Jedynie prawda jest ciekawa


Maleńczuk: Kukiz zgłupiał na Wiejskiej

08.10.2016

„Bliski zawału prezes trybunału/ Święta nasza racja po co ludziom demokracja/ Sowiecka, świecka komisja Wenecka/ Niech ona poznaje nadwiślańskie obyczaje” – śpiewa w najnowszej piosence pt. „Fajnie” Maciej Maleńczuk. Dlaczego ją napisał? Dowiadujemy się z rozmowy w TVN24, w której najbardziej dostało się… Pawłowi Kukizowi.

„Dwa miesiące temu, jak dowiedziałem się, że Piotr i Paweł, Liroy i Kukiz chcą zrobić piosenkę opartą na tekstach które zasłyszeli w parlamencie, to się przeraziłem, że za chwilę to się stanie nieaktualne, przyspieszyłem prace i wypuściłem piosenkę” – zdradził piosenkarz. 

„Wiadomo mniej więcej po której stoję stronie, ale demokratycznie przywalam wszystkim” – mówił zadowolony Maleńczuk. 

Co było kroplą, która przelała szalę goryczy i zmusiła piosenkarza do popełnienia tego utworu? „Czarę goryczy wylewają wypowiedzi Pawła Kukiza, mojego kolegi z dawnych lat, który zawsze wydawał mi się jednym z najbardziej wyszczekanych, inteligentnych i elokwentnych ludzi w show biznesie. Kiedy tylko stanął w szeregu razem z tymi wszystkimi ludźmi w parlamencie, którzy żyją z gadania, nagle okazuje się, że nie potrafi skleić jednego zdania” – ocenił artysta. 

„Nie wiem co się z nimi dzieje. Czy to na Wiejskiej tak ludzie głupieją? Czy po prostu zawsze był durniem?” – skomentował ostro. 

Maleńczuk w rozmowie skupił się Kukizie i Liroyu, którym zarzucił utratę artystycznej wolności. 

„Poukrywali swoje tatuaże, pozakładali garnitury, pochowali łańcuszki, przestali machać rączkami. Jak Paweł mówi, że jest artystą, to mnie ogarnia pusty śmiech, bo jest łysiejącym panem w garniturku, a nie artystą, to samo Liroy” – mówił. 

Maleńczuk odniósł się również do kontrowersyjnych słów Kukiza w kontekście liberalizacji ustawy antyaborcyjnej. Poseł powiedział: „Nie mogę zgodzić się ze względów etycznych na projekt, który mówi: róbta, co chceta ze swoim dzieckiem, bo to moje ciało. Trzeba było zdawać sobie sprawę, komu się dawało to ciało i kiedy się dawało, i jak się dawało, że się nie rozleciało”. 

Maleńczk nie zostawił na nim suchej nitki. „Co ten Paweł opowiada?! Z rana przyszły mu jakieś rymy?” – pytał piosenkarz. „W jaki sposób chce być skuteczny, skoro wykonuje polecenia Kaczyńskiego? To nie jest żadna wolność (…) to jest uległość i podległość” – mówił. „W sprawach miłości, sprawach seksu nie ma kompromisów, ludzie idą na całość” – dodał Maleńczuk. 

Na koniec, na naprawdę niskim poziomie, skierował słowa do Kukiza: „Paweł, lecisz lotem koszącym, za chwilę zawadzisz o brzozę”. 

ak/TVN24

[fot. YouTube/Superstacja]
 

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook