Jedynie prawda jest ciekawa

Marek Suski: Będziemy patrzeć PO na ręce

27.05.2015

Tu i ówdzie słychać, że zakupiono już nowe niszczarki, że jakieś obrazy się już wynosi. Ale będziemy patrzeć co robi ustępujący prezydent i PO - zapewnia Marek Suski, poseł PiS.

Stefczyk. info: PiS nabrał wiatru w żagle po wyborach prezydenckich. Jaka strategia będzie obowiazywać w kampanii parlamentarnej? Będzie ją firmować Jarosław Kaczyński, czy ktoś z młodszego pokolenia, jakiś drugi Andrzej Duda?

Marek Suski, PiS: Jesteśmy wdzięczni, że wyborcy mimo tak usilnego straszenia PiSem nie wystraszyli się i na nas zagłosowali. Okazało, że to nie my jesteśmy podpalaczami Polski, tylko Platforma - mówię tu o tej nieszczęsnej budce pod ambasadą. To ujawniło jak bardzo przekłamana jest w Polsce informacja, że mamy do czynienia z dezinformacją i cenzurą. Myślę, że wielu obywateli przestało się bać. Te strachy na Lachy już nie skutkują. A co do strategii - aby ona była skuteczna - nie można o niej mówić zbyt wcześnie. 

A jak PiS będzie się zachowywać w najbliższym czasie? To taki dziwny okres przejściowy. Bronisłąw Komorowski już się pakuje, ale Andrzej Duda jeszcze nie rządzi, w perspektywie sa wybory ale władzę sprawuje wciąż PO... 

Będziemy się przyglądać temu co nam w końcówce Platforma zafunduje. Tu i ówdzie słychać, że zakupiono już nowe niszczarki, że jakieś obrazy się już wynosi. Ale będziemy patrzeć co robi ustępujący prezydent i PO. Bo choćby w sprawie Trybunału Konstytucyjnego, gdzie następuje próba skrócenia kadencji, żeby to jeszcze ten parlament powołał nowy skład - jest symptomatyczna. A takich króliczków może być więcej. Będziemy się przyglądać, żeby ta władza nie nadużywała swoich kompetencji i nie zniszczyła tej chęci odbudowy, zmiany jaka się pojawiła w polskim społeczeństwie.  Ale tak naprawdę to oni sami nie wiedzą jeszcze co zrobić po tych wborach.

Co dalej z reformą emerytalną? Prezydent wycofuje swoją "obietnicę", PSL składa ją na nowo, Beata Szydło mówi, że ten temat powinien zostać podjęty jeszcze w tej kadencji... Co zrobi PiS? Poprze projekt prezydencko -PSL-owski? Złoży własny?

To jest propozycja związków zawodowych, które podkreślają, że jak ktoś przpracował 40 lat to mu się należy emerytura. Zresztą jak się doda 40 lat do okresu nauki to i tak wychodzi mniej więcej ten wcześniejszy wiek emerytalny. To dobry pomysł. Natomiast to, że prezydent zgłosił to w ostatniej chwili, a potem wycofał - to była wyłacznie gra. Prawdopodobnie gdyby wygrał wybory - też by ją wycofał. 

Ale co zrobicie z tym,  który firmuje PSL?

Najpierw musimy się z nim zapoznać. Z tym, że my i tak w tym pralamencie nie mamy szans, by nasze projekty przechodziły. Ale koniec tego Sejmu jest bliski.  Czy więc będzie to dwa miesiące wcześniej, czy później - nie ma większego znaczenia.

rozmawiała Anna Sarzyńska

[fot.ansa]


CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook