Jedynie prawda jest ciekawa


Manify - groźne czy egzotyczne?

11.03.2012

Zgodnie już z "tradycją", w pierwszej połowie marca, z okazji Dnia Kobiet, środowiska feministyczne próbują przekonać Polaków, że wojna płci jest czymś, czego dziś najbardziej potrzebuje Polska.

Próbują przeciwstawić kobiety mężczyznom, pomijając podstawowy fakt, że obie płcie nie tyle różnią się, ile - uzupełniają się.

Czy feminizm to realna groźba? W sobotę rozmawiali o tym goście "Salonu Dziennikarskiego - Floriańska 3", wspólnej audycji Radia Warszawa, tygodnika "Idziemy" oraz portalu wPolityce.pl: 

Joanna Lichocka, publicysta "Gazety Polskiej": 

Manify są co roku. To jest zawsze grupka tych samych kobiet czy dziewczyn. Mam poczucie, że to jest tak egzotyczne i tak ocierające się o śmieszność, że w gruncie rzeczy – jeśli chodzi o manify i demonstracje - są niegroźne. Dużo groźniejsza jest obecność na najwyższych stanowiskach państwowych takich osób. To, że pani Nowicka jest wicemarszałkiem Sejmu jest jakby poszerzeniem granic dopuszczalności radykalizmu w przestrzeni publicznej.

Jacek Karnowski, redaktor naczelny portalu wPolityce.pl, prowadzący audycję:

Ograniczenie pluralizmu w mediach głównych i olbrzymie wpływy w sferze medialnej powodują, że radykalny feminizm staje się niebezpieczny - bo ma wielkie poparcie. Zjawiska medialne, które wykrzywiają świat polityczny,  dotyczą również świata cywilizacyjnego, obyczajowego. A to jest to o tyle niebezpieczne, że o ile polityka przeminie, to zmiany cywilizacyjne pozostaną.

Agnieszka Romaszewska, publicystka, szefowa TV Biełsat: 

To, co mnie uderza w sposobie mówienia o sprawach kobiecych, to absurdalnie instrumentalne wykorzystywanie skrajnej ideologii. Widać to na przykładzie pani minister Muchy, która przy wpadce wymyśliła, że teraz będzie się nazywać ministrą i będziemy o tym mówić wszyscy, będziemy się zastanawiać, czy można dodać taką końcówkę, czy jednak inną. To przykrywa pewną nieudolność osobistą danego urzędnika. A pani minister powinna znieść takie same baty za to, że źle coś zrobiła, jak wszyscy inni.

Wojna płci jest w jakiejś mierze odwieczna. Problem w tym, że dziś dąży do destrukcji tradycyjnego modelu rodziny. Jest prowadzona inżynieria społeczna. Mnie też strasznie przeszkadza, że nie można dyskutować o wszystkim. Jasne, ludzie mówią często coś głupiego, ale o tym też można rozmawiać. Dlaczego nie przedyskutować problemu, jeśli on istnieje? Mamy w tej chwili sytuacje, że o pewnych sprawach nie można dyskutować jak to było np. z poseł Grodzką. Był to temat niemożliwy do dyskusji. Zatyka nam się usta w pewnych sprawach.

Ks. Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika "Idziemy":

Myślę, że tymi którzy są najbardziej poszkodowani przez ruchy feministyczne są kobiety. Bo kto najbardziej cierpi na rozbiciu rodzin, na wolnych związkach. Skutki tego spadają na kobiety.

Jak

[Fot. Jak]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook