Jedynie prawda jest ciekawa


Malejonek: Rosjanie są mistrzami kłamstwa

01.04.2014

"Zachodni politycy łudzą się, że mają przewidywalnego partnera, z którym mogą rozmawiać" - przekonuje muzyk, który przez wiele tygodni przebywał na barykadach Majdanu.

Dariusz Malejonek, muzyk, który przez kilka dni przebywał na ukraińskim Majdanie mówił w porannej audycji radia Wnet o tym, że Ukraińcy zasługują na to, by żyć w wolnym kraju. "Bardzo bym chciał żeby na Ukrainie nie zwyciężył Ławrow czy Carry tylko naród ukraiński. Pokazali już wielką determinację i zasługują na to, by żyć w wolnej Europie" - przekonywał Malejonek.

W rozmowie powróciła również kwestia agresywnej polityki i propagandy uprawianych przez reżim Władimira Putina. Zdaniem muzyka europejskich polityków cechuje zbyt duża łatwowierność: "Zachodni politycy łudzą się, że mają przewidywalnego partnera, z którym mogą rozmawiać. Ktoś mi ostatnio powiedział, że Lenin w jednym ze swoich dzieł napisał, że my nie szukamy prawdy tylko my ją tworzymy. To właśnie robią i Putin i Ławrow. Oni cały czas kłamią, łżą. To jest wojna na dezinformację, w której Rosjanie są perfekcyjni. (…). Ukraina niestety stała się obecnie zakładnikiem wielkich mocarstw. Z jednej strony USA, z drugiej Moskwa – mówił lider Maleo Reggae Rockers.

Malejonek wspominał także swoją wizytę na ukraińskim Majdanie: "Doświadczyłem tego wszystkiego, co tam się działo - jestem pod wielkim wrażeniem. (...) Cały czas mam nadzieję, że Majdan zwycięży, bo to, co się tam działo i te kilka dni, które spędziłem na barykadach, gdy widziałem zdeterminowanych ludzi walczących o wolność... Widziałem tam jedność i mam nadzieję, że Ukraina da radę" - zakończył muzyk.

Całość rozmowy do odsłuchania na stronach Radia Wnet. 

LL

[Fot. materiały prasowe]

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku. 

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook