Jedynie prawda jest ciekawa


Maleńczuk: Kukiz zgłupiał na Wiejskiej

08.10.2016

„Bliski zawału prezes trybunału/ Święta nasza racja po co ludziom demokracja/ Sowiecka, świecka komisja Wenecka/ Niech ona poznaje nadwiślańskie obyczaje” – śpiewa w najnowszej piosence pt. „Fajnie” Maciej Maleńczuk. Dlaczego ją napisał? Dowiadujemy się z rozmowy w TVN24, w której najbardziej dostało się… Pawłowi Kukizowi.

„Dwa miesiące temu, jak dowiedziałem się, że Piotr i Paweł, Liroy i Kukiz chcą zrobić piosenkę opartą na tekstach które zasłyszeli w parlamencie, to się przeraziłem, że za chwilę to się stanie nieaktualne, przyspieszyłem prace i wypuściłem piosenkę” – zdradził piosenkarz. 

„Wiadomo mniej więcej po której stoję stronie, ale demokratycznie przywalam wszystkim” – mówił zadowolony Maleńczuk. 

Co było kroplą, która przelała szalę goryczy i zmusiła piosenkarza do popełnienia tego utworu? „Czarę goryczy wylewają wypowiedzi Pawła Kukiza, mojego kolegi z dawnych lat, który zawsze wydawał mi się jednym z najbardziej wyszczekanych, inteligentnych i elokwentnych ludzi w show biznesie. Kiedy tylko stanął w szeregu razem z tymi wszystkimi ludźmi w parlamencie, którzy żyją z gadania, nagle okazuje się, że nie potrafi skleić jednego zdania” – ocenił artysta. 

„Nie wiem co się z nimi dzieje. Czy to na Wiejskiej tak ludzie głupieją? Czy po prostu zawsze był durniem?” – skomentował ostro. 

Maleńczuk w rozmowie skupił się Kukizie i Liroyu, którym zarzucił utratę artystycznej wolności. 

„Poukrywali swoje tatuaże, pozakładali garnitury, pochowali łańcuszki, przestali machać rączkami. Jak Paweł mówi, że jest artystą, to mnie ogarnia pusty śmiech, bo jest łysiejącym panem w garniturku, a nie artystą, to samo Liroy” – mówił. 

Maleńczuk odniósł się również do kontrowersyjnych słów Kukiza w kontekście liberalizacji ustawy antyaborcyjnej. Poseł powiedział: „Nie mogę zgodzić się ze względów etycznych na projekt, który mówi: róbta, co chceta ze swoim dzieckiem, bo to moje ciało. Trzeba było zdawać sobie sprawę, komu się dawało to ciało i kiedy się dawało, i jak się dawało, że się nie rozleciało”. 

Maleńczk nie zostawił na nim suchej nitki. „Co ten Paweł opowiada?! Z rana przyszły mu jakieś rymy?” – pytał piosenkarz. „W jaki sposób chce być skuteczny, skoro wykonuje polecenia Kaczyńskiego? To nie jest żadna wolność (…) to jest uległość i podległość” – mówił. „W sprawach miłości, sprawach seksu nie ma kompromisów, ludzie idą na całość” – dodał Maleńczuk. 

Na koniec, na naprawdę niskim poziomie, skierował słowa do Kukiza: „Paweł, lecisz lotem koszącym, za chwilę zawadzisz o brzozę”. 

ak/TVN24

[fot. YouTube/Superstacja]
 

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook