Jedynie prawda jest ciekawa

Macierewicz: zafałszowano wolę wyborców

20.11.2014

„Większość część Polaków jest po prostu oszukiwana. Prezydent wiedział, co się zbliża...”

Antoni Macierewicz nie ukrywał, że wokół wyborów samorządowych mamy do czynienia ze skandalem. „Stopień praworządności i sprawności administracyjnej w Galicji był niebotycznie większy niż to, z czym mamy dzisiaj do czynienia, a jest to absolutna zapaść i katastrofa struktury państwowej” – mówił w Radiu Wnet Macierewicz.

„Kryzys jest stanem nie tak dramatycznym, jak to, co się zdarzyło w Polsce. Nie było takiego wydarzenia w wyborach światowych w państwach demokratycznych. I to nie tylko dlatego, że mamy do czynienia z zafałszowaniem woli wyborców” – dodaje.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości wskazywał również, że reakcja prezydenta na aferę wokół PKW jest niezrozumiała. Bronisław Komorowski mówił, że kwestionowanie uczciwości wyborów było odmętem szaleństwa.

„Szokuje mnie zdziwienie Pana Prezydenta, sformowane w nieprawdopodobnie brutalne, koszarowe słowa, które uznaję je za wysoce niestosowne. Zamiast bronić obywateli, Pan Prezydent atakuje tych, którzy chcieli sobie z tą sytuacją poradzić. Mamy do czynienia z sytuacją, w której większość część Polaków jest po prostu oszukiwana. To on jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo państwa i proces wyborczy, bo to on mianuje sędziów komisji. Nie ma cienia wątpliwości, że Pan Prezydent i jego otoczenie świetnie wiedzieli, co się zbliża” - tłumaczył Macierewicz.

Dodał, że wspólne stanowisko PiS i SLD ws. afery wyborczej nie powinno nikogo dziwić. „W bardzo wielu głosowaniach SLD przyłączało się do Prawa i Sprawiedliwości. Przypomnijmy głosowanie w sprawie skandalicznej decyzji rządu Donalda Tuska, skazującej kobiety do pracy do 67 roku życia. W sejmie zdarza się bardzo często, że różne ugrupowanie w tej samej sprawie mają taki sam punkt widzenia. Warto zdać sobie z tego sprawę” - zauważył.

Gość Poranka Wnet zaznaczył, że ewentualne zmiany w systemie mogłyby dać szansę obronienia polskiej demokracji. „Pan Prezes Kaczyński wskazał przyjęcie ustawy sejmowej, która skróci kadencje tych organów samorządów terytorialnego, które zostały ogłoszone za wygrane. Kadencja zostanie zakończona mocą ustawy sejmowej i wtedy zostaną zarządzone nowe wybory” – zaznaczył nasz rozmówca.

Cała rozmowa na stronie Radia Wnet.


TK
[Fot. wPolityce.pl]
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook