Jedynie prawda jest ciekawa


Mariusz A. Kamiński: „Na Kremlu otwierają dziś szampana”

29.08.2014

„Głosowanie PO i TR za komisją ws. WSI to ewidentnie prorosyjska działalność”.

Stefczyk.info: Po głosowaniu, w którym posłowie zdecydowani się nie odrzucać pomysłu Twojego Ruchu ws. powołania komisji śledczej dotyczącej WSI powiedział pan, że zawiązała się w sejmie koalicja proputinowska. Czy to nie zbyt mocne słowa?

Mariusz A. Kamiński: Ja myślę, że na Kremlu naprawdę otwierają szampana i Putin się cieszy, że kiedy on atakuje zbrojnie Ukrainę, to w Polsce Platforma Obywatelska, partia rządząca razem z Ruchem Palikota powołują komisję ds. WSI. To ewidentnie prorosyjska działalność, bo WSI to nic innego jak pewne ramię Moskwy. Ja dziś cytowałem ministra Sikorskiego, który kiedyś sam przecież powiedział, że to była ostatnia komunistyczna organizacja, która mogła przejąć kontrolę nad krajem, gdyby taki powiał wiatr ze wschodu. Platforma zdaje sobie sprawę, że właśnie dlatego zweryfikowaliśmy funkcjonariuszy WSI, a teraz dla stricte politycznych celów, powiedział to minister Sikorski w przypływie szczerości, chce załatwić PiS komisja śledczą i grillować tę sprawę przez dwa lata.

Kto się powinien tej komisji bać?

Na pewno nie my. My się tej komisji naprawdę nie boimy. Jeśli Platforma chce konfrontacji na temat likwidacji WSI, to ją dostanie. Będziemy mówili o wszystkich patologiach, o wszystkim tym, co wyprawiało WSI, a odbije się to nie tylko na Platformie, ale też na prezydencie Komorowskim, który wtedy jako jedyny z PO głosował przeciwko rozwiązaniu WSI.

Dziś na sali sejmowej było gorąco, szczególnie, kiedy z ust posła Rozenka padły słowa, że Antoni Macierewicz ma krew żołnierzy na rękach…

To były słowa hańbiące. Marszałek sejmu powinna sama zareagować, nie zrobiła tego, stąd mój wniosek formalny o przerwę i interwencję w tej sprawie. Takie słowa nigdy nie powinny paść na sali sejmowej, są nieprawdziwe, absurdalne, wystarczy spojrzeć na fakty. W czasie rządów Prawa i Sprawiedliwości, kiedy ministrem był pan Antoni Macierewicz, w Afganistanie zginął tylko jeden polski żołnierz.

Zielone światło komisji śledczej zapalili dziś wspólnie posłowie PO, SLD i TR. Czy to zarys przyszłej, powyborczej koalicji?

Ja to już dzisiaj powiedziałem, że posłowie PO powinni siedzieć tam, gdzie siedzą „palikotowcy”, bo oni się niczym nie różnią. Na rzeczy partykularnych, partyjnych interesów poświęcili bezpieczeństwo państwa i to jest najbardziej druzgocące. Donald Tusk niby chce wybrać się do Brukseli i objąć ważne stanowisko, a tymczasem dzisiaj reprezentuje prorosyjskie stanowisko. Głosując razem z lewicą, z Ruchem Palikota za powołaniem komisji.

Zapytam jeszcze raz, czy po wyborach jest możliwy alians PO z lewicą?

Myślę, że premier Tusk zrobi wszystko, aby utrzymać się u władzy, a więc nie wykluczam, że będzie próbował zmontować taką antypisowską koalicję, z PSL-em, z SLD, z Twoim Ruchem. Tym ważniejsze zadanie przed Prawem i Sprawiedliwością. Musimy tak wygrać te wybory, aby mieć większość bezwzględną, dużo większą niż 231 posłów.

Rozmawiał Marcin Wikło

fot. PAP/Tomasz Gzell

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook