Jedynie prawda jest ciekawa


Majewski: "To nie jest spór pomiędzy PiS a TK"

19.08.2016

„Nie jest to spór pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością a Trybunałem Konstytucyjny, bo swoje zaniepokojenie wyraził już wcześniej, w marcu tego roku, były kandydat na prezydenta Polski. Nie możemy mówić więc o czymś przełomowym” - mówił w TVP Info Aleksander Majewski odnosząc się do wszczęcia postępowania przez Prokuraturę w Katowicach wobec prezesa prof. Rzeplińskiego.

Redaktor portalu wPolityce.pl przekonywał, że wygasająca w grudniu kadencja prezesa Trybunału Konstytucyjnego wcale nie przesądza o tym, że obecny spór zostanie rozwiązany.

„Nie podzielałbym optymizmu prawicowych polityków i publicystów. Opozycja cały czas podważa wybór trzech sędziów. Jeżeli Trybunał ich dopuści do orzekania, rozpocznie to kolejny etap sporu wokół TK” - tłumaczył, dodając:

„Ugrupowania opozycyjne podkreślają ciągle, że chodzi o 2 nieopublikowane orzeczenia i póki nie zostaną one opublikowane spór będzie nadal trwać”.

Majewski zauważył, że spór o TK wciąż pozostaje jedyną szansą na zaistnienie opozycji.

„Zauważmy, że partie opozycyjne nie zgłaszają żadnych innych pretensji np. w kwestiach gospodarczych. Wydaje mi się, że publikacja 21 wyroków niewiele zmienia” - mówił redaktor.

kk/TVP Info

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook