Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

„Mam nadzieję, że Komorowski tego gniota nie podpisze”

06.02.2015

Janusz Korwin-Mikke o przyjęciu konwencji „antyprzemocowej”.

6 lutego br. w Sejmie odbyła się konferencja prasowa europosła Janusza Korwin-Mikkego, kandydata Partii KORWiN na prezydenta RP, Przemysława Wiplera - posła Partii KORWiN, szefa Sztabu Wyborczego i Konrada Berkowicza – rzecznika prasowego kampanii prezydenckiej. Tematem konferencji było stanowisko Partii KORWiN w sprawie konwencji antyprzemocowej.

- Chciałem przypomnieć, że Konstytucja mówi o równości praw obu płci, a ta konwencja mówi tylko o przemocy wobec kobiet, co jest naruszeniem ustawy o równości płci – rozpoczął europoseł Janusz Korwin-Mikke. - Pamiętam, jak jeden z członków naszej partii, będący szefem oddziału pogotowia w Katowicach, oświadczył, że u niego w pogotowiu jest więcej mężczyzn pobitych przez kobiety niż odwrotnie. Ta ustawa wkracza w rodzinę(...). Celem lewicy rządzącej Europą jest rozbicie rodziny, ponieważ rodzina przekazuje tradycyjne wartości, a celem Unii Europejskiej jest stworzenie nowego człowieka socjalistycznego. Ja jako prezydent skieruję te ustawę do Trybunału Konstytucyjnego. I mam nadzieję, że JE Bronisław Komorowski tego gniota prawnego nie podpisze.

- Apelujemy do pana prezydenta Bronisława Komorowskiego, żeby określił się, czy  jest za tradycyjnym modelem rodziny czy przeciwko. Apelujemy, żeby zawetował tę ustawę – mówił poseł Przemysław Wipler. - Przypominamy, że Polska według badań Unii Europejskiej jest krajem, w którym jest najmniej przypadków przemocy wobec kobiet spośród wszystkich krajów UE. Wynika to z wciąż jeszcze silnej, tradycyjnej rodziny. Ustawa, która została uchwalona i przeciwko której głosowałem, jest skandalem. Do pana prezydenta Komorowskiego ma zostać przesłana inna wersja umowy, która została ratyfikowana niż ta, która została przedstawiona Sejmowi i nad którą debatowano. To jest skandal, abyśmy ratyfikowali wręcz in blanco tę umowę, to brak szacunku dla Wysokiej Izby, to jest działanie niekonstytucyjne, dlatego apelujemy o weto. Będziemy walczyć, żeby tego typu niepotrzebne przepisy, które uderzają w rodzinę, nie zostały uchwalane.

- Tzw. konwencja antyprzemocowa, która znosi pojęcie płci biologicznej faktycznie niesie "nadzieję" na zniesienie pojęcia biologicznej tożsamości. To nadzieja dla wszystkich "Napoleonów" w domach wariatów, że będą traktowani normalnie, a być może nawet zostaną posłami i zmienią adres na ul. Wiejską. Pytanie tylko, ile wytrzymają z tymi wariatami, którzy już tam są – zakończył Konrad Berkowicz, rzecznik prasowy kampanii prezydenckiej Janusza Korwin-Mikkego.

wł./run

fot. PAP/Bartłomiej Zborowski
Słowa kluczowe:

Korwin

,

konwencja

,

przemoc domowa

,

przemoc

,

rodzina

Warto poczytać

 1. mid-17118019 20.01.2017

  Premier: „Tabory się podciągnęły”

  „Wydarzenia, które miały miejsce, nie budzą wątpliwości, że chodziło o przejęcie władzy”.

 2. rziemkiewiczchlodnymokiemtvreo 20.01.2017

  Ziemkiewicz: „Wszyscy strasznie boją się Trumpa”

  „Jest przerażenie, że prezydentem USA zostaje człowiek, na którego Putin ma haki”.

 3. kanowsdgadh 19.01.2017

  Kanownik: Jesteśmy za najbardziej radykalnymi środkami ws. VAT . WYWIAD

  Każdy miesiąc opóźnienia to są setki milionów złotych, które wypływają z budżetu państwa do oszustów.

 4. stycznio 19.01.2017

  "wSieci Historii": Jak się biliśmy w Powstaniu Styczniowym?

  Tematem miesiąca nowego wydania miesięcznika „wSieci Historii” są nieznane epizody powstańców walczących o niepodległość w 1863 roku.

 5. bielus 19.01.2017

  Bielan we "wSieci": Szaleńcza opozycja przegrała

  Wicemarszałek Senatu Adam Bielan w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi mówi o istocie konfliktu toczącego się w Sejmie i dalszych krokach rządu we wprowadzaniu dobrej zmiany.

 6. swit 19.01.2017

  Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

  Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty.

 7. 70cdb516e4b14756914fa91facf4656b 18.01.2017

  Jakubiak: Partie bez idei zawsze tak kończą

  „Przedstawiciele części opozycji niedługo sami się zaorają. W kłamstwach, niedopowiedzeniach, matactwach”.

 8. kostrzewa-zorbaswSieci 18.01.2017

  Kostrzewa-Zorbas we „wSieci”: Po pierwsze – odstraszanie

  „Skuteczne odstraszanie zapobiega wybuchowi zbrojnego konfliktu” – zauważa ekspert.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook