Jedynie prawda jest ciekawa


Marek Suski: Będziemy patrzeć PO na ręce

27.05.2015

Tu i ówdzie słychać, że zakupiono już nowe niszczarki, że jakieś obrazy się już wynosi. Ale będziemy patrzeć co robi ustępujący prezydent i PO - zapewnia Marek Suski, poseł PiS.

Stefczyk. info: PiS nabrał wiatru w żagle po wyborach prezydenckich. Jaka strategia będzie obowiazywać w kampanii parlamentarnej? Będzie ją firmować Jarosław Kaczyński, czy ktoś z młodszego pokolenia, jakiś drugi Andrzej Duda?

Marek Suski, PiS: Jesteśmy wdzięczni, że wyborcy mimo tak usilnego straszenia PiSem nie wystraszyli się i na nas zagłosowali. Okazało, że to nie my jesteśmy podpalaczami Polski, tylko Platforma - mówię tu o tej nieszczęsnej budce pod ambasadą. To ujawniło jak bardzo przekłamana jest w Polsce informacja, że mamy do czynienia z dezinformacją i cenzurą. Myślę, że wielu obywateli przestało się bać. Te strachy na Lachy już nie skutkują. A co do strategii - aby ona była skuteczna - nie można o niej mówić zbyt wcześnie. 

A jak PiS będzie się zachowywać w najbliższym czasie? To taki dziwny okres przejściowy. Bronisłąw Komorowski już się pakuje, ale Andrzej Duda jeszcze nie rządzi, w perspektywie sa wybory ale władzę sprawuje wciąż PO... 

Będziemy się przyglądać temu co nam w końcówce Platforma zafunduje. Tu i ówdzie słychać, że zakupiono już nowe niszczarki, że jakieś obrazy się już wynosi. Ale będziemy patrzeć co robi ustępujący prezydent i PO. Bo choćby w sprawie Trybunału Konstytucyjnego, gdzie następuje próba skrócenia kadencji, żeby to jeszcze ten parlament powołał nowy skład - jest symptomatyczna. A takich króliczków może być więcej. Będziemy się przyglądać, żeby ta władza nie nadużywała swoich kompetencji i nie zniszczyła tej chęci odbudowy, zmiany jaka się pojawiła w polskim społeczeństwie.  Ale tak naprawdę to oni sami nie wiedzą jeszcze co zrobić po tych wborach.

Co dalej z reformą emerytalną? Prezydent wycofuje swoją "obietnicę", PSL składa ją na nowo, Beata Szydło mówi, że ten temat powinien zostać podjęty jeszcze w tej kadencji... Co zrobi PiS? Poprze projekt prezydencko -PSL-owski? Złoży własny?

To jest propozycja związków zawodowych, które podkreślają, że jak ktoś przpracował 40 lat to mu się należy emerytura. Zresztą jak się doda 40 lat do okresu nauki to i tak wychodzi mniej więcej ten wcześniejszy wiek emerytalny. To dobry pomysł. Natomiast to, że prezydent zgłosił to w ostatniej chwili, a potem wycofał - to była wyłacznie gra. Prawdopodobnie gdyby wygrał wybory - też by ją wycofał. 

Ale co zrobicie z tym,  który firmuje PSL?

Najpierw musimy się z nim zapoznać. Z tym, że my i tak w tym pralamencie nie mamy szans, by nasze projekty przechodziły. Ale koniec tego Sejmu jest bliski.  Czy więc będzie to dwa miesiące wcześniej, czy później - nie ma większego znaczenia.

rozmawiała Anna Sarzyńska

[fot.ansa]


Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook