Jedynie prawda jest ciekawa


Maleńczuk: Nie lubię 11/11, w Polsce jest faszyzm!

14.11.2014

"Tęcza jest brzydka - należałoby tam postawić swastykę. I podpalić".

"W Polsce jest faszyzm - ten faszyzm jest w nas głęboko, jak choroba weneryczna - dżentelmen nie rozmawia o syfilisie, dżentelmen syfilis ma" - mówił w rozmowie z tvn24 Maciej Maleńczuk. 

Muzyk opowiadał na antenie stacji o swojej nowej płycie, którą lansuje kontrastem tęczy ze... swastyką. "Do jednego i drugiego jest mi dość daleko. Swastykę malują nawet małe dzieci. Prokuratorzy mieli rację - przecież ci, którzy go przyczepili mieli łyse głowy jak buddyjscy mnisi" - opowiadał. 

Maleńczuk w dość... frywolnym stylu opowiadał, dlaczego uważa swastykę za znak, który go interesuje i prowokuje. "Uważam, że swastykę należałoby odbrązowić, przywrócić jej hinduski charakter. (...) Wydałem płytę, chcę ją sprzedać, a faszyzm nie ma prawa się odradzać w takim kraju jak Polska. (...) Tęcza jest brzydka - należałoby tam postawić swastykę. Mam taką wizję - jak swasta płonie... W głębi duszy niejeden z nas jest faszystą" - opowiadał. 

Odniósł się też do rocznicy 11 listopada. "Nie podobał mi się 11 listopada. Ta tradycja już się tak przyjęła - że zawsze 11/11 będziemy dymić . Ja za bardzo nie lubię tego święta, moglibyśmy świętować 4 czerwca. A chuligaństwo? Nigdy się nie skończy" - mówił Maleńczuk.

I dodawał: "Mój patriotyzm nie daje mi zasnąć, najbardziej się boję normalnych ludzi, tych w garniturach. Oni nagle biorą wielką łapówkę... Boję się ich hipokryzji, chciałbym, żeby ludzie byli szczerzy, by Polacy byli najlepszymi ludźmi na świecie. Jest o co walczyć - dobrze być żołnierzem w ukochanej armii. Ja walczę pieśnią. Na sercu leży mi mój kraj - sam kraj jest w porządku, z ludźmi czasem są kłopoty" - kończył.

LL


Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook