Jedynie prawda jest ciekawa


Marek Suski: Będziemy patrzeć PO na ręce

27.05.2015

Tu i ówdzie słychać, że zakupiono już nowe niszczarki, że jakieś obrazy się już wynosi. Ale będziemy patrzeć co robi ustępujący prezydent i PO - zapewnia Marek Suski, poseł PiS.

Stefczyk. info: PiS nabrał wiatru w żagle po wyborach prezydenckich. Jaka strategia będzie obowiazywać w kampanii parlamentarnej? Będzie ją firmować Jarosław Kaczyński, czy ktoś z młodszego pokolenia, jakiś drugi Andrzej Duda?

Marek Suski, PiS: Jesteśmy wdzięczni, że wyborcy mimo tak usilnego straszenia PiSem nie wystraszyli się i na nas zagłosowali. Okazało, że to nie my jesteśmy podpalaczami Polski, tylko Platforma - mówię tu o tej nieszczęsnej budce pod ambasadą. To ujawniło jak bardzo przekłamana jest w Polsce informacja, że mamy do czynienia z dezinformacją i cenzurą. Myślę, że wielu obywateli przestało się bać. Te strachy na Lachy już nie skutkują. A co do strategii - aby ona była skuteczna - nie można o niej mówić zbyt wcześnie. 

A jak PiS będzie się zachowywać w najbliższym czasie? To taki dziwny okres przejściowy. Bronisłąw Komorowski już się pakuje, ale Andrzej Duda jeszcze nie rządzi, w perspektywie sa wybory ale władzę sprawuje wciąż PO... 

Będziemy się przyglądać temu co nam w końcówce Platforma zafunduje. Tu i ówdzie słychać, że zakupiono już nowe niszczarki, że jakieś obrazy się już wynosi. Ale będziemy patrzeć co robi ustępujący prezydent i PO. Bo choćby w sprawie Trybunału Konstytucyjnego, gdzie następuje próba skrócenia kadencji, żeby to jeszcze ten parlament powołał nowy skład - jest symptomatyczna. A takich króliczków może być więcej. Będziemy się przyglądać, żeby ta władza nie nadużywała swoich kompetencji i nie zniszczyła tej chęci odbudowy, zmiany jaka się pojawiła w polskim społeczeństwie.  Ale tak naprawdę to oni sami nie wiedzą jeszcze co zrobić po tych wborach.

Co dalej z reformą emerytalną? Prezydent wycofuje swoją "obietnicę", PSL składa ją na nowo, Beata Szydło mówi, że ten temat powinien zostać podjęty jeszcze w tej kadencji... Co zrobi PiS? Poprze projekt prezydencko -PSL-owski? Złoży własny?

To jest propozycja związków zawodowych, które podkreślają, że jak ktoś przpracował 40 lat to mu się należy emerytura. Zresztą jak się doda 40 lat do okresu nauki to i tak wychodzi mniej więcej ten wcześniejszy wiek emerytalny. To dobry pomysł. Natomiast to, że prezydent zgłosił to w ostatniej chwili, a potem wycofał - to była wyłacznie gra. Prawdopodobnie gdyby wygrał wybory - też by ją wycofał. 

Ale co zrobicie z tym,  który firmuje PSL?

Najpierw musimy się z nim zapoznać. Z tym, że my i tak w tym pralamencie nie mamy szans, by nasze projekty przechodziły. Ale koniec tego Sejmu jest bliski.  Czy więc będzie to dwa miesiące wcześniej, czy później - nie ma większego znaczenia.

rozmawiała Anna Sarzyńska

[fot.ansa]


Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook