Jedynie prawda jest ciekawa


Maleńczuk: Nie lubię 11/11, w Polsce jest faszyzm!

14.11.2014

"Tęcza jest brzydka - należałoby tam postawić swastykę. I podpalić".

"W Polsce jest faszyzm - ten faszyzm jest w nas głęboko, jak choroba weneryczna - dżentelmen nie rozmawia o syfilisie, dżentelmen syfilis ma" - mówił w rozmowie z tvn24 Maciej Maleńczuk. 

Muzyk opowiadał na antenie stacji o swojej nowej płycie, którą lansuje kontrastem tęczy ze... swastyką. "Do jednego i drugiego jest mi dość daleko. Swastykę malują nawet małe dzieci. Prokuratorzy mieli rację - przecież ci, którzy go przyczepili mieli łyse głowy jak buddyjscy mnisi" - opowiadał. 

Maleńczuk w dość... frywolnym stylu opowiadał, dlaczego uważa swastykę za znak, który go interesuje i prowokuje. "Uważam, że swastykę należałoby odbrązowić, przywrócić jej hinduski charakter. (...) Wydałem płytę, chcę ją sprzedać, a faszyzm nie ma prawa się odradzać w takim kraju jak Polska. (...) Tęcza jest brzydka - należałoby tam postawić swastykę. Mam taką wizję - jak swasta płonie... W głębi duszy niejeden z nas jest faszystą" - opowiadał. 

Odniósł się też do rocznicy 11 listopada. "Nie podobał mi się 11 listopada. Ta tradycja już się tak przyjęła - że zawsze 11/11 będziemy dymić . Ja za bardzo nie lubię tego święta, moglibyśmy świętować 4 czerwca. A chuligaństwo? Nigdy się nie skończy" - mówił Maleńczuk.

I dodawał: "Mój patriotyzm nie daje mi zasnąć, najbardziej się boję normalnych ludzi, tych w garniturach. Oni nagle biorą wielką łapówkę... Boję się ich hipokryzji, chciałbym, żeby ludzie byli szczerzy, by Polacy byli najlepszymi ludźmi na świecie. Jest o co walczyć - dobrze być żołnierzem w ukochanej armii. Ja walczę pieśnią. Na sercu leży mi mój kraj - sam kraj jest w porządku, z ludźmi czasem są kłopoty" - kończył.

LL


Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook