Jedynie prawda jest ciekawa


Magdalena Środa zupełnie odleciała! Szuka stanu wojennego?

11.04.2017

Warszawska działaczka społeczna i publicystka szuka stanu wojennego w Polsce.

Reżim się sypie. Takiej ilości policji, służb, barier, zabezpieczeń i ograniczeń nie widziałam nawet w stanie wojennym. PiS musi się bronić nie tylko przed "Obywatelami RP" ale i obywatelami RP – komentowała Środa wczorajsze uroczystości w mediach społecznościowych.

W rzeczywistości, w warszawskich uroczystościach wzięło udział kilkuset policjantów, którzy ochraniali około 20 tysięcy uczestników obchodów siódmej rocznicy katastrofy smoleńskiej i około 600 członków kontrmanifestacji zorganizowanej m. in. przez Obywateli RP.

Dla porównania, w czasie stanu wojennego użyto 1750 czołgów, 70 tys. żołnierzy, 30 tys. milicjantów i 1900 wozów bojowych. Życie straciło około 40 osób, w tym 9 górników w kopalni „Wujek”. Ze 122 niewyjaśnionych do dziś zgonów działaczy opozycji aż 88 miało bezpośredni związek z działalnością funkcjonariuszy MSW. Internowano blisko 10 tysięcy osób.

W tym czasie Magdalena Środa kończyła studia magisterskie i zaczynała seminarium doktoranckie w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie później pracowała jako asystent. W przeciwieństwie do tysięcy represjonowanych, o swoje bezpieczeństwo raczej się nie obawiała. Być może również dlatego, że jej ojciec, profesor Edward Ciupak, zarejestrowany przez wywiad PRL jako kontakt informacyjny „Gabriel”, był wieloletnim współpracownikiem Urzędu ds. Wyznań. Urząd ten powstał jako część aparatu bezpieczeństwa do kontrolowania i represjonowania Kościoła w Polsce. 


Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook