdaniem, raczej skorzystają” - dodał. Ale publicysta zwrócił też uwagę, że jeżeli ktoś na tym straci, to mieszkańcy Warszawy, którzy będą musieli się dzielić. 

Jak zauważył mec. Marek Markiewicz, prawnik i wykładowca UKSW, to kolejny projekt aglomeracyjny dotyczący Warszawy. 

„Na tym etapie nie budzi to mojego oporu, bo widzę pewną naturalną tendencję jednoczenia obszaru gospodarczego. Prawdopodobnie jednak to skończy się na tym, że ta czy tamta ekipa stworzy wielką Warszawę” - mówił. 

Z kolei Dorota Łosiewicz, publicysta portalu wPolityce.pl, zwróciła uwagę na słabości w przygotowaniu projektu ustawy tworzącej metropolię warszawską. 

„Sam twórca ustawy zapytany o to ile artykułów ma ustawa, niestety tego nie wiedział. To pozwala mieć wątpliwości co do intencji przygotowania tej ustawy. Czy została stworzona bardziej na potrzeby polityczne, czy bardziej na potrzeby Warszawy?” – zapytała publicystka. 

Podkreśliła również, że jeżeli mieszkańcy gmin ocenią, że próbuje się coś rozegrać za ich plecami, mogą się zbuntować przeciwko tym planom. „Jeżeli poczują, że się nimi manipuluje, mogą zagłosować inaczej” – dodała.

Przy okazji tematu Warszawy, w dyskusji pojawiła się również sprawa reprywatyzacji. Mec. Markiewicz odniósł się do głośnych zatrzymań CBA także w stołecznym ratuszu. 

„Trzeba ocenić także system, który działa. Jak widać, nie mógłby działać najbardziej oszukańczy adwokat bez sprzedajnego urzędnika. Wsadzono obu” - powiedział prawnik.


ak

[fot. SI/TVP Info]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook