Jedynie prawda jest ciekawa


"Kierownictwo PO strukturą zła"

26.09.2011

Edward Ćmiel, proboszcz ze Skawiny, wysłał do posła PO Jacka Krupy, list. Kapłan stwierdza w nim, że poseł nie spełnia kryterium osoby, na którą mogą głosować katolicy. Ksiądz zapowiedział, że swoimi opiniami będzie się dzielił m.in. z wiernymi ze swojej parafii.

„Gazeta Wyborcza” opisując sprawę dziwi się, stanowisku księdza, ponieważ – jak przypomina „GW” - poseł Platformy był jednym z inicjatorów wprowadzenia dnia wolnego w Święto Trzech Króli. Jednak parlamentarzysta, mimo iż mieni się katolikiem, głosował przeciwko ustawie chroniącej każde życie poczęte człowieka. To właśnie głosowanie w tej sprawie miało dać impuls księdzu do zaprotestowania ws. kandydatury Krupy.

Ksiądz ze Skawiny decyzją o zajęciu stanowiska w tej sprawie motywuje m.in. komunikatem z sesji Rady Biskupów Diecezjalnych obradujących w sierpniu na Jasnej Górze. ''Oczekiwanie, że Kościół stanie się wielkim milczącym na czas kampanii wyborczej nie ma uzasadnienia w nauce społecznej Kościoła'' – ogłosili hierarchowie.

Lider Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek proszony o komentarz w tej sprawie, przyznaje, że przywrócenie 
wolnego dnia w Święto Trzech Króli „jest wielką wartością dla życia chrześcijańskiego”.
- Cieszę się, że możemy świętować je publicznie. Udział w pracach nad jego przywróceniem posła Jacka Krupy jest jego zasługą, której wobec Boga i ludzi nikt mu nie odbierze – mówi portalowi Stefczyk.info Marek 

Jurek. Zaznacza jednak, że żadna pojedyncza zasługa czy nawet wiele zasług nie upoważnia nikogo do działania przeciw dobru wspólnemu i prawom ludzi.

- Norma moralna, przywołana w artykule 57 Evangelium Vitae, jest bardzo jasna: żadna władza nie ma prawa zezwalać na zabijanie niewinnych ludzi, sensem władzy publicznej jest ludzi przed tym chronić – przypomina lider Prawicy Rzeczypospolitej. - Władza Kościoła ma obowiązek zasady te przypominać wszystkim, a od katolików wymagać ich zachowywania. W przeciwnym wypadku wielu ludzi nabiera przekonania, że zasady te mają charakter umowny, że nie sięgają polityki, że nie obowiązują przy wykonywaniu władzy.

Rozmówca portalu Stefczyk.info zaznacza, że politycy ponoszą większą odpowiedzialność moralną.
- Kościół ma obowiązek o tym przypominać, o to apelować, a od katolików tego się domagać – tłumaczy były 
marszałek Sejmu.

Marek Jurek zaznacza, że w ostatnim numerze „Gościa Niedzielnego” pisze o potrzebie reakcji władzy Kościoła na działania kierownictwa Platformy Obywatelskiej przeciw prawu do życia.

- Kierownictwo to okazało się autentyczną strukturą zła. Oczywiście ofiarą tej struktury - i smutnym przykładem, jak ona działa - jest również poseł Jacek Kurpa. On i inni posłowie mogliby częściowo zadośćuczynić złu, którego byli jednocześnie ofiarami i sprawcami, zmieniając przywództwo partii, które ich do tego nakłoniło na przywództwo zdolne do moralnej odpowiedzialności – zaznacza lider Prawicy Rzeczypospolitej.

Marek Jurek zauważa, że opinia katolicka nie może i nie powinna udzielać jakiegokolwiek wsparcia politykom, 
którzy głosowali przeciwko życiu.
- W przeciwnym wypadku stajemy się współwinni ich decyzjom, traktujemy je jako decyzje podjęte w naszym imieniu. Posła Krupy nie dotknęły kary kościelne, a jedynie otrzymał wiadomość, że nie powinien – wobec swych decyzji politycznych – liczyć na poparcie świadomych katolickich wyborców – zauważa Jurek.

Polityk zaznacza, że ma nadzieję, iż odważna reakcja ks. prał. Edwarda Ćmiela, wobec którego deklaruje on pełną solidarność, jest zapowiedzią działań wobec głównych sprawców parlamentarnego dramatu, członków kierownictwa partii rządzącej z premierem Donaldem Tuskiem na czele.

saż

[fot. PAP]

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook