Jedynie prawda jest ciekawa


Maleńczuk rozczarowany Polakami: Hipokryzja to nasza cecha narodowa

15.12.2014

„Polskie społeczeństwo brutalnieje i robi się coraz bardziej skrajne”.

Maciej Maleńczuk, kontrowersyjny piosenkarz i skandalista, przyznaje, że jest rozczarowany i zaniepokojony tym, co dzieje się Polakami. „Polskie społeczeństwo brutalnieje i robi się coraz bardziej skrajne. Ja te postawy czasem wyśmiewam, ale i konstatuje z przerażeniem. Nie ma środka. Tylko skrajności” - mówi Maleńczuk tygodnikowi „Wprost”.

Na uwagę, że to media naginają emocję, Maleńczuk wskazuje: „Skrajności się dopuszczają normalni luzie, tacy z samego środeczka. Przed nimi właśnie ostrzegam. Uwaga na normalnych ludzi!”

Mówiąc o oddziaływaniu mediów na Polaków tłumaczy: „Jeśli jesteś uzależniony od programów informacyjnych, a takich osób, zdaje się, jest wiele, to rzeczywiście możesz sobie wyrobić fałszywy pogląd na otaczającą rzeczywistość”.

Dodaje, że „warto czasem po prostu wyjść z domu” i „porozmawiać z normalnym człowiekiem”. Zastanawia się jednak, czy tacy Polacy jeszcze są.

Odnosząc się do tego, co dzieje się w polskim internecie Maleńczuk obraża wręcz Polaków. „Hipokryzja i wyparcie to nasze główne cechy narodowe. Ale chyba mam już dość bycia naczelnym propagandzistą i wystarczy mi tekstów odnoszących się do naszej rzeczywistości” - tłumaczy.

Maleńczuk wychwala w rozmowie życie na wsi i atmosferę, jaka panuje w Jodłowej, w której muzyk mieszka. Okazuje się np., że dzięki życiu na wsi piosenkarz zrozumiał rolę Kościoła w życiu publicznym. „Może to dziwnie zabrzmi, ale dopiero tam zrozumiałem rolę Kościoła, które w mieście nie rozumiałem. Teraz wiem, że jest na w mieście znacznie bardziej fasadowa. A tam jest wrośnięty w kulturę, obyczaj. Stwierdziłem, że jest potrzebny” - tłumaczy.

Jak widać nawet takiej postaci jak Maleńczuk wyjazd z miasta może otworzyć oczy na Kościół. Może warto zachęcić i innych?

TK
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook