Jedynie prawda jest ciekawa


Maliszewski: PO znajduje się w wizerunkowym bagnie

08.08.2015

"Ewa Kopacz chce udowodnić, że to ona rządzi. Tymczasem ludzi nie interesuje to, jak premier ustala jedynki na listach PO” – mówi dr Maliszewski dla "GPC".

W „Gazecie Polskiej  Codzienne” ukazał się artykuł Jacka Liziniewicza, który pokazuje ogromne zmiany na listach wyborczych Platformy Obywatelskiej. Rewolucję skomentował Jan Rulewski, senator PO oraz dr hab. Norbert Maliszewski. 

„To przypomina trochę sytuację z kampanii prezydenckiej, kiedy nagłą woltę zrobił Bronisław Komorowski. Rozumiem panią premier i pomysł odsunięcia polityków, którzy są balastem, ale jednak jest ryzyko, że zostanie to źle odczytane przez elektorat . Wewnętrzne zamieszanie nie robi dobrego wrażenia. Pod tym względem przegrywamy z PiS do zera. W tamtej partii zupełna cisza. Żadnych przecieków. Bez gorączki i emocji” – mówi  „GPC” Rulewski. 

Zdanie to podtrzymuje dr hab. Norbert Maliszewski, z Uniwersytetu Warszawskiego. „Platforma po raz kolejny sprawia wrażenie, że zajmuje się jedynie sama sobą. To duży błąd, za który partia ta była wielokrotnie krytykowana. Teraz Ewa Kopacz chce udowodnić, że to ona rządzi. Tymczasem ludzi nie interesuje to, jak premier ustala jedynki na listach PO” – mówi dr Maliszewski.

I dodaje, że pojawienie się Schetyny na listach w Kielcach jest kompletnie bez sensu. „Takie ustawienie list, gdzie szefowie regionów znajdują się na dalszych miejscach, może prowadzić do pogłębienia wewnętrznych napięć. Baronowie będą musieli bić się o głosy, to może doprowadzić do sytuacji, że zamiast walczyć z konkurentami, kandydaci PO będą walczyli ze sobą” – podkreśla dr Maliszewski.

"PO znajduje się w wizerunkowym bagnie. Im bardziej się szamocze, tym głębiej się zapada. To może być bardzo niebezpieczne"- zaznacza Maliszewski.

GPC/es

fot. PAP/Radek Pietruszka

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook