Jedynie prawda jest ciekawa


Magierowski: Szef MON jest regularnym gościem prezydenta

22.04.2017

„To nie jest wymiana listów, tylko pism urzędowych. (…) To normalna procedura. Wszystkie urzędy, które ze sobą współpracują, wymieniają się pismami” - mówi w rozmowie z „Polską The Times” Marek Magierowski, dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta RP, który komentuje „politykę epistolarną” prezydenta.

„Nie ma nic szczególnego w tym, że komunikacja między urzędami odbywa się jednocześnie za pośrednictwem pism, drogą oficjalną, oraz przy okazji dwustronnych spotkań” - zaznacza Magierowski.

Rozmówca „Polski The Times” podkreśla, że kontakty Andrzeja Dudy i Antoniego Macierewicza nie ograniczają się jedynie do wymiany pism.

„Wiem, że minister Macierewicz jest dość regularnym gościem Andrzeja Dudy” - przyznaje Marek Magierowski.

„Były takie miesiące, gdy spotykał się z panem prezydentem w Pałacu cztery, pięć razy” - informuje dyrektor Biura Prasowego KPRP.

Przedstawiciel Pałacu Prezydenckiego podkreśla, że Andrzej Duda monitoruje sytuację w armii.

„Pan prezydent śledzi zmiany personalne w armii i zdaje sobie sprawę, że wiele z nich może budzić emocje opinii publicznej. Ale z drugiej strony podkreśla, że wojsko, przynajmniej w niektórych obszarach, potrzebuje świeżej krwi” - mówi Magierowski odnosząc się do wymiany 90 proc. składu Sztabu Generalnego.

„Do prezydenta nie docierają głosy z NATO, które miałyby świadczyć o jakimś poważnym zaniepokojeniu tym, co się dzieje w polskiej armii” - zaznacza dyrektor Biura Prasowego KPRP.


Marek Magierowski odnosi się również do pogłosek o rzekomym konflikcie między partią rządzącą a Pałacem Prezydenckim. Urzędnik podkreśla, że to kwestie „nadmuchiwane” przez dziennikarzy, a jednocześnie zastrzega:

Trzeba by być naiwnym, aby uwierzyć, że p. prezydent, p. premier, wszyscy ministrowie mają tożsame zdanie w absolutnie wszystkich kwestiach.

Magierowski tłumaczy również stanowisko prezydenta wobec zmian w wymiarze sprawiedliwości.

„Andrzej Duda wspiera reformy ministra Ziobry, bo uważa, że wymiar sprawiedliwości w Polsce działał do tej pory źle, a w szczególności dotyczy to sądów” - mówi dyrektor Biura Prasowego KPRP.

Gah/Polska The Times

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook