Jedynie prawda jest ciekawa

Makowski: Nie wiem, czy rządzi tu premier czy prezydent

28.12.2014

Publicysta tygodnika "wSieci" Ryszard Makowski, który był gościem programu "Polityczna kawa" emitowanego na antenie Telewizji Republika, zauważył, że przeszłość Bronisława Komorowskiego może budzić pewne podejrzenia.

Gośćmi Michała Rachonia byli również satyryk i publicysta Marcin Wolski, a także autor bloga blogpublika.pl, Cezary Krzysztopa.

„Wszystkie sznurki w tej chwili kończą się w 'dużym pałacu', wskazuje na to chociażby obecność Grzegorza Schetyny” - powiedział bloger. 

Do jego słów odniósł się Ryszard Makowski.  „Ja nie wiem kto tutaj rządzi, czy pani premier czy pan prezydent” - powiedział publicysta tygodnika „wSieci”. Makowski zwrócił uwagę, że "za prezydentem Komorowski ciągną się jakieś (...) niedopowiedziane rzeczy". „U nas każdy polityk ma życiorys zrobiony pięknie” - podkreślił felietonista największego tygodnika konserwatywnego w Polsce.

Goście „Politycznej kawy” odnieśli się również do sytuacji międzynarodowej. 

„Z punktu widzenia Polaka, im słabsza Rosja tym lepiej dla Polaków” - powiedział Marcin Wolski. Publicysta zauważył, że całość działań Rosji na Ukrainie pokazuje słabość Moskwy, która nie jest w stanie bezproblemowo zrealizować swoich planów względem sąsiedniego państwa.

„Ukraińcy pokazali nam Polakom (...) w jaki sposób możemy mieć wpływ na bieg wydarzeń” - stwierdził Krysztopa. Bloger zauważył, że walka narodu ukraińskiego z separatystami pokazuje, że można mieć wpływ na losy swojego kraju. „Ukraińcy dokonali w ciągu tego roku, tego co my przez cała transformację” - dodał  Marcin Wolski. 

Komentatorzy odnieśli się również do sytuacji w Polsce. Zgodnie zauważyli, że wielki sprzeciw społeczny nie jest możliwy, ponieważ wielu naszych rodaków wyjechało z kraju. 

„Wszystkie rewolucje wynikają z wyżu demograficznego, nasz wyż demokratyczny jest 'wyeksportowany'. (...) Ludzie przestali sobie zadawać pytania” - powiedział Wolski.

gah/telewizjarepublika.pl

[fot. M. Czutko]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook