Jedynie prawda jest ciekawa

Makowski: Nie wiem, czy rządzi tu premier czy prezydent

28.12.2014

Publicysta tygodnika "wSieci" Ryszard Makowski, który był gościem programu "Polityczna kawa" emitowanego na antenie Telewizji Republika, zauważył, że przeszłość Bronisława Komorowskiego może budzić pewne podejrzenia.

Gośćmi Michała Rachonia byli również satyryk i publicysta Marcin Wolski, a także autor bloga blogpublika.pl, Cezary Krzysztopa.

„Wszystkie sznurki w tej chwili kończą się w 'dużym pałacu', wskazuje na to chociażby obecność Grzegorza Schetyny” - powiedział bloger. 

Do jego słów odniósł się Ryszard Makowski.  „Ja nie wiem kto tutaj rządzi, czy pani premier czy pan prezydent” - powiedział publicysta tygodnika „wSieci”. Makowski zwrócił uwagę, że "za prezydentem Komorowski ciągną się jakieś (...) niedopowiedziane rzeczy". „U nas każdy polityk ma życiorys zrobiony pięknie” - podkreślił felietonista największego tygodnika konserwatywnego w Polsce.

Goście „Politycznej kawy” odnieśli się również do sytuacji międzynarodowej. 

„Z punktu widzenia Polaka, im słabsza Rosja tym lepiej dla Polaków” - powiedział Marcin Wolski. Publicysta zauważył, że całość działań Rosji na Ukrainie pokazuje słabość Moskwy, która nie jest w stanie bezproblemowo zrealizować swoich planów względem sąsiedniego państwa.

„Ukraińcy pokazali nam Polakom (...) w jaki sposób możemy mieć wpływ na bieg wydarzeń” - stwierdził Krysztopa. Bloger zauważył, że walka narodu ukraińskiego z separatystami pokazuje, że można mieć wpływ na losy swojego kraju. „Ukraińcy dokonali w ciągu tego roku, tego co my przez cała transformację” - dodał  Marcin Wolski. 

Komentatorzy odnieśli się również do sytuacji w Polsce. Zgodnie zauważyli, że wielki sprzeciw społeczny nie jest możliwy, ponieważ wielu naszych rodaków wyjechało z kraju. 

„Wszystkie rewolucje wynikają z wyżu demograficznego, nasz wyż demokratyczny jest 'wyeksportowany'. (...) Ludzie przestali sobie zadawać pytania” - powiedział Wolski.

gah/telewizjarepublika.pl

[fot. M. Czutko]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook