Jedynie prawda jest ciekawa

Maleńczuk: Nie lubię 11/11, w Polsce jest faszyzm!

14.11.2014

"Tęcza jest brzydka - należałoby tam postawić swastykę. I podpalić".

"W Polsce jest faszyzm - ten faszyzm jest w nas głęboko, jak choroba weneryczna - dżentelmen nie rozmawia o syfilisie, dżentelmen syfilis ma" - mówił w rozmowie z tvn24 Maciej Maleńczuk. 

Muzyk opowiadał na antenie stacji o swojej nowej płycie, którą lansuje kontrastem tęczy ze... swastyką. "Do jednego i drugiego jest mi dość daleko. Swastykę malują nawet małe dzieci. Prokuratorzy mieli rację - przecież ci, którzy go przyczepili mieli łyse głowy jak buddyjscy mnisi" - opowiadał. 

Maleńczuk w dość... frywolnym stylu opowiadał, dlaczego uważa swastykę za znak, który go interesuje i prowokuje. "Uważam, że swastykę należałoby odbrązowić, przywrócić jej hinduski charakter. (...) Wydałem płytę, chcę ją sprzedać, a faszyzm nie ma prawa się odradzać w takim kraju jak Polska. (...) Tęcza jest brzydka - należałoby tam postawić swastykę. Mam taką wizję - jak swasta płonie... W głębi duszy niejeden z nas jest faszystą" - opowiadał. 

Odniósł się też do rocznicy 11 listopada. "Nie podobał mi się 11 listopada. Ta tradycja już się tak przyjęła - że zawsze 11/11 będziemy dymić . Ja za bardzo nie lubię tego święta, moglibyśmy świętować 4 czerwca. A chuligaństwo? Nigdy się nie skończy" - mówił Maleńczuk.

I dodawał: "Mój patriotyzm nie daje mi zasnąć, najbardziej się boję normalnych ludzi, tych w garniturach. Oni nagle biorą wielką łapówkę... Boję się ich hipokryzji, chciałbym, żeby ludzie byli szczerzy, by Polacy byli najlepszymi ludźmi na świecie. Jest o co walczyć - dobrze być żołnierzem w ukochanej armii. Ja walczę pieśnią. Na sercu leży mi mój kraj - sam kraj jest w porządku, z ludźmi czasem są kłopoty" - kończył.

LL


CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook