Jedynie prawda jest ciekawa

Maliszewski: PO znajduje się w wizerunkowym bagnie

08.08.2015

"Ewa Kopacz chce udowodnić, że to ona rządzi. Tymczasem ludzi nie interesuje to, jak premier ustala jedynki na listach PO” – mówi dr Maliszewski dla "GPC".

W „Gazecie Polskiej  Codzienne” ukazał się artykuł Jacka Liziniewicza, który pokazuje ogromne zmiany na listach wyborczych Platformy Obywatelskiej. Rewolucję skomentował Jan Rulewski, senator PO oraz dr hab. Norbert Maliszewski. 

„To przypomina trochę sytuację z kampanii prezydenckiej, kiedy nagłą woltę zrobił Bronisław Komorowski. Rozumiem panią premier i pomysł odsunięcia polityków, którzy są balastem, ale jednak jest ryzyko, że zostanie to źle odczytane przez elektorat . Wewnętrzne zamieszanie nie robi dobrego wrażenia. Pod tym względem przegrywamy z PiS do zera. W tamtej partii zupełna cisza. Żadnych przecieków. Bez gorączki i emocji” – mówi  „GPC” Rulewski. 

Zdanie to podtrzymuje dr hab. Norbert Maliszewski, z Uniwersytetu Warszawskiego. „Platforma po raz kolejny sprawia wrażenie, że zajmuje się jedynie sama sobą. To duży błąd, za który partia ta była wielokrotnie krytykowana. Teraz Ewa Kopacz chce udowodnić, że to ona rządzi. Tymczasem ludzi nie interesuje to, jak premier ustala jedynki na listach PO” – mówi dr Maliszewski.

I dodaje, że pojawienie się Schetyny na listach w Kielcach jest kompletnie bez sensu. „Takie ustawienie list, gdzie szefowie regionów znajdują się na dalszych miejscach, może prowadzić do pogłębienia wewnętrznych napięć. Baronowie będą musieli bić się o głosy, to może doprowadzić do sytuacji, że zamiast walczyć z konkurentami, kandydaci PO będą walczyli ze sobą” – podkreśla dr Maliszewski.

"PO znajduje się w wizerunkowym bagnie. Im bardziej się szamocze, tym głębiej się zapada. To może być bardzo niebezpieczne"- zaznacza Maliszewski.

GPC/es

fot. PAP/Radek Pietruszka

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

 8. 1270szcheternuydziewczonka 29.11.2017

  Niesamowita scena w kościele. Ta dziewczynka wzruszyła wszystkich

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook