Jedynie prawda jest ciekawa

Magierowski: Szef MON jest regularnym gościem prezydenta

22.04.2017

„To nie jest wymiana listów, tylko pism urzędowych. (…) To normalna procedura. Wszystkie urzędy, które ze sobą współpracują, wymieniają się pismami” - mówi w rozmowie z „Polską The Times” Marek Magierowski, dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta RP, który komentuje „politykę epistolarną” prezydenta.

„Nie ma nic szczególnego w tym, że komunikacja między urzędami odbywa się jednocześnie za pośrednictwem pism, drogą oficjalną, oraz przy okazji dwustronnych spotkań” - zaznacza Magierowski.

Rozmówca „Polski The Times” podkreśla, że kontakty Andrzeja Dudy i Antoniego Macierewicza nie ograniczają się jedynie do wymiany pism.

„Wiem, że minister Macierewicz jest dość regularnym gościem Andrzeja Dudy” - przyznaje Marek Magierowski.

„Były takie miesiące, gdy spotykał się z panem prezydentem w Pałacu cztery, pięć razy” - informuje dyrektor Biura Prasowego KPRP.

Przedstawiciel Pałacu Prezydenckiego podkreśla, że Andrzej Duda monitoruje sytuację w armii.

„Pan prezydent śledzi zmiany personalne w armii i zdaje sobie sprawę, że wiele z nich może budzić emocje opinii publicznej. Ale z drugiej strony podkreśla, że wojsko, przynajmniej w niektórych obszarach, potrzebuje świeżej krwi” - mówi Magierowski odnosząc się do wymiany 90 proc. składu Sztabu Generalnego.

„Do prezydenta nie docierają głosy z NATO, które miałyby świadczyć o jakimś poważnym zaniepokojeniu tym, co się dzieje w polskiej armii” - zaznacza dyrektor Biura Prasowego KPRP.


Marek Magierowski odnosi się również do pogłosek o rzekomym konflikcie między partią rządzącą a Pałacem Prezydenckim. Urzędnik podkreśla, że to kwestie „nadmuchiwane” przez dziennikarzy, a jednocześnie zastrzega:

Trzeba by być naiwnym, aby uwierzyć, że p. prezydent, p. premier, wszyscy ministrowie mają tożsame zdanie w absolutnie wszystkich kwestiach.

Magierowski tłumaczy również stanowisko prezydenta wobec zmian w wymiarze sprawiedliwości.

„Andrzej Duda wspiera reformy ministra Ziobry, bo uważa, że wymiar sprawiedliwości w Polsce działał do tej pory źle, a w szczególności dotyczy to sądów” - mówi dyrektor Biura Prasowego KPRP.

Gah/Polska The Times

[fot. Fratria]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook