Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Malejonek: Ukraińcy wierzą, że będą wolni

20.02.2015

„Ludzie, których znam, nie żałują Majdanu, bo Ukraina nie jest dziś taka sama. Wierzą, że wejdą do Europy, będą bezpieczni i wolni” - mówił na antenie TVN muzyk Dariusz Malejonek, który przed rokiem występował na ukraińskim Majdanie.

Lider zespołu Maleo Reggae Rockers podkreślił, że cały czas powraca myślami do wydarzeń, które miały miejsce 20 lutego 2014 r. w Kijowie, a on sam utrzymuje kontakt z ukraińskimi muzykami.

„Staramy się wspierać tych ludzi, bo oni są w trudniej sytuacji. Koncerty na Ukrainie to teraz luksus, i wszyscy ci muzycy mają bardzo trudną sytuację. Staramy się załatwiać im grania w Polsce” - powiedział Malejonek.

Muzyk zaznaczył, że ludzie, którzy zbierali się na Majdanie, czują się Europejczykami. To dzięki nim Ukraina jeszcze nie poddała się Rosji.

„Duma z bycia Ukraińcem, Europejczykiem, jest zupełnie na innym poziomie świadomości. Ci ludzie wierzą, mimo tego co się dzieje, że wejdą do Europy, będą bezpieczni i wolni” - podkreślił Dariusz Malejonek apelując o wsparcie dla Ukrainy.

bzm/tvn24.pl

[fot. Stefczyk.tv]

Słowa kluczowe:

lider

,

Kijów

,

Ukraina

,

Polska

,

ludzie

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook