Jedynie prawda jest ciekawa

Makowski: Duda wyrasta ponad poziom naszej polityki

18.08.2015

"Najwięcej od niego wymagają ci, którzy na niego nie głosowali."

Ryszard Makowski w rozmowie z Telewizją Republika komentuje atak na Andrzeja Dudę.

"Najwięcej od niego wymagają ci, którzy na niego nie głosowali. To trochę nie fair. Jeśli się nie głosowało, to lepiej nie domagać się realizacji programu, którego się nie popierało" - powiedział publicysta "wSieci".  

"Andrzej Duda to człowiek, który wystara ponad poziom naszej polityki" - dodaje Makowski, podając przykład koncertu patriotycznego Jana Pietrzaka.

W koncercie udział wziął Andrzej Duda i odmówił zajęcia swojego miejsca, ponieważ dookoła niego stały starsze osoby.

Bronisław Komorowski żalił się w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" na to, że stał sie ofiarą internetowej nienawiści.

"To jest robienie ludziom wody z mózgu. Nie było tu żadnego "hejtu". Po prostu w pewnym momencie zrobił tyle głupstw, że internet od tego huczał. Czym innym był przemysł pogardy tworzony przez cyngla Donalda Tuska, czyli Palikota. Wtedy to szło od góry. To było sterowane przez media" - komentuje Ryszard Makowski.

"Teraz idzie fala nienawiści w stosunku do prezydenta Dudy i jego popleczników, która też jest sterowana odgórnie. To też jest co innego. Tego nie można ze sobą mylić. To, że ktoś w internecie się szczerze wypowie na jakiś temat, to nie jest przemysł nienawiści" -  dodaje.

Publicysta "wSieci" zwrócił też uwagę na aferę, w ramach której ustępujący pracownicy kancelarii Bronisława Komorowskiego, otrzymali duże odprawy.

"To jest w stylu III RP, tych 25-u lat wolności, tego 'złotego wieku'. Te 25 lat wolności polega na tym, że wolność mają ci, którzy powinni siedzieć." - powiedział Makowski.

Na koniec odniósł się do problemu referendum i problemu JOW-ów.

"Nie ważne, czy są JOW-y, czy ich nie ma. Ważne, żeby wybory były uczciwe." - stwierdził Makowski.

mly/telewizjarepublika.pl

[fot. wPolityce.pl/M. Czutko]

 

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook