Jedynie prawda jest ciekawa


Kamiński: "Najważniejsze, że to jest wyrok skazujący"

04.01.2013

"Uważam, że wyrok powinien być surowszy" - mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl Mariusz Kamiński, poseł PiS, były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego po wyroku na byłego ordynatora kardiochirurgii w warszawskim szpitalu MSWiA.

"Oczywiście każdy z nas może mieć wątpliwości, czy ten wyrok jest adekwatny do liczby przestępstw korupcyjnych, jakich dopuścił się doktor Mirosław G. Ja nie będę dokonywał daleko idących ocen, jednak uważam, że wyrok powinien być surowszy. Najważniejsze - podkreślam to jeszcze raz, że to jest wyrok skazujący i pieniądze przekazywane w kopertach przez ludzi chorych, często zdesperowanych lekarzom w publicznej służbie zdrowia muszą być traktowane jako korupcja, jak przestępstwo" - mówi Kamiński.

Według byłego szefa CBA, wyrok jest potwierdzeniem, że "działania, które zostały podjęte w tamtym czasie wobec doktora G. były działaniami właściwymi i zasadnymi". "Wręcz podjęcie tych działań było obowiązkiem CBA. I w jakiejś mierze ta sprawa stała się przełomem jeżeli chodzi o zwyczaje, patologiczne zwyczaje panujące w publicznej służbie zdrowia w naszym kraju. Myślę, że od tego czasu proceder wręczania korzyści majątkowych lekarzom został w jakiejś mierze ograniczony. Na pewno nie został wyeliminowany, ale został ograniczony. W tym sensie ta sprawa na pewno jest sukcesem Centralnego Biura Antykorupcyjnego" - podsumowuje Mariusz Kamiński.

Poseł zauważa, że przez ostatnie lata był wielokrotnie atakowany przez polityków i media. "Pewne środowiska polityczne, ale też pewne środowisko związane z mediami, myślę tu głównie o "Gazecie Wyborczej" - prowadziły kampanię w obronie Mirosława G. Prezentowały go jako ofiarę policyjnego państwa IV RP. Ci ludzie, którzy pisali teksty w obronie Mirosława G. powinni się tego wstydzić, bo było to działanie sprzeczne z interesem publicznym" - mówi Mariusz Kamiński.

CAŁY WYWIAD CZYTAJ NA PORTALU wPolityce.pl.

wPolityce.pl/run

fot. PAP/Tomasz Gzell

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook