Jedynie prawda jest ciekawa


„Mam nadzieję, że Komorowski tego gniota nie podpisze”

06.02.2015

Janusz Korwin-Mikke o przyjęciu konwencji „antyprzemocowej”.

6 lutego br. w Sejmie odbyła się konferencja prasowa europosła Janusza Korwin-Mikkego, kandydata Partii KORWiN na prezydenta RP, Przemysława Wiplera - posła Partii KORWiN, szefa Sztabu Wyborczego i Konrada Berkowicza – rzecznika prasowego kampanii prezydenckiej. Tematem konferencji było stanowisko Partii KORWiN w sprawie konwencji antyprzemocowej.

- Chciałem przypomnieć, że Konstytucja mówi o równości praw obu płci, a ta konwencja mówi tylko o przemocy wobec kobiet, co jest naruszeniem ustawy o równości płci – rozpoczął europoseł Janusz Korwin-Mikke. - Pamiętam, jak jeden z członków naszej partii, będący szefem oddziału pogotowia w Katowicach, oświadczył, że u niego w pogotowiu jest więcej mężczyzn pobitych przez kobiety niż odwrotnie. Ta ustawa wkracza w rodzinę(...). Celem lewicy rządzącej Europą jest rozbicie rodziny, ponieważ rodzina przekazuje tradycyjne wartości, a celem Unii Europejskiej jest stworzenie nowego człowieka socjalistycznego. Ja jako prezydent skieruję te ustawę do Trybunału Konstytucyjnego. I mam nadzieję, że JE Bronisław Komorowski tego gniota prawnego nie podpisze.

- Apelujemy do pana prezydenta Bronisława Komorowskiego, żeby określił się, czy  jest za tradycyjnym modelem rodziny czy przeciwko. Apelujemy, żeby zawetował tę ustawę – mówił poseł Przemysław Wipler. - Przypominamy, że Polska według badań Unii Europejskiej jest krajem, w którym jest najmniej przypadków przemocy wobec kobiet spośród wszystkich krajów UE. Wynika to z wciąż jeszcze silnej, tradycyjnej rodziny. Ustawa, która została uchwalona i przeciwko której głosowałem, jest skandalem. Do pana prezydenta Komorowskiego ma zostać przesłana inna wersja umowy, która została ratyfikowana niż ta, która została przedstawiona Sejmowi i nad którą debatowano. To jest skandal, abyśmy ratyfikowali wręcz in blanco tę umowę, to brak szacunku dla Wysokiej Izby, to jest działanie niekonstytucyjne, dlatego apelujemy o weto. Będziemy walczyć, żeby tego typu niepotrzebne przepisy, które uderzają w rodzinę, nie zostały uchwalane.

- Tzw. konwencja antyprzemocowa, która znosi pojęcie płci biologicznej faktycznie niesie "nadzieję" na zniesienie pojęcia biologicznej tożsamości. To nadzieja dla wszystkich "Napoleonów" w domach wariatów, że będą traktowani normalnie, a być może nawet zostaną posłami i zmienią adres na ul. Wiejską. Pytanie tylko, ile wytrzymają z tymi wariatami, którzy już tam są – zakończył Konrad Berkowicz, rzecznik prasowy kampanii prezydenckiej Janusza Korwin-Mikkego.

wł./run

fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook