Jedynie prawda jest ciekawa


Makowski: Nie wiem, czy rządzi tu premier czy prezydent

28.12.2014

Publicysta tygodnika "wSieci" Ryszard Makowski, który był gościem programu "Polityczna kawa" emitowanego na antenie Telewizji Republika, zauważył, że przeszłość Bronisława Komorowskiego może budzić pewne podejrzenia.

Gośćmi Michała Rachonia byli również satyryk i publicysta Marcin Wolski, a także autor bloga blogpublika.pl, Cezary Krzysztopa.

„Wszystkie sznurki w tej chwili kończą się w 'dużym pałacu', wskazuje na to chociażby obecność Grzegorza Schetyny” - powiedział bloger. 

Do jego słów odniósł się Ryszard Makowski.  „Ja nie wiem kto tutaj rządzi, czy pani premier czy pan prezydent” - powiedział publicysta tygodnika „wSieci”. Makowski zwrócił uwagę, że "za prezydentem Komorowski ciągną się jakieś (...) niedopowiedziane rzeczy". „U nas każdy polityk ma życiorys zrobiony pięknie” - podkreślił felietonista największego tygodnika konserwatywnego w Polsce.

Goście „Politycznej kawy” odnieśli się również do sytuacji międzynarodowej. 

„Z punktu widzenia Polaka, im słabsza Rosja tym lepiej dla Polaków” - powiedział Marcin Wolski. Publicysta zauważył, że całość działań Rosji na Ukrainie pokazuje słabość Moskwy, która nie jest w stanie bezproblemowo zrealizować swoich planów względem sąsiedniego państwa.

„Ukraińcy pokazali nam Polakom (...) w jaki sposób możemy mieć wpływ na bieg wydarzeń” - stwierdził Krysztopa. Bloger zauważył, że walka narodu ukraińskiego z separatystami pokazuje, że można mieć wpływ na losy swojego kraju. „Ukraińcy dokonali w ciągu tego roku, tego co my przez cała transformację” - dodał  Marcin Wolski. 

Komentatorzy odnieśli się również do sytuacji w Polsce. Zgodnie zauważyli, że wielki sprzeciw społeczny nie jest możliwy, ponieważ wielu naszych rodaków wyjechało z kraju. 

„Wszystkie rewolucje wynikają z wyżu demograficznego, nasz wyż demokratyczny jest 'wyeksportowany'. (...) Ludzie przestali sobie zadawać pytania” - powiedział Wolski.

gah/telewizjarepublika.pl

[fot. M. Czutko]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook