Jedynie prawda jest ciekawa


Magierowski: Prezydent chce, żeby parlament wrócił do prac

30.12.2016

Rolą przywódców partyjnych jest doprowadzanie do porozumienia w Sejmie - ocenił w piątek szef prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski. Jak dodał, dla prezydenta ważne jest, żeby parlament mógł wrócić do pracy i aby odbywała się ona bez przeszkód.

Magierowski pytany w piątek w Programie I Polskiego Radia, czy prezydent będzie się dalej angażował w rozwiązanie kryzysu sejmowego, powiedział:

Prezydent nie wyklucza takiej możliwości, wykonał pierwszy krok, wyciągnął dłoń do liderów partii opozycyjnych, z którymi się spotykał w Pałacu Prezydenckim. Oczywiście temperatura tych rozmów była różna, niektórzy liderzy byli, że się tak wyrażę, bardziej otwarci na możliwość kompromisu, inni mniej.

Jak ocenił, obecnie rolą przywódców partyjnych jest doprowadzanie do porozumienia w Sejmie.

„Dla prezydenta ważne jest to, żeby parlament mógł wrócić do pracy i ta praca odbywała się bez przeszkód. Parlament jest oczywiście miejscem, w którym toczą się spory, niekiedy ostre, ale to nie oznacza, że opozycja ma prawo do całkowitej blokady prac parlamentarnych” - podkreślił Magierowski.

Pytany o pomysł prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, który w ramach tzw. porozumienia antykryzysowego, zaproponował zorganizowanie na początku stycznia przez marszałka Sejmu spotkania liderów partii zasiadających w Sejmie, Magierowski powiedział, że „każda inicjatywa, która mogłaby doprowadzić do rozwiązania kryzysu, będzie przywitana przez prezydenta z radością”. Jak ocenił, prezes PSL w sporze sejmowym zachowuje się najbardziej rozsądnie spośród liderów opozycji.

„Jeżeli będzie zgoda wszystkich przywódców partyjnych, sił politycznych obecnych w parlamencie na to, żeby zasiąść do stołu, czy w obecności prezydenta, czy we własnym gronie parlamentarnym, to prezydent przyjmie taką propozycję z satysfakcją, bo jest przekonany, że to od sił parlamentarnych w największej mierze zależy to, czy ten kryzys uda się rozwiązać” - powiedział dyrektor prezydenckiego biura prasowego.


Od 16 grudnia w sali plenarnej Sejmu przebywają posłowie opozycji, którzy rozpoczęli wtedy protest wobec wykluczenia z obrad posła PO Michała Szczerby i wobec projektowanych zmian w zasadach pracy dziennikarzy w Sejmie, domagając się zachowania jej dotychczasowych reguł. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wznowił obrady w Sali Kolumnowej, gdzie przeprowadzono głosowania m.in. nad ustawą budżetową na 2017 r.

Opozycja uważa, że głosowania w Sali Kolumnowej były nielegalne, m.in. z powodu braku kworum. Marszałek Sejmu zapewnił, że w głosowaniach 16 grudnia brała udział wymagana w konstytucji liczba posłów oraz, że każdy z posłów mógł wejść do Sali Kolumnowej głównym wejściem i brać udział w każdym głosowaniu.

18 grudnia prezydent spotkał się z szefami partii opozycyjnych, a następnego dnia z władzami PiS.

gah/PAP

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook