Jedynie prawda jest ciekawa

Magdalena Środa atakuje Kościół. Nie mogła sobie darować nawet w dzień Wszystkich Świętych

01.11.2017
sroda112017
Magdalena Środa atakuje Kościół. Nie mogła sobie darować nawet w dzień Wszystkich Świętych

- Nic się nie zmieni dopóki nie zaczniemy bojkotować kościołów lub chodzić tylko tam, gdzie są księża wierzący w Boga a nie w PiS i powrót średniowiecza. Kościół jako instytucja ciągnie nas w dół, ku zaściankowi, ku głupocie, ku autorytaryzmowi; jest pełen pychy, ignorancji i hipokryzji tak strasznej, że trzeba dla niej znaleźć już inną nazwę – napisała na Facebooku Magdalena Środa, feministka i publicystka portalu NaTemat.pl.

Magdalena Środa w przeszłości wielokrotnie krytycznie wypowiadała się o Kościele. Nie odpuściła okazji do uderzania w chrześcijan nawet w dniu Wszystkich Świętych. – Kościół stał się antychrześcijański, antypapieski (niechęć do papieża Franciszka staje się pomału polskokatolicką cnotą), antyeuropejski, bo antydemokratyczny i antykobiecy był zawsze – kontynuowała swoją wypowiedź. W dalszej części swojej refleksji Środa krytykowała egzorcystów i… Prawo i Sprawiedliwość, bo – zdaniem lewicowej publicystki – do tej partii należą „kościoły w Polsce”.

Skąd ta nienawiść do Kościoła, szczególnie w tym  wyjątkowym dniu? Trudno zgadywać. Warto jednak przypomnieć w tym miejscu słowa bpa Artura Mizińskiego, który opisując dzisiejszą uroczystość mówił, iż jest „to czas refleksji i zadumy nad sensem ludzkiego życia. Świętość jest naszym celem, ta prawda to źródło chrześcijańskiej nadziei, ona nadaje sens naszemu życiu i naszym działaniom”.

Zdaje się, że tej właśnie refleksji i zadumy odrobinę Magdalenie Środzie zabrakło.

CS149FOTMINI

Czas Stefczyka 149/2017

PDF (4,39 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook