Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: zafałszowano wolę wyborców

20.11.2014

„Większość część Polaków jest po prostu oszukiwana. Prezydent wiedział, co się zbliża...”

Antoni Macierewicz nie ukrywał, że wokół wyborów samorządowych mamy do czynienia ze skandalem. „Stopień praworządności i sprawności administracyjnej w Galicji był niebotycznie większy niż to, z czym mamy dzisiaj do czynienia, a jest to absolutna zapaść i katastrofa struktury państwowej” – mówił w Radiu Wnet Macierewicz.

„Kryzys jest stanem nie tak dramatycznym, jak to, co się zdarzyło w Polsce. Nie było takiego wydarzenia w wyborach światowych w państwach demokratycznych. I to nie tylko dlatego, że mamy do czynienia z zafałszowaniem woli wyborców” – dodaje.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości wskazywał również, że reakcja prezydenta na aferę wokół PKW jest niezrozumiała. Bronisław Komorowski mówił, że kwestionowanie uczciwości wyborów było odmętem szaleństwa.

„Szokuje mnie zdziwienie Pana Prezydenta, sformowane w nieprawdopodobnie brutalne, koszarowe słowa, które uznaję je za wysoce niestosowne. Zamiast bronić obywateli, Pan Prezydent atakuje tych, którzy chcieli sobie z tą sytuacją poradzić. Mamy do czynienia z sytuacją, w której większość część Polaków jest po prostu oszukiwana. To on jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo państwa i proces wyborczy, bo to on mianuje sędziów komisji. Nie ma cienia wątpliwości, że Pan Prezydent i jego otoczenie świetnie wiedzieli, co się zbliża” - tłumaczył Macierewicz.

Dodał, że wspólne stanowisko PiS i SLD ws. afery wyborczej nie powinno nikogo dziwić. „W bardzo wielu głosowaniach SLD przyłączało się do Prawa i Sprawiedliwości. Przypomnijmy głosowanie w sprawie skandalicznej decyzji rządu Donalda Tuska, skazującej kobiety do pracy do 67 roku życia. W sejmie zdarza się bardzo często, że różne ugrupowanie w tej samej sprawie mają taki sam punkt widzenia. Warto zdać sobie z tego sprawę” - zauważył.

Gość Poranka Wnet zaznaczył, że ewentualne zmiany w systemie mogłyby dać szansę obronienia polskiej demokracji. „Pan Prezes Kaczyński wskazał przyjęcie ustawy sejmowej, która skróci kadencje tych organów samorządów terytorialnego, które zostały ogłoszone za wygrane. Kadencja zostanie zakończona mocą ustawy sejmowej i wtedy zostaną zarządzone nowe wybory” – zaznaczył nasz rozmówca.

Cała rozmowa na stronie Radia Wnet.


TK
[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook