Jedynie prawda jest ciekawa


Malejonek: Rosjanie są mistrzami kłamstwa

01.04.2014

"Zachodni politycy łudzą się, że mają przewidywalnego partnera, z którym mogą rozmawiać" - przekonuje muzyk, który przez wiele tygodni przebywał na barykadach Majdanu.

Dariusz Malejonek, muzyk, który przez kilka dni przebywał na ukraińskim Majdanie mówił w porannej audycji radia Wnet o tym, że Ukraińcy zasługują na to, by żyć w wolnym kraju. "Bardzo bym chciał żeby na Ukrainie nie zwyciężył Ławrow czy Carry tylko naród ukraiński. Pokazali już wielką determinację i zasługują na to, by żyć w wolnej Europie" - przekonywał Malejonek.

W rozmowie powróciła również kwestia agresywnej polityki i propagandy uprawianych przez reżim Władimira Putina. Zdaniem muzyka europejskich polityków cechuje zbyt duża łatwowierność: "Zachodni politycy łudzą się, że mają przewidywalnego partnera, z którym mogą rozmawiać. Ktoś mi ostatnio powiedział, że Lenin w jednym ze swoich dzieł napisał, że my nie szukamy prawdy tylko my ją tworzymy. To właśnie robią i Putin i Ławrow. Oni cały czas kłamią, łżą. To jest wojna na dezinformację, w której Rosjanie są perfekcyjni. (…). Ukraina niestety stała się obecnie zakładnikiem wielkich mocarstw. Z jednej strony USA, z drugiej Moskwa – mówił lider Maleo Reggae Rockers.

Malejonek wspominał także swoją wizytę na ukraińskim Majdanie: "Doświadczyłem tego wszystkiego, co tam się działo - jestem pod wielkim wrażeniem. (...) Cały czas mam nadzieję, że Majdan zwycięży, bo to, co się tam działo i te kilka dni, które spędziłem na barykadach, gdy widziałem zdeterminowanych ludzi walczących o wolność... Widziałem tam jedność i mam nadzieję, że Ukraina da radę" - zakończył muzyk.

Całość rozmowy do odsłuchania na stronach Radia Wnet. 

LL

[Fot. materiały prasowe]

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku. 

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook