Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Maleńczuk cierpi na antykościelną paranoję? „Dręczy mnie to”

08.01.2015

„Katolicyzm, Bóg, wiara to mój konik. Nie mogę uwierzyć, że ludzie dali się aż tak nabrać...”

Maciej Maleńczuk, muzyk i skandalista, ma zdaje się jakiś problem. Jego ostatni wywiad dla portalu Styl.pl przypomina zapis antykościelnej paranoi.

„Nie znosiłem krótkich spodenek i najgorszym dniem mojego życia była Pierwsza Komunia Święta. Prawdopodobnie wtedy zostałem satanistą. Być artystą i nie wierzyć w nic - tak się nie da, potrzebuję tej transcendencji. Wiem, że tego nie ma, ale potrzebuję zwrócić się do jakiejś siły wyższej” - opowiada swoje bzdury muzyk.

Dodaje, że „dręczy go katolicyzm”. „Dręczy mnie ta sprawa. Katolicyzm, Bóg, wiara w niego, religie to mój konik. Bo do tej pory nie mogę uwierzyć, że ludzie dali się aż tak nabrać” - obraża Maleńczuk katolików. Wskazał, że on woli pogańskie wierzenia. „Mnie się podoba afrykańskie podejście. Tam przyjmują każdą religię. Potrafią obok siebie postawić Matkę Boską i swoje bóstwa. Jak mi się benzyna kończy w baku, też potrafię czasem modły odprawiać” - przekonuje. Zazancza, że gdyby jego dzieciom stało się coś złego, to modliłby się na poważnie. „A nie daj Boże, gdyby zachorowało mi dziecko - modliłbym się. Ja się tego nie wypieram. W sytuacji krytycznej, jak nie będę miał się do kogo odnieść, będę się modlił, mimo że mój pragmatyczny umysł mówi mi, że tego nie ma” - mówi.

Jego przemyślenia na temat Boga i diabła są wyjątkowo infantylne. „Diabeł to był jeden z ważniaków w niebie, był aniołem, ale został strącony, bo się sprzeciwił. Podoba mi się to, że się sprzeciwił i że został strącony tu, na ziemię. Trudno jest do Boga zwracać się: „Czy ja bym nie mógł zarabiać chociaż 1000 zł więcej na miesiąc, bo nie daję rady?”. A diabeł tak nie powie, tylko ci tego tysiaka podrzuci. Bo on jest od takich drobnych spraw. Wiesz, o co chodzi? Góry są wysokie, a cesarz daleko. W związku z tym wznoszenie modłów do góry nie ma sensu, bo nie są słyszalne. A tu gdzieś za miedzą siedzi sobie taki mały polski diabełek, jakiś Rokita - może komuś mleko zwarzy czy oponę przekłuje. Ale wydaje mi się, że przydałby się nam taki mniejszy, bliższy Bóg. Taki może trochę nawet ułomny…” — zastanawia się.

Z racji sposobu wypowiadania się Maleńczuka rozmowa utrzymana jest na bardzo niskim i miałkim poziomie. Na uwagę dziennikarza, że jedna z jego opowieści jest dziecinna muzyk wskazuje: „Do pewnego stopnia tak jest. Chcąc być artystą, nie można do końca wydorośleć. Może jestem niedorozwinięty… może tak być (śmiech)”.

Rzeczywiście, widząc absurdy wygadywane przez Maleńczuka można uznać, że tak właśnie chce on być postrzegany...

ez
[Fot. Youtube.pl]

Słowa kluczowe:

Polska

,

polityka

,

rząd

,

Kościół Katolicki

Warto poczytać

 1. mid-17118019 20.01.2017

  Premier: „Tabory się podciągnęły”

  „Wydarzenia, które miały miejsce, nie budzą wątpliwości, że chodziło o przejęcie władzy”.

 2. rziemkiewiczchlodnymokiemtvreo 20.01.2017

  Ziemkiewicz: „Wszyscy strasznie boją się Trumpa”

  „Jest przerażenie, że prezydentem USA zostaje człowiek, na którego Putin ma haki”.

 3. kanowsdgadh 19.01.2017

  Kanownik: Jesteśmy za najbardziej radykalnymi środkami ws. VAT . WYWIAD

  Każdy miesiąc opóźnienia to są setki milionów złotych, które wypływają z budżetu państwa do oszustów.

 4. stycznio 19.01.2017

  "wSieci Historii": Jak się biliśmy w Powstaniu Styczniowym?

  Tematem miesiąca nowego wydania miesięcznika „wSieci Historii” są nieznane epizody powstańców walczących o niepodległość w 1863 roku.

 5. bielus 19.01.2017

  Bielan we "wSieci": Szaleńcza opozycja przegrała

  Wicemarszałek Senatu Adam Bielan w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi mówi o istocie konfliktu toczącego się w Sejmie i dalszych krokach rządu we wprowadzaniu dobrej zmiany.

 6. swit 19.01.2017

  Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

  Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty.

 7. 70cdb516e4b14756914fa91facf4656b 18.01.2017

  Jakubiak: Partie bez idei zawsze tak kończą

  „Przedstawiciele części opozycji niedługo sami się zaorają. W kłamstwach, niedopowiedzeniach, matactwach”.

 8. kostrzewa-zorbaswSieci 18.01.2017

  Kostrzewa-Zorbas we „wSieci”: Po pierwsze – odstraszanie

  „Skuteczne odstraszanie zapobiega wybuchowi zbrojnego konfliktu” – zauważa ekspert.

Facebook