Jedynie prawda jest ciekawa


Manuela Gretkowska: „Chrześcijaństwo w Polsce się nie przyjęło”

04.09.2017

Słynna intelektualistka, założycielka i honorowa przewodnicząca Partii Kobiet, udzieliła wywiadu Jarosławowi Kuźniarowi w paśmie „Onet Rano”.

W rozmowie z dziennikarzem felietonistka i scenarzystka stwierdziła, że „chrześcijaństwo się w Polsce nie przyjęło”.  

Wywiad miał specyficzną formułę, bo redaktor Kuźniar jednocześnie prowadził samochód i rozmawiał z pisarką. Wszyscy, którzy śledzą karierę uzdolnionego redaktora nie mogą być zaskoczeni taką ekwilibrystyką. Wiadomo, że Kuźniar uwielbia intensywne podróże, a w czasie poprzednich wojaży zasłynął szczególną troską o dobre imię polskich turystów.

Dzisiejsza rozmowa, którą obejrzeliśmy - ze względu na intensywność doznań - zaledwie do piątej minuty, rozpoczęła się od utyskiwań na polską szkołę, ze szczególnym uwzględnieniem niedostatku zajęć poświęconych „erotyce” i „sferze seksualnej”. Manuela Gretkowska ze smutkiem zauważyła, iż rodzima edukacja jest w tym względzie nader zacofana, a „w Szwecji dzieci uczą się” – tego, co i jak – „już przedszkolach”.

Pisarka była w wyjątkowo dobrej formie, co można było zauważyć oglądając nawet pierwszych kilka minut programu. W dalszym ciągu narzekań na polską szkołę usłyszeliśmy  także, że dzieci w „polskiej szkole dowiadują się już w pierwszych klasach tego, że koleżanka nie jest pełnowartościowym człowiekiem”. Dlaczego? Zacytujmy pisarkę: – Bo człowiek, to jest taka osoba –  wszyscy rodzimy się równi – jak mówił Rousseau. A Kościół mówi, że Bóg nas stworzył na podobieństwo, czyli każdemu dał rozum i wolność. Natomiast kobietom zabrana jest wolność decydowania o własnym życiu. I tego się uczą dzieci w szkole. I to koniec cytatu. Wszystko jasne, prawda?

Poza narzekaniami na szkołę Gretkowska ponarzekała też redaktorem Kuźniarem na chrześcijaństwo. Usłyszeliśmy m. in., że „chrześcijaństwo w Polsce się nie przyjęło”. Na szczęście – przyjęła się u nas Partia Kobiet, dlatego warto wsłuchać się w głos jej liderki, która mówi także to, że „(...) im mocniejszy jest Kościół, tym religijność jest płytsza”. A w ogóle to „Polską rządzi endecja" i stąd to całe zło.

„Onet Rano”, zgodnie z informacją udostępnioną przez nadawcę, to „program nadawany na żywo, dostarczający widzom poranną porcję wiedzy, z którą warto zacząć dzień”. Bez wątpienia warto. Ale jeśli ktoś - mimo wszystko - woli sprawdzony humor, to polecamy raczej Monty Pythona. Albo chociaż tweety redaktora Kuźniara. 

 Artur Ceyrowski

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook