Jedynie prawda jest ciekawa

Maleńczuk pluje na katolików: Polscy katolicy to hipokryci

22.01.2015

„Polski katolik ma zasady, których sam nie przestrzega, ale za to chętnie ocenia innych”.

Znany z przekraczania granic dobrego smaku piosenkarz Maciej Maleńczuk kolejny raz szokuje. W rozmowie z portalem dziennikpolski24.pl Maleńczuk przyznaje, że lubi prowokować. „Nie ukrywam, że znajduję w tym jakąś przyjemność. Na moim ramieniu siada wtedy taki mały diabełek-chochlik i namawia: „Jeszcze, jeszcze, patrz jak bierze!” (śmiech)” - mówi. Jak widać dla niego zło t temat do dobrych żartów.

Wydaje mu się również, że to on jest wzorem katolika i może krytykować innych. „Polacy ostatnio bardzo chętnie się obrażają i bardzo szybko ogarnia ich święte oburzenie. Kiedyś tego nie było. Staliśmy się bardziej papiescy od papieża. Polski katolik ma w sobie ten moralny pion, tę naturalną uczciwość i zasady, których sam nie przestrzega, ale za to chętnie ocenia innych” - uważa Maleńczuk. Być może miał na myśli siebie...

Jak się okazuje piosenkarz jest w poważnym kryzysie. W poszukiwaniu weny sięga nawet po tabloidy. „Ubzdurałem sobie, że wezmę się za to samo, za co biorą się tabloidy. Przecież ja bym nie wymyślił, że ktoś może trzymać dziecko w zamrażarce. Wiem, że Nick Cave pisał o podobnych rzeczach, pracując nad „Murder Ballads”. Poszedł do australijskich archiwów i trochę w nich posiedział. A polskie archiwa, kto wie, może nawet są lepsze od australijskich. (śmiech) To jest fascynujące, czyste zło. Satanizm, o którym czasem mówię, jest przy tym wszystkim jak dobry, wesoły diabełek, grzejący sobie nogi przy kominku i raz na jakiś czas pozwalający sobie na niewinną psotę” - twierdzi Maciej Maleńczuk.

Zdaje się, że Maleńczuk liczy na to, że jego coraz większy infantylizm przyciągnie do niego widzów.

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook