Jedynie prawda jest ciekawa


Majewski: Projekt podwyżek powinien być już dawno

19.07.2016

"Jakkolwiek może to oburzyć elektorat PiS, to trzeba przyznać, że jest to pomysł, który powinien pojawić się już dużo wcześniej, gdyż dochodzimy do sytuacji, że prezydent czy minister otrzymuje mniejsze wynagrodzenie pieniądze niż prezesi różnych spółek" - mówił gość Polskiego Radia 24 - Aleksander Majewski.

Dziennikarz portalu wPolityce.pl, przekonywał, że projekt podwyżek wynagrodzeń m.in. dla prezydenta i premiera, powinien pojawić się już dawno, niezależnie od tego, kto sprawował wcześniej władzę.

"To jest dobry krok, zwłaszcza jeżeli chodzi o Pierwszą Damę, która oderwana od swoich wcześniejszych obowiązków, powinna mieć jakieś zabezpieczanie" - mówił Majewski.

Skrytykował jednak dziennikarz, moment, w którym projekt został złożony.

"Lepiej PR-owo byłoby oczywiście, gdyby posłowie zgłosili taki projekt za kadencji PO-PSL.  W momencie kiedy posłowie chcą przeforsować jakiś racjonalny projekt, to ten będzie ubrany w szaty rozpasania" - tłumaczył.

Autor książki "Bez wyroku" wskazał na słabość partii rządzącej, którą w opinii dziennikarze jest komunikacja ze społeczeństwem.

"Jeżeli chodzi o politykę komunikacji ze społeczeństwem, to jest to stały problem tej władzy. Rozmowa ze społeczeństwem i dziennikarzami, jest bardzo ważna, nie tylko poprzez propagandowe spoty" - podkreślił Majewski.

Gość Polskiego Radia 24 pytany był również o prezydencki projekt ustawy emerytalnej. 

"Wydaje mi się, że obniżenie wieku i włączenie w to stażu pracy, jest rozsądne" - powiedział.

Podczas audycji pojawiła się również kwestia apelu smoleńskiego, który ma być odczytany podczas obchodów wybuchu Powstania Warszawskiego.

"Jeżeli głos w tej sprawie zabiera Marta Kaczyńska czy prawicowi publicyści, to wydaje się, że sprawa nie została dogłębnie przemyślana. Moim zdaniem nie ma konieczności łączenia tych dwóch wydarzeń. Podkreślam, po tym, jak wypowiedziała się w tej kwestii Marta Kaczyńska, sprawa jest zamknięta" - przekonywał Majewski.

Na koniec Majewski skomentował problemy Nowoczesnej dot. odrzucenie przez PKW jej sprawozdania wyborczego.

"Najśmieszniejsze jest to, że Nowoczesna przedstawia się jako partia ekspertów, ale jeżeli partia ma problemy z podstawowymi kwestiami, to jak ona chce sprawować władzę?" - pytał retorycznie dziennikarz.

kk/Polskie Radio 24

[fot. YouTube]


Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook