Jedynie prawda jest ciekawa


Malejonek: Rosjanie są mistrzami kłamstwa

01.04.2014

"Zachodni politycy łudzą się, że mają przewidywalnego partnera, z którym mogą rozmawiać" - przekonuje muzyk, który przez wiele tygodni przebywał na barykadach Majdanu.

Dariusz Malejonek, muzyk, który przez kilka dni przebywał na ukraińskim Majdanie mówił w porannej audycji radia Wnet o tym, że Ukraińcy zasługują na to, by żyć w wolnym kraju. "Bardzo bym chciał żeby na Ukrainie nie zwyciężył Ławrow czy Carry tylko naród ukraiński. Pokazali już wielką determinację i zasługują na to, by żyć w wolnej Europie" - przekonywał Malejonek.

W rozmowie powróciła również kwestia agresywnej polityki i propagandy uprawianych przez reżim Władimira Putina. Zdaniem muzyka europejskich polityków cechuje zbyt duża łatwowierność: "Zachodni politycy łudzą się, że mają przewidywalnego partnera, z którym mogą rozmawiać. Ktoś mi ostatnio powiedział, że Lenin w jednym ze swoich dzieł napisał, że my nie szukamy prawdy tylko my ją tworzymy. To właśnie robią i Putin i Ławrow. Oni cały czas kłamią, łżą. To jest wojna na dezinformację, w której Rosjanie są perfekcyjni. (…). Ukraina niestety stała się obecnie zakładnikiem wielkich mocarstw. Z jednej strony USA, z drugiej Moskwa – mówił lider Maleo Reggae Rockers.

Malejonek wspominał także swoją wizytę na ukraińskim Majdanie: "Doświadczyłem tego wszystkiego, co tam się działo - jestem pod wielkim wrażeniem. (...) Cały czas mam nadzieję, że Majdan zwycięży, bo to, co się tam działo i te kilka dni, które spędziłem na barykadach, gdy widziałem zdeterminowanych ludzi walczących o wolność... Widziałem tam jedność i mam nadzieję, że Ukraina da radę" - zakończył muzyk.

Całość rozmowy do odsłuchania na stronach Radia Wnet. 

LL

[Fot. materiały prasowe]

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku. 

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook