Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Makowski: Nie wiem, czy rządzi tu premier czy prezydent

28.12.2014

Publicysta tygodnika "wSieci" Ryszard Makowski, który był gościem programu "Polityczna kawa" emitowanego na antenie Telewizji Republika, zauważył, że przeszłość Bronisława Komorowskiego może budzić pewne podejrzenia.

Gośćmi Michała Rachonia byli również satyryk i publicysta Marcin Wolski, a także autor bloga blogpublika.pl, Cezary Krzysztopa.

„Wszystkie sznurki w tej chwili kończą się w 'dużym pałacu', wskazuje na to chociażby obecność Grzegorza Schetyny” - powiedział bloger. 

Do jego słów odniósł się Ryszard Makowski.  „Ja nie wiem kto tutaj rządzi, czy pani premier czy pan prezydent” - powiedział publicysta tygodnika „wSieci”. Makowski zwrócił uwagę, że "za prezydentem Komorowski ciągną się jakieś (...) niedopowiedziane rzeczy". „U nas każdy polityk ma życiorys zrobiony pięknie” - podkreślił felietonista największego tygodnika konserwatywnego w Polsce.

Goście „Politycznej kawy” odnieśli się również do sytuacji międzynarodowej. 

„Z punktu widzenia Polaka, im słabsza Rosja tym lepiej dla Polaków” - powiedział Marcin Wolski. Publicysta zauważył, że całość działań Rosji na Ukrainie pokazuje słabość Moskwy, która nie jest w stanie bezproblemowo zrealizować swoich planów względem sąsiedniego państwa.

„Ukraińcy pokazali nam Polakom (...) w jaki sposób możemy mieć wpływ na bieg wydarzeń” - stwierdził Krysztopa. Bloger zauważył, że walka narodu ukraińskiego z separatystami pokazuje, że można mieć wpływ na losy swojego kraju. „Ukraińcy dokonali w ciągu tego roku, tego co my przez cała transformację” - dodał  Marcin Wolski. 

Komentatorzy odnieśli się również do sytuacji w Polsce. Zgodnie zauważyli, że wielki sprzeciw społeczny nie jest możliwy, ponieważ wielu naszych rodaków wyjechało z kraju. 

„Wszystkie rewolucje wynikają z wyżu demograficznego, nasz wyż demokratyczny jest 'wyeksportowany'. (...) Ludzie przestali sobie zadawać pytania” - powiedział Wolski.

gah/telewizjarepublika.pl

[fot. M. Czutko]

Słowa kluczowe:

blog

,

goście

,

Grzegorz Schetyna

Warto poczytać

 1. siwsieci 28.05.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  Tygodnik „wSieci” ujawnia, że za atakiem na festiwal w Opolu stoją wielkie interesy prywatnych telewizji i kolejna próba uderzenia w Prawo i Sprawiedliwość.

 2. sasekk 28.05.2017

  Sasin: Dzięki Bogu Komorowski nie jest prezydentem

  Poseł Prawa i Sprawiedliwości o wypowiedzi byłego prezydenta.

 3. jachnikSI 28.05.2017

  Kukiz'15 do PO: Przyjmijcie uchodźców do własnego domu

  "Jeśli PO i N uważa, że powinno się przyjmować uchodźców, to zacznijcie od siebie. Przyjmijcie do własnego domu" - powiedział w programie "Woronicza 17" Jerzy Jachnik z Kukiz’15.

 4. woronicza17SI 28.05.2017

  Min. Kownacki mocno do opozycji

  "Jaką trzeba być opozycją, by co roku osłabiać pozycję polskiego rządu?" - pytał wiceminister obrony narodowej na antenie TVP Info w programie "Woronicza 17".

 5. rybafratriaSI 28.05.2017

  Prof. Ryba: Trump nie bawi się w gierki

  "Donald Trump jest kimś w rodzaju kowboja, czyli nie bawi się w pewne procedury dyplomatyczne i upiększanie rzeczywistości".

 6. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 7. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 8. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook