Jedynie prawda jest ciekawa


Mafia czasów Tuska - „wSieci” o reprywatyzacji Warszawy

11.02.2017

Wojciech Biedroń pisze na łamach tygodnika „wSieci” o dzikiej reprywatyzacji Warszawy i analizuje, kto za nią naprawdę stoi. "Afera reprywatyzacyjna w Warszawie nie jest, jak chce tego opozycja z PO, skandalem z udziałem kilku cwaniaków i przestępców, ale jedną z największych afer ostatniego ćwierćwiecza, podczas której na cudzym majątku uwłaszczyły się elity III RP".

"Kamienice, każda z nich warta dziesiątki milionów, stały się formą prezentu, podziękowania od ówczesnych rządzących dla przedstawicieli środowisk wspierających władzę" – zauważa dziennikarz. Wojciech Biedroń w swoim artykule pisze , kto stał za dziką reprywatyzacją Warszawy. Zauważa, że już profesje zatrzymanych w ubiegłym tygodniu osób – wpływowy prawnik, były wysoko postawiony urzędnik warszawskiego ratusza wraz z rodzicami, a także biznesmen – świadczy, jakie środowiska w aferę były zamieszane. To nie byli zwykli przestępcy.  

"Urzędnicy z otoczenia wiceszefowej PO i prezydent stolicy byli pierwszym filarem gigantycznego oszustwa. Drugim była bezczynność organów ścigania, które przez lata w zagadkowy sposób nie zauważały odbywającego się na wielką skalę bezprawnego przywłaszczania nieruchomości w Warszawie. Idealną symbiozę biznesmenów, urzędników, prokuratorów, a nawet sędziów można prześledzić właśnie na przykładzie Jakuba R. – króla warszawskich nieruchomości i bliskiego współpracownika Gronkiewicz-Waltz. Być może dlatego śledczy, do których przez lata trafiały sprawy związane z Jakubem R., szybko i bez zbędnych pytań zamykali dochodzenia" - czytamy. Autor artykułu podaje przykłady podejrzanych transakcji, których przedmiotem były najbardziej wartościowe działki w stolicy. Zastanawia się też, jak to możliwe, że nikt nie zauważył przez 8 lat rządów PO przekrętów na taką skalę? "Czy dlatego, że od początku lat 90. pracowała w nim „milionowa urzędniczka” Marzena K., która z tytułu roszczeń reprywatyzacyjnych sama zarobiła dziesiątki milionów? 

Usunięta z resortu przez ekipę Zbigniewa Ziobry nadal walczy w sądach o wielkie pieniądze z reprywatyzacji. Pomagał jej w tym brat, czyli zatrzymany w zeszłym tygodniu mecenas Robert N. Wcześniej brylował na stołecznych rautach i w niektórych mediach, zapewniając o swojej skuteczności w „załatwianiu” spraw reprywatyzacyjnych. Dziś eleganckie biuro w centrum Warszawy zamienił na areszt śledczy, do którego trafił wspólnie z Jakubem R. i jego rodzicami". Wojciech Biedroń zauważa także, że "o […] uwikłaniu stołecznych urzędników w aferę reprywatyzacyjną świadczy też to, że administracja Gronkiewicz-Waltz nie była w stanie wyjaśnić tego gigantycznego procederu nawet wtedy, gdy media huczały już od kolejnych informacji dotyczących reprywatyzacyjnego skandalu. […] Dziś reprywatyzacją zajmują się służby specjalne oraz prokuratura. W Sejmie trwają prace nad powołaniem komisji weryfikacyjnej, która ma wyjaśnić aferę i przywrócić sprawiedliwość, pomagając lokatorom poszkodowanym w reprywatyzacyjnym procederze. 

Czy główni sprawcy tej gigantycznej afery, złodzieje oraz kryjący ich politycy zostaną wreszcie ujawnieni i ukarani, dowiemy się pewnie niebawem". Więcej o reprywatyzacji w Warszawie i udziale w niej elity III RP w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, dostępnym w sprzedaży od 6 lutego br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.  Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl. 

kk/Fratria

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook