Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Maliszewski: PO znajduje się w wizerunkowym bagnie

08.08.2015

"Ewa Kopacz chce udowodnić, że to ona rządzi. Tymczasem ludzi nie interesuje to, jak premier ustala jedynki na listach PO” – mówi dr Maliszewski dla "GPC".

W „Gazecie Polskiej  Codzienne” ukazał się artykuł Jacka Liziniewicza, który pokazuje ogromne zmiany na listach wyborczych Platformy Obywatelskiej. Rewolucję skomentował Jan Rulewski, senator PO oraz dr hab. Norbert Maliszewski. 

„To przypomina trochę sytuację z kampanii prezydenckiej, kiedy nagłą woltę zrobił Bronisław Komorowski. Rozumiem panią premier i pomysł odsunięcia polityków, którzy są balastem, ale jednak jest ryzyko, że zostanie to źle odczytane przez elektorat . Wewnętrzne zamieszanie nie robi dobrego wrażenia. Pod tym względem przegrywamy z PiS do zera. W tamtej partii zupełna cisza. Żadnych przecieków. Bez gorączki i emocji” – mówi  „GPC” Rulewski. 

Zdanie to podtrzymuje dr hab. Norbert Maliszewski, z Uniwersytetu Warszawskiego. „Platforma po raz kolejny sprawia wrażenie, że zajmuje się jedynie sama sobą. To duży błąd, za który partia ta była wielokrotnie krytykowana. Teraz Ewa Kopacz chce udowodnić, że to ona rządzi. Tymczasem ludzi nie interesuje to, jak premier ustala jedynki na listach PO” – mówi dr Maliszewski.

I dodaje, że pojawienie się Schetyny na listach w Kielcach jest kompletnie bez sensu. „Takie ustawienie list, gdzie szefowie regionów znajdują się na dalszych miejscach, może prowadzić do pogłębienia wewnętrznych napięć. Baronowie będą musieli bić się o głosy, to może doprowadzić do sytuacji, że zamiast walczyć z konkurentami, kandydaci PO będą walczyli ze sobą” – podkreśla dr Maliszewski.

"PO znajduje się w wizerunkowym bagnie. Im bardziej się szamocze, tym głębiej się zapada. To może być bardzo niebezpieczne"- zaznacza Maliszewski.

GPC/es

fot. PAP/Radek Pietruszka

Słowa kluczowe:

Bronisław Komorowski

,

Ewa Kopacz

,

PO-PSL

Warto poczytać

 1. Stuhrok 24.10.2016

  Stuhr: Kaczyński jak Hitler

  Aktor przekonuje, że w naszym kraju panuje dyktatura.

 2. woler 24.10.2016

  Piotr Zaremba we "wSieci": "Wołyń" niepoprawny

  Polecamy esej poświęcony zamieszaniu po nowym filmie Wojciecha Smarzowskiego!

 3. lisisiew 24.10.2016

  Lisiewicz: Macierewicz ograniczył wpływ rosyjskiej agentury

  Dziennikarz "Gazety Polskiej" pisze o działaniach rosyjskich agentów w mediach.

 4. popopop 24.10.2016

  Terlikowska: Przybysz w końcu pęknie

  Małgorzata Terlikowska apeluje o modlitwę za kobietę, która dokonała aborcji.

 5. marcoashx 24.10.2016

  Król: Zastanawiam się nad zmianą płci

  "Jako kobieta mógłbym napisać takie rzeczy, które się w głowie nie mieszczą".

 6. piotrowiczSITVPINFO 24.10.2016

  Piotrowicz: Niezrozumiałe protesty kobiet

  Niezrozumiałe jest dla mnie, przeciwko czemu kobiety protestują, skoro nic się nie zmieniło. Przez 8 lat nie protestowały, a gdy rząd zapowiedział pomoc dla kobiet, które są w złej sytuacji to są protesty - twierdzi Stanisław Piotrowicz (PiS).

 7. maccc-st 24.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech te baby ktoś pogoni

  W ciasnym przejściu, zrobi się jakiś ruch, panika i ktoś może zostać stratowany. Mam nadzieję, że siły porządkowe nie dopuszczą do tego.

 8. rzep-sat 24.10.2016

  Kuźmiuk: Ten koń już nie pociągnie protestów, czyli jeszcze raz o prezesie Rzeplińskim

  Już w połowie grudnia kończy się kadencja profesora Andrzeja Rzeplińskiego i huczne obchody 30-lecia powstania Trybunału Konstytucyjnego miały być okazją do pokazania sukcesów tego organu pod jego światłym kierownictwem.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook