Jedynie prawda jest ciekawa


Mariusz A. Kamiński: „Na Kremlu otwierają dziś szampana”

29.08.2014

„Głosowanie PO i TR za komisją ws. WSI to ewidentnie prorosyjska działalność”.

Stefczyk.info: Po głosowaniu, w którym posłowie zdecydowani się nie odrzucać pomysłu Twojego Ruchu ws. powołania komisji śledczej dotyczącej WSI powiedział pan, że zawiązała się w sejmie koalicja proputinowska. Czy to nie zbyt mocne słowa?

Mariusz A. Kamiński: Ja myślę, że na Kremlu naprawdę otwierają szampana i Putin się cieszy, że kiedy on atakuje zbrojnie Ukrainę, to w Polsce Platforma Obywatelska, partia rządząca razem z Ruchem Palikota powołują komisję ds. WSI. To ewidentnie prorosyjska działalność, bo WSI to nic innego jak pewne ramię Moskwy. Ja dziś cytowałem ministra Sikorskiego, który kiedyś sam przecież powiedział, że to była ostatnia komunistyczna organizacja, która mogła przejąć kontrolę nad krajem, gdyby taki powiał wiatr ze wschodu. Platforma zdaje sobie sprawę, że właśnie dlatego zweryfikowaliśmy funkcjonariuszy WSI, a teraz dla stricte politycznych celów, powiedział to minister Sikorski w przypływie szczerości, chce załatwić PiS komisja śledczą i grillować tę sprawę przez dwa lata.

Kto się powinien tej komisji bać?

Na pewno nie my. My się tej komisji naprawdę nie boimy. Jeśli Platforma chce konfrontacji na temat likwidacji WSI, to ją dostanie. Będziemy mówili o wszystkich patologiach, o wszystkim tym, co wyprawiało WSI, a odbije się to nie tylko na Platformie, ale też na prezydencie Komorowskim, który wtedy jako jedyny z PO głosował przeciwko rozwiązaniu WSI.

Dziś na sali sejmowej było gorąco, szczególnie, kiedy z ust posła Rozenka padły słowa, że Antoni Macierewicz ma krew żołnierzy na rękach…

To były słowa hańbiące. Marszałek sejmu powinna sama zareagować, nie zrobiła tego, stąd mój wniosek formalny o przerwę i interwencję w tej sprawie. Takie słowa nigdy nie powinny paść na sali sejmowej, są nieprawdziwe, absurdalne, wystarczy spojrzeć na fakty. W czasie rządów Prawa i Sprawiedliwości, kiedy ministrem był pan Antoni Macierewicz, w Afganistanie zginął tylko jeden polski żołnierz.

Zielone światło komisji śledczej zapalili dziś wspólnie posłowie PO, SLD i TR. Czy to zarys przyszłej, powyborczej koalicji?

Ja to już dzisiaj powiedziałem, że posłowie PO powinni siedzieć tam, gdzie siedzą „palikotowcy”, bo oni się niczym nie różnią. Na rzeczy partykularnych, partyjnych interesów poświęcili bezpieczeństwo państwa i to jest najbardziej druzgocące. Donald Tusk niby chce wybrać się do Brukseli i objąć ważne stanowisko, a tymczasem dzisiaj reprezentuje prorosyjskie stanowisko. Głosując razem z lewicą, z Ruchem Palikota za powołaniem komisji.

Zapytam jeszcze raz, czy po wyborach jest możliwy alians PO z lewicą?

Myślę, że premier Tusk zrobi wszystko, aby utrzymać się u władzy, a więc nie wykluczam, że będzie próbował zmontować taką antypisowską koalicję, z PSL-em, z SLD, z Twoim Ruchem. Tym ważniejsze zadanie przed Prawem i Sprawiedliwością. Musimy tak wygrać te wybory, aby mieć większość bezwzględną, dużo większą niż 231 posłów.

Rozmawiał Marcin Wikło

fot. PAP/Tomasz Gzell

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook