Jedynie prawda jest ciekawa


Maleńczuk rozczarowany Polakami: Hipokryzja to nasza cecha narodowa

15.12.2014

„Polskie społeczeństwo brutalnieje i robi się coraz bardziej skrajne”.

Maciej Maleńczuk, kontrowersyjny piosenkarz i skandalista, przyznaje, że jest rozczarowany i zaniepokojony tym, co dzieje się Polakami. „Polskie społeczeństwo brutalnieje i robi się coraz bardziej skrajne. Ja te postawy czasem wyśmiewam, ale i konstatuje z przerażeniem. Nie ma środka. Tylko skrajności” - mówi Maleńczuk tygodnikowi „Wprost”.

Na uwagę, że to media naginają emocję, Maleńczuk wskazuje: „Skrajności się dopuszczają normalni luzie, tacy z samego środeczka. Przed nimi właśnie ostrzegam. Uwaga na normalnych ludzi!”

Mówiąc o oddziaływaniu mediów na Polaków tłumaczy: „Jeśli jesteś uzależniony od programów informacyjnych, a takich osób, zdaje się, jest wiele, to rzeczywiście możesz sobie wyrobić fałszywy pogląd na otaczającą rzeczywistość”.

Dodaje, że „warto czasem po prostu wyjść z domu” i „porozmawiać z normalnym człowiekiem”. Zastanawia się jednak, czy tacy Polacy jeszcze są.

Odnosząc się do tego, co dzieje się w polskim internecie Maleńczuk obraża wręcz Polaków. „Hipokryzja i wyparcie to nasze główne cechy narodowe. Ale chyba mam już dość bycia naczelnym propagandzistą i wystarczy mi tekstów odnoszących się do naszej rzeczywistości” - tłumaczy.

Maleńczuk wychwala w rozmowie życie na wsi i atmosferę, jaka panuje w Jodłowej, w której muzyk mieszka. Okazuje się np., że dzięki życiu na wsi piosenkarz zrozumiał rolę Kościoła w życiu publicznym. „Może to dziwnie zabrzmi, ale dopiero tam zrozumiałem rolę Kościoła, które w mieście nie rozumiałem. Teraz wiem, że jest na w mieście znacznie bardziej fasadowa. A tam jest wrośnięty w kulturę, obyczaj. Stwierdziłem, że jest potrzebny” - tłumaczy.

Jak widać nawet takiej postaci jak Maleńczuk wyjazd z miasta może otworzyć oczy na Kościół. Może warto zachęcić i innych?

TK
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook